Lateralitzar (to lateralize) conjugation

Catalan

Conjugation of eiti

Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Present tense
lateralitzo
I lateralize
lateralitzes
you lateralize
lateralitza
he/she lateralizes
lateralitzem
we lateralize
lateralitzeu
you all lateralize
lateralitzen
they lateralize
Present perfect tense
he lateralitzat
I have lateralized
has lateralitzat
you have lateralized
ha lateralitzat
he/she has lateralized
hem lateralitzat
we have lateralized
heu lateralitzat
you all have lateralized
han lateralitzat
they have lateralized
Future tense
lateralitzaré
I will lateralize
lateralitzaràs
you will lateralize
lateralitzarà
he/she will lateralize
lateralitzarem
we will lateralize
lateralitzareu
you all will lateralize
lateralitzaran
they will lateralize
Conditional mood
lateralitzaria
I would lateralize
lateralitzaries
you would lateralize
lateralitzaria
he/she would lateralize
lateralitzaríem
we would lateralize
lateralitzaríeu
you all would lateralize
lateralitzarien
they would lateralize
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Past perfect tense
havia lateralitzat
I had lateralized
havies lateralitzat
you had lateralized
havia lateralitzat
he/she had lateralized
havíem lateralitzat
we had lateralized
havíeu lateralitzat
you all had lateralized
havien lateralitzat
they had lateralized
Past impf. tense
lateralitzava
I was lateralizing
lateralitzaves
you were lateralizing
lateralitzava
he/she was lateralizing
lateralitzàvem
we were lateralizing
lateralitzàveu
you all were lateralizing
lateralitzaven
they were lateralizing
Imperative mood
-
lateralitza
lateralize!
lateralitzi
let him/her lateralize!
lateralitzem
let's lateralize!
lateralitzeu
lateralize!
lateralitzin
let them lateralize!
Imperative negative mood
-
no lateralitzis
don't lateralize!
no lateralitzi
don't let him/her lateralize!
no lateralitzem
let's not lateralize!
no lateralitzeu
don't lateralize!
no lateralitzin
don't let them lateralize!
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Conditional perfect tense
hauria lateralitzat
I would have lateralized
hauries lateralitzat
you would have lateralized
hauria lateralitzat
he/she would have lateralized
hauríem lateralitzat
we would have lateralized
hauríeu lateralitzat
you all would have lateralized
haurien lateralitzat
they would have lateralized
Future perfect tense
hauré lateralitzat
I will have lateralized
hauràs lateralitzat
you will have lateralized
haurà lateralitzat
he/she will have lateralized
haurem lateralitzat
we will have lateralized
haureu lateralitzat
you all will have lateralized
hauren lateralitzat
they will have lateralized
Preterite past tense
lateralitzí
I lateralized
lateralitzares
you lateralized
lateralitzà
he/she lateralized
lateralitzàrem
we lateralized
lateralitzàreu
you all lateralized
lateralitzaren
they lateralized
Past anterior tense
haguí lateralitzat
I had lateralized
hagueres lateralitzat
you had lateralized
hagué lateralitzat
he/she had lateralized
haguérem lateralitzat
we had lateralized
haguéreu lateralitzat
you all had lateralized
haguéren lateralitzat
they had lateralized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of present tense
lateralitzi
(so that I) lateralize
lateralitzis
(so that you) lateralize
lateralitzi
(so that he/she) lateralizes
lateralitzem
(so that we) lateralize
lateralitzeu
(so that you all) lateralize
lateralitzin
(so that they) lateralize
Subjunctive of imperfect tense
lateralitzés
(so that I) was lateralizing
lateralitzessis
(so that you) were lateralizing
lateralitzés
(so that he/she) was lateralizing
lateralitzéssim
(so that we) were lateralizing
lateralitzéssiu
(so that you all) were lateralizing
lateralitzessin
(so that they) were lateralizing
Subjunctive of present perfect tense
hagi lateralitzat
(so that I) have lateralized
hagis lateralitzat
(so that you) have lateralized
hagi lateralitzat
(so that he/she) has lateralized
hàgim lateralitzat
(so that we) have lateralized
hàgiu lateralitzat
(so that you all) have lateralized
hagin lateralitzat
(so that they) have lateralized
Subjunctive of past perfect tense
hagués lateralitzat
(so that I) had lateralized
haguessis lateralitzat
(so that you) had lateralized
hagués lateralitzat
(so that he/she) had lateralized
haguéssim lateralitzat
(so that we) had lateralized
haguéssiu lateralitzat
(so that you all) had lateralized
haguessin lateralitzat
(so that they) had lateralized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of periphastic past perfect tense
vagi lateralitzar
(so that I) lateralized
vagis lateralitzar
(so that you) lateralized
vagi lateralitzar
(so that he/she) lateralized
vàgim lateralitzar
(so that we) lateralized
vàgiu lateralitzar
(so that you all) lateralized
vagin lateralitzar
(so that they) lateralized
Periphastic past tense
vaig lateralitzar
I lateralized
vas lateralitzar
you lateralized
va lateralitzar
he/she lateralized
vam lateralitzar
we lateralized
vau lateralitzar
you all lateralized
van lateralitzar
they lateralized
Periphastic past anterior tense
vaig haver lateralitzat
I had lateralized
vas haver lateralitzat
you had lateralized
va haver lateralitzat
he/she had lateralized
vam haver lateralitzat
we had lateralized
vau haver lateralitzat
you all had lateralized
van haver lateralitzat
they had lateralized

More Catalan verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

liberalitzar
liberalize

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

fracassar
fail
incorporar
incorporate
insistir
insist
ionitzar
ionize
jaure
do
jurar
swear
lamentar
lament
legalitzar
legalize
manumetre
manumit
maquillar
apply makeup

Other Catalan verbs with the meaning similar to 'lateralize':

None found.
Learning languages?

Receive top verbs, tips and our newsletter free!

Languages Interested In