Muteeruma (to mutate) conjugation

Estonian
22 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
muteerun
I mutate
muteerud
you mutate
muteerub
he/she/it mutates
muteerume
we mutate
muteerute
you all mutate
muteeruvad
they mutate
ei muteeru
(do/does) not mutate
muteerutakse
it is mutated
ei muteeruta
it is not mutated
Conditional mood
muteeruksin, muteeruks
I would mutate
muteeruksid, muteeruks
you would mutate
muteeruks
he/she/it would mutate
muteeruksime, muteeruks
we would mutate
muteeruksite, muteeruks
you all would mutate
muteeruksid, muteeruks
they would mutate
ei muteeruks
would not mutate
muteerutaks
it would be mutated
ei muteerutaks
it would not be mutated
Imperative mood
-
muteeru
mutate
muteerugu
let him/her/it mutate
muteerugem
let's mutate
muteeruge
mutate
muteerugu
let them mutate
-
muteerutagu
be mutated
-
Imperative negative mood
-
ära muteeru
do not mutate
ärgu muteerugu
let him/her/it not mutate
ärgem muteerugem, ärme muteerume
let him/her/it not mutate
ärge muteeruge
do not mutate
ärgu muteerugu
let them not mutate
-
ärgu muteerutagu
do not be mutated
-
Form
Infinitive -ma
muteeruma
mutate
Infinitive -da
muteeruda
mutate
Past active participle
muteerunud
mutated
Past passive participle
muteerutud
been mutated
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen muteerunud
I have mutated
oled muteerunud
you have mutated
on muteerunud
he/she/it has mutated
oleme muteerunud
we have mutated
olete muteerunud
you all have mutated
on muteerunud
they have mutated
ei ole muteerunud, pole muteerunud
(have/has) not mutated
on muteerutud
it has been mutated
ei ole muteerutud, pole muteerutud
it has not been mutated
Past tense
muteerusin
I mutated
muteerusid
you mutated
muteerus
he/she/it mutated
muteerusime
we mutated
muteerusite
you all mutated
muteerusid
they mutated
ei muteerunud
did not mutate
muteeruti
it was mutated
ei muteerutud
it was not mutated
Pluperfect past tense
olin muteerunud
I had mutated
olid muteerunud
you had mutated
oli muteerunud
he/she/it had mutated
olime muteerunud
we had mutated
olite muteerunud
you all had mutated
oli muteerunud
they had mutated
ei olnud muteerunud, polnud muteerunud
had not mutated
oli muteerutud
it had been mutated
ei olnud muteerutud, polnud muteerutud
it had not been mutated
Conditional perfect mood
oleksin muteerunud; oleks muteerunud; muteerunuksin; muteerunuks
I would have mutated
oleksid muteerunud; oleks muteerunud; muteerunuksid; muteerunuks
you would have mutated
oleks muteerunud; muteerunuks
he/she/it would have mutated
oleksime muteerunud; oleks muteerunud; muteerunuksime; muteerunuks
we would have mutated
oleksite muteerunud; oleks muteerunud; muteerunuksite; muteerunuks
you all would have mutated
oleksid muteerunud; oleks muteerunud; muteerunuksid; muteerunuks
they would have mutated
ei oleks muteerunud; poleks muteerunud; ei muteerunuks
would not have mutated
oleks muteerutud
it would have been mutated
ei oleks muteerutud; poleks muteerutud
it would not have been mutated
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
muteeruvat
he/she/it (allegedly) mutates
ei muteeruvat
(allegedly) does not mutate
muteerutavat
(allegedly) it is mutated
ei muteerutavat
(allegedly) it is not mutated
Quotative perfect tense
olevat muteerunud; muteerunuvat
he/she/it (allegedly) has mutated
ei olevat muteerunud; polevat muteerunud; ei muteerunuvat
(allegedly) has not mutated
olevat muteerutud
(allegedly) it has been mutated
ei olevat muteerutud; polevat muteerutud
(allegedly) it has not been mutated
Jussive mood
muteerugu
so that he/she/it mutate
ärgu muteerugu
so that he/she/it do not mutate
muteerutagu
so that it be mutated
ärgu muteerutagu
so that it not be mutated
Jussive perfect mood
olgu muteerunud
so that he/she/it have mutated
ärgu olgu muteerunud
so that he/she/it do not have mutated
olgu muteerutud
so that it have been mutated
ärgu olgu muteerutud
so that it not have been mutated
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
muteerudes
while mutating
muteerumas
while mutating
muteerumast
(due to/following/for) mutating
muteerumaks
for the purpose of mutating
muteerumata
without mutate
muteeruv
that can be mutated
muteerutav
being mutated

