Relvitustama (to disarm) conjugation

Estonian
7 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
relvitustan
I disarm
relvitustad
you disarm
relvitustab
he/she/it disarms
relvitustame
we disarm
relvitustate
you all disarm
relvitustavad
they disarm
ei relvitusta
(do/does) not disarm
relvitustatakse
it is disarmed
ei relvitustata
it is not disarmed
Conditional mood
relvitustaksin, relvitustaks
I would disarm
relvitustaksid, relvitustaks
you would disarm
relvitustaks
he/she/it would disarm
relvitustaksime, relvitustaks
we would disarm
relvitustaksite, relvitustaks
you all would disarm
relvitustaksid, relvitustaks
they would disarm
ei relvitustaks
would not disarm
relvitustataks
it would be disarmed
ei relvitustataks
it would not be disarmed
Imperative mood
-
relvitusta
disarm
relvitustagu
let him/her/it disarm
relvitustagem
let's disarm
relvitustage
disarm
relvitustagu
let them disarm
-
relvitustatagu
be disarmed
-
Imperative negative mood
-
ära relvitusta
do not disarm
ärgu relvitustagu
let him/her/it not disarm
ärgem relvitustagem, ärme relvitustame
let him/her/it not disarm
ärge relvitustage
do not disarm
ärgu relvitustagu
let them not disarm
-
ärgu relvitustatagu
do not be disarmed
-
Form
Infinitive -ma
relvitustama
disarm
Infinitive -da
relvitustada
disarm
Past active participle
relvitustanud
disarmed
Past passive participle
relvitustatud
been disarmed
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen relvitustanud
I have disarmed
oled relvitustanud
you have disarmed
on relvitustanud
he/she/it has disarmed
oleme relvitustanud
we have disarmed
olete relvitustanud
you all have disarmed
on relvitustanud
they have disarmed
ei ole relvitustanud, pole relvitustanud
(have/has) not disarmed
on relvitustatud
it has been disarmed
ei ole relvitustatud, pole relvitustatud
it has not been disarmed
Past tense
relvitustasin
I disarmed
relvitustasid
you disarmed
relvitustas
he/she/it disarmed
relvitustasime
we disarmed
relvitustasite
you all disarmed
relvitustasid
they disarmed
ei relvitustanud
did not disarm
relvitustati
it was disarmed
ei relvitustatud
it was not disarmed
Pluperfect past tense
olin relvitustanud
I had disarmed
olid relvitustanud
you had disarmed
oli relvitustanud
he/she/it had disarmed
olime relvitustanud
we had disarmed
olite relvitustanud
you all had disarmed
oli relvitustanud
they had disarmed
ei olnud relvitustanud, polnud relvitustanud
had not disarmed
oli relvitustatud
it had been disarmed
ei olnud relvitustatud, polnud relvitustatud
it had not been disarmed
Conditional perfect mood
oleksin relvitustanud; oleks relvitustanud; relvitustanuksin; relvitustanuks
I would have disarmed
oleksid relvitustanud; oleks relvitustanud; relvitustanuksid; relvitustanuks
you would have disarmed
oleks relvitustanud; relvitustanuks
he/she/it would have disarmed
oleksime relvitustanud; oleks relvitustanud; relvitustanuksime; relvitustanuks
we would have disarmed
oleksite relvitustanud; oleks relvitustanud; relvitustanuksite; relvitustanuks
you all would have disarmed
oleksid relvitustanud; oleks relvitustanud; relvitustanuksid; relvitustanuks
they would have disarmed
ei oleks relvitustanud; poleks relvitustanud; ei relvitustanuks
would not have disarmed
oleks relvitustatud
it would have been disarmed
ei oleks relvitustatud; poleks relvitustatud
it would not have been disarmed
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
relvitustavat
he/she/it (allegedly) disarms
ei relvitustavat
(allegedly) does not disarm
relvitustatavat
(allegedly) it is disarmed
ei relvitustatavat
(allegedly) it is not disarmed
Quotative perfect tense
olevat relvitustanud; relvitustanuvat
he/she/it (allegedly) has disarmed
ei olevat relvitustanud; polevat relvitustanud; ei relvitustanuvat
(allegedly) has not disarmed
olevat relvitustatud
(allegedly) it has been disarmed
ei olevat relvitustatud; polevat relvitustatud
(allegedly) it has not been disarmed
Jussive mood
relvitustagu
so that he/she/it disarm
ärgu relvitustagu
so that he/she/it do not disarm
relvitustatagu
so that it be disarmed
ärgu relvitustatagu
so that it not be disarmed
Jussive perfect mood
olgu relvitustanud
so that he/she/it have disarmed
ärgu olgu relvitustanud
so that he/she/it do not have disarmed
olgu relvitustatud
so that it have been disarmed
ärgu olgu relvitustatud
so that it not have been disarmed
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
relvitustades
while disarming
relvitustamas
while disarming
relvitustamast
(due to/following/for) disarming
relvitustamaks
for the purpose of disarming
relvitustamata
without disarm
relvitustav
that can be disarmed
relvitustatav
being disarmed

Examples of relvitustama

Example in EstonianTranslation in English
Meie inimeste esmakordsel kohtumisel ründate te mind ja relvitustate mu laeva.In the first meeting between our people, you attack me and disarm my ship.
Barry, sa pead Hartley kohe relvitustama.- Barry, you need to disarm Hartley immediately.
Alustage aeglaselt. Püüdke üksteist relvitustada.Take it slow, try and disarm each other.
Kui deserteerimise kolle Zõbushinos asub, tuleb see relvitustada.If the center of the deserters is in Z ybushino, then it must be disarmed.
Saab relvitustada ilma jäsemeid eemaldamata...You can be disarmed without having to be dis-armed...
Teie kohus on Zõbushino desertöörid relvitustada!It is your task to disarm Z ybushino deserters!
Need pätid relvitustasid mind enne.I was disarmed by those ruffians the other day.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'disarm':

None found.
Learning languages?