Inicialitzar (to initialize) conjugation

Catalan

Conjugation of eiti

Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Present tense
inicialitzo
I initialize
inicialitzes
you initialize
inicialitza
he/she initializes
inicialitzem
we initialize
inicialitzeu
you all initialize
inicialitzen
they initialize
Present perfect tense
he inicialitzat
I have initialized
has inicialitzat
you have initialized
ha inicialitzat
he/she has initialized
hem inicialitzat
we have initialized
heu inicialitzat
you all have initialized
han inicialitzat
they have initialized
Future tense
inicialitzaré
I will initialize
inicialitzaràs
you will initialize
inicialitzarà
he/she will initialize
inicialitzarem
we will initialize
inicialitzareu
you all will initialize
inicialitzaran
they will initialize
Conditional mood
inicialitzaria
I would initialize
inicialitzaries
you would initialize
inicialitzaria
he/she would initialize
inicialitzaríem
we would initialize
inicialitzaríeu
you all would initialize
inicialitzarien
they would initialize
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Past perfect tense
havia inicialitzat
I had initialized
havies inicialitzat
you had initialized
havia inicialitzat
he/she had initialized
havíem inicialitzat
we had initialized
havíeu inicialitzat
you all had initialized
havien inicialitzat
they had initialized
Past impf. tense
inicialitzava
I was initializing
inicialitzaves
you were initializing
inicialitzava
he/she was initializing
inicialitzàvem
we were initializing
inicialitzàveu
you all were initializing
inicialitzaven
they were initializing
Imperative mood
-
inicialitza
initialize!
inicialitzi
let him/her initialize!
inicialitzem
let's initialize!
inicialitzeu
initialize!
inicialitzin
let them initialize!
Imperative negative mood
-
no inicialitzis
don't initialize!
no inicialitzi
don't let him/her initialize!
no inicialitzem
let's not initialize!
no inicialitzeu
don't initialize!
no inicialitzin
don't let them initialize!
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Conditional perfect tense
hauria inicialitzat
I would have initialized
hauries inicialitzat
you would have initialized
hauria inicialitzat
he/she would have initialized
hauríem inicialitzat
we would have initialized
hauríeu inicialitzat
you all would have initialized
haurien inicialitzat
they would have initialized
Future perfect tense
hauré inicialitzat
I will have initialized
hauràs inicialitzat
you will have initialized
haurà inicialitzat
he/she will have initialized
haurem inicialitzat
we will have initialized
haureu inicialitzat
you all will have initialized
hauren inicialitzat
they will have initialized
Preterite past tense
inicialitzí
I initialized
inicialitzares
you initialized
inicialitzà
he/she initialized
inicialitzàrem
we initialized
inicialitzàreu
you all initialized
inicialitzaren
they initialized
Past anterior tense
haguí inicialitzat
I had initialized
hagueres inicialitzat
you had initialized
hagué inicialitzat
he/she had initialized
haguérem inicialitzat
we had initialized
haguéreu inicialitzat
you all had initialized
haguéren inicialitzat
they had initialized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of present tense
inicialitzi
(so that I) initialize
inicialitzis
(so that you) initialize
inicialitzi
(so that he/she) initializes
inicialitzem
(so that we) initialize
inicialitzeu
(so that you all) initialize
inicialitzin
(so that they) initialize
Subjunctive of imperfect tense
inicialitzés
(so that I) was initializing
inicialitzessis
(so that you) were initializing
inicialitzés
(so that he/she) was initializing
inicialitzéssim
(so that we) were initializing
inicialitzéssiu
(so that you all) were initializing
inicialitzessin
(so that they) were initializing
Subjunctive of present perfect tense
hagi inicialitzat
(so that I) have initialized
hagis inicialitzat
(so that you) have initialized
hagi inicialitzat
(so that he/she) has initialized
hàgim inicialitzat
(so that we) have initialized
hàgiu inicialitzat
(so that you all) have initialized
hagin inicialitzat
(so that they) have initialized
Subjunctive of past perfect tense
hagués inicialitzat
(so that I) had initialized
haguessis inicialitzat
(so that you) had initialized
hagués inicialitzat
(so that he/she) had initialized
haguéssim inicialitzat
(so that we) had initialized
haguéssiu inicialitzat
(so that you all) had initialized
haguessin inicialitzat
(so that they) had initialized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of periphastic past perfect tense
vagi inicialitzar
(so that I) initialized
vagis inicialitzar
(so that you) initialized
vagi inicialitzar
(so that he/she) initialized
vàgim inicialitzar
(so that we) initialized
vàgiu inicialitzar
(so that you all) initialized
vagin inicialitzar
(so that they) initialized
Periphastic past tense
vaig inicialitzar
I initialized
vas inicialitzar
you initialized
va inicialitzar
he/she initialized
vam inicialitzar
we initialized
vau inicialitzar
you all initialized
van inicialitzar
they initialized
Periphastic past anterior tense
vaig haver inicialitzat
I had initialized
vas haver inicialitzat
you had initialized
va haver inicialitzat
he/she had initialized
vam haver inicialitzat
we had initialized
vau haver inicialitzat
you all had initialized
van haver inicialitzat
they had initialized

More Catalan verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

reinicialitzar
reinitialize

Random

existir
exist
fracassar
fail
guardar
keep
immobilitzar
immobilize
improvisar
improvise
influir
influence
inhumar
bury
iniciar
start
lamentar
lament
lateralitzar
lateralize

Other Catalan verbs with the meaning similar to 'initialize':

None found.
Learning languages?