Seerima (to do) conjugation

Estonian
1 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
seerin
I do
seerid
you do
seerib
he/she/it does
seerime
we do
seerite
you all do
seerivad
they do
ei seeri
(do/does) not do
seeritakse
it is done
ei seerita
it is not done
Conditional mood
seeriksin, seeriks
I would do
seeriksid, seeriks
you would do
seeriks
he/she/it would do
seeriksime, seeriks
we would do
seeriksite, seeriks
you all would do
seeriksid, seeriks
they would do
ei seeriks
would not do
seeritaks
it would be done
ei seeritaks
it would not be done
Imperative mood
-
seeri
do
seerigu
let him/her/it do
seerigem
let's do
seerige
do
seerigu
let them do
-
seeritagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära seeri
do not do
ärgu seerigu
let him/her/it not do
ärgem seerigem, ärme seerime
let him/her/it not do
ärge seerige
do not do
ärgu seerigu
let them not do
-
ärgu seeritagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
seerima
do
Infinitive -da
seerida
do
Past active participle
seerinud
done
Past passive participle
seeritud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen seerinud
I have done
oled seerinud
you have done
on seerinud
he/she/it has done
oleme seerinud
we have done
olete seerinud
you all have done
on seerinud
they have done
ei ole seerinud, pole seerinud
(have/has) not done
on seeritud
it has been done
ei ole seeritud, pole seeritud
it has not been done
Past tense
seerisin
I did
seerisid
you did
seeris
he/she/it did
seerisime
we did
seerisite
you all did
seerisid
they did
ei seerinud
did not do
seeriti
it was done
ei seeritud
it was not done
Pluperfect past tense
olin seerinud
I had done
olid seerinud
you had done
oli seerinud
he/she/it had done
olime seerinud
we had done
olite seerinud
you all had done
oli seerinud
they had done
ei olnud seerinud, polnud seerinud
had not done
oli seeritud
it had been done
ei olnud seeritud, polnud seeritud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin seerinud; oleks seerinud; seerinuksin; seerinuks
I would have done
oleksid seerinud; oleks seerinud; seerinuksid; seerinuks
you would have done
oleks seerinud; seerinuks
he/she/it would have done
oleksime seerinud; oleks seerinud; seerinuksime; seerinuks
we would have done
oleksite seerinud; oleks seerinud; seerinuksite; seerinuks
you all would have done
oleksid seerinud; oleks seerinud; seerinuksid; seerinuks
they would have done
ei oleks seerinud; poleks seerinud; ei seerinuks
would not have done
oleks seeritud
it would have been done
ei oleks seeritud; poleks seeritud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
seerivat
he/she/it (allegedly) does
ei seerivat
(allegedly) does not do
seeritavat
(allegedly) it is done
ei seeritavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat seerinud; seerinuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat seerinud; polevat seerinud; ei seerinuvat
(allegedly) has not done
olevat seeritud
(allegedly) it has been done
ei olevat seeritud; polevat seeritud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
seerigu
so that he/she/it do
ärgu seerigu
so that he/she/it do not do
seeritagu
so that it be done
ärgu seeritagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu seerinud
so that he/she/it have done
ärgu olgu seerinud
so that he/she/it do not have done
olgu seeritud
so that it have been done
ärgu olgu seeritud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
seerides
while doing
seerimas
while doing
seerimast
(due to/following/for) doing
seerimaks
for the purpose of doing
seerimata
without do
seeriv
that can be done
seeritav
being done

Examples of seerima

Example in EstonianTranslation in English
Te võisite kindlalt identifit- seerida süüalused kahe sekundiga, vaadates läbi musta akna, kõntsase katte, läbi nende lehtede ja tont teab, kui mitmete põõsaste.You could positively identify the defendants for a moment of two seconds looking through this dirty window, this crud-covered screen, these trees with all these leaves on them, and I don't know how many bushes.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

meerima
do
sagrima
do
seedima
digest
seeduma
digest
seivima
do
seksima
sex with her
selgima
clear up
semmima
do
sertima
do
servima
serve
settima
fall out
siirima
do
veerima
spell

Similar but longer

doseerima
dose
gaseerima
carbonate
laseerima
glaze
poseerima
sit
raseerima
epilate
saneerima
refurbish
sileerima
ensilage
soleerima
solo
viseerima
visa

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?

Receive top verbs, tips and our newsletter free!

Languages Interested In