Examples of muteeruma

Example in EstonianTranslation in English
Korra miljonis või nii, viirus muteerub.Once every million or so times, the virus mutates.
Mis siis saab, kui seda liiga palju muteerub?What happens if the food over-mutates?
Nakkus muteerub.The contagion mutates.
Iga rakk pooldub, mitmekordistab end... Nad muteeruvad ja täiustavad end, palju kiiremini kui inimene.With each cell division, each multiplication, they mutate and perfect themselves much more quickly than we do.
Mustrid liiguvad ja muteeruvad.Patterns shift and mutate.
Nad muteeruvad!- You were so funny. - They mutate!
Kas see üldse peab muteeruma?Would it even have to mutate?
Seen kipub muteeruma tõeliselt kiiresti.Fungus tends to mutate really quickly.
Vulgaarne kasutaks sõna "muteeruma"A vulgarian would use the word "mutate,"
Homme... Rahvuslik terviseinstituut muretseb, et see haigus, mis see ka poleks, võib muteeruda ja jõuda ka põhipopulatsioonini.Tomorrow... the national institute of health is worried that this illness, whatever it is, can mutate and cross over into the general population.
Kuid see ei pruugi muteeruda ja siis on ta palju stabiilsem ja kergemini vaktsiiniga võidetav.So it no longer needs to mutate, which makes it stable and easier to defeat with a vaccine.
Kuid seekord, lase verel muteeruda.- But this time, let the blood mutate.
Ma arvan, et äkki ta tahtis muteeruda metsloomaks, nagu ta seda selles viimases kirjas ütleb.I think perhaps he wanted to mutate into a wild animal as he says in this last letter.
- Elame protsessis, mis on juba nakatunud, muteerunud, juba läbi!We live in a process that is already infested, Already mutated, already over!
- See on ainuke jälg temast kogu arhiivis, ning arvestades seda, et ta uuris sama muteerunud kromosoomi, mis su perelgi on, otsustasin ma pilgu peale visata.This is the only trace of the late doctor in the entire global tech archives, and considering that he was researching the same mutated chromosome that your family has, I decided to take a peek.
- See on muteerunud.- It's mutated.
Ensüüm pole üksnes kindel, vaid on muteerunud.The enzyme is not only resistant but has mutated.
Orpheum on muteerunud sedasi, et ta suudab elus püsida.If Orpheum has mutated it's doing so so it can survive.
Ehk muteerus ta opossumiks.Maybe he mutated into a opossum.
Esimene Skinwalker oli indiaanlane. Nad arvasid, et hundi jõud oli kingitus. Aga see muteerus ja...The first Skinwalkers were Native American they believed that the power of the wolf was a gift but it mutated and .... many couldn't control the lust for power couldn't fight the beast inside them what makes you think I can?
On võimalik, et keegi tõi Maalt kaasa ohutu bakteri sellele planeedile, see õppis mõningaid uusi jooni kohalikust organismist ja muteerus kõige surmavamaks nakkuse tüveks, mida iial näinud.It's possible someone from Earth brought a normally harmless bacteria to that planet... it learned some new traits from a local organism... and mutated into the most deadly infectious strain I've ever encountered.
See oli siin lõksus ja muidugi 10000 aastaga see muteerus põhjustama sümptomeid, millega me praegu silmitsi oleme.It got trapped here and over the course of 10,000 years it mutated to cause the symptoms we're now experiencing.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

opteeruma
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'mutate':

None found.
Learning languages?