Vigastama (to disable) conjugation

Estonian
6 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
vigastan
I disable
vigastad
you disable
vigastab
he/she/it disables
vigastame
we disable
vigastate
you all disable
vigastavad
they disable
ei vigasta
(do/does) not disable
vigastatakse
it is disabled
ei vigastata
it is not disabled
Conditional mood
vigastaksin, vigastaks
I would disable
vigastaksid, vigastaks
you would disable
vigastaks
he/she/it would disable
vigastaksime, vigastaks
we would disable
vigastaksite, vigastaks
you all would disable
vigastaksid, vigastaks
they would disable
ei vigastaks
would not disable
vigastataks
it would be disabled
ei vigastataks
it would not be disabled
Imperative mood
-
vigasta
disable
vigastagu
let him/her/it disable
vigastagem
let's disable
vigastage
disable
vigastagu
let them disable
-
vigastatagu
be disabled
-
Imperative negative mood
-
ära vigasta
do not disable
ärgu vigastagu
let him/her/it not disable
ärgem vigastagem, ärme vigastame
let him/her/it not disable
ärge vigastage
do not disable
ärgu vigastagu
let them not disable
-
ärgu vigastatagu
do not be disabled
-
Form
Infinitive -ma
vigastama
disable
Infinitive -da
vigastada
disable
Past active participle
vigastanud
disabled
Past passive participle
vigastatud
been disabled
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen vigastanud
I have disabled
oled vigastanud
you have disabled
on vigastanud
he/she/it has disabled
oleme vigastanud
we have disabled
olete vigastanud
you all have disabled
on vigastanud
they have disabled
ei ole vigastanud, pole vigastanud
(have/has) not disabled
on vigastatud
it has been disabled
ei ole vigastatud, pole vigastatud
it has not been disabled
Past tense
vigastasin
I disabled
vigastasid
you disabled
vigastas
he/she/it disabled
vigastasime
we disabled
vigastasite
you all disabled
vigastasid
they disabled
ei vigastanud
did not disable
vigastati
it was disabled
ei vigastatud
it was not disabled
Pluperfect past tense
olin vigastanud
I had disabled
olid vigastanud
you had disabled
oli vigastanud
he/she/it had disabled
olime vigastanud
we had disabled
olite vigastanud
you all had disabled
oli vigastanud
they had disabled
ei olnud vigastanud, polnud vigastanud
had not disabled
oli vigastatud
it had been disabled
ei olnud vigastatud, polnud vigastatud
it had not been disabled
Conditional perfect mood
oleksin vigastanud; oleks vigastanud; vigastanuksin; vigastanuks
I would have disabled
oleksid vigastanud; oleks vigastanud; vigastanuksid; vigastanuks
you would have disabled
oleks vigastanud; vigastanuks
he/she/it would have disabled
oleksime vigastanud; oleks vigastanud; vigastanuksime; vigastanuks
we would have disabled
oleksite vigastanud; oleks vigastanud; vigastanuksite; vigastanuks
you all would have disabled
oleksid vigastanud; oleks vigastanud; vigastanuksid; vigastanuks
they would have disabled
ei oleks vigastanud; poleks vigastanud; ei vigastanuks
would not have disabled
oleks vigastatud
it would have been disabled
ei oleks vigastatud; poleks vigastatud
it would not have been disabled
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
vigastavat
he/she/it (allegedly) disables
ei vigastavat
(allegedly) does not disable
vigastatavat
(allegedly) it is disabled
ei vigastatavat
(allegedly) it is not disabled
Quotative perfect tense
olevat vigastanud; vigastanuvat
he/she/it (allegedly) has disabled
ei olevat vigastanud; polevat vigastanud; ei vigastanuvat
(allegedly) has not disabled
olevat vigastatud
(allegedly) it has been disabled
ei olevat vigastatud; polevat vigastatud
(allegedly) it has not been disabled
Jussive mood
vigastagu
so that he/she/it disable
ärgu vigastagu
so that he/she/it do not disable
vigastatagu
so that it be disabled
ärgu vigastatagu
so that it not be disabled
Jussive perfect mood
olgu vigastanud
so that he/she/it have disabled
ärgu olgu vigastanud
so that he/she/it do not have disabled
olgu vigastatud
so that it have been disabled
ärgu olgu vigastatud
so that it not have been disabled
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
vigastades
while disabling
vigastamas
while disabling
vigastamast
(due to/following/for) disabling
vigastamaks
for the purpose of disabling
vigastamata
without disable
vigastav
that can be disabled
vigastatav
being disabled

Examples of vigastama

Example in EstonianTranslation in English
...kuna alati on võimalus, et sa võid vigastada saada...where one can never tell if they might become disabled.
Jälgimisvabaduse seaduse põhjal on valitsusvastane kuritegu rikkuda, vigastada või muul viisil takistada ametliku jälgimisseade toimimist, mis põhimõtteliselt tähendab, et sinuga on jokk, sest sa pead kinni maksma Kübersilma, mida sa tulistasid.U nder the Freedom of Observatlon Act, it is a government offense to tamper with, disable, or otherwise interfere with the operatlon of an offlclal observatlon devlce, which basically means you're screwed, 'cause you're going to pay for that Eyeborg you shot.
Kas sul on midagi väärtuslikku? ...kuna alati on võimalus, et sa võid vigastada saada.What do you got what's worth money? .. where one can never tell if they might become disabled.
Sa vigastasid mu paremat kätt, mister, sa tahtsid mu hävitada, kuid ma treenisin viimased viis aastat oma vasemat kätt.You disabled my right hand, Master, but you could never have dreamt that I could've trained my left hand in these five years.
Mack uimastas nad ja vigastas bussi.Mack took them out, then disabled the bus.
Ta vigastas sõiduki jälgija.He disabled the vehicle tracker.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

ergastama
excite
lagastama
devastate
rögastama
expectorate
tagastama
return
vabastama
absolve
valastama
bleach
varastama
hook
vidistama
twitter
vigastuma
injury
vihastama
anger
vihistama
swish
vilistama
whistle
viristama
do
virustama
do
visistama
do

Similar but longer

võigastama
do

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'disable':

None found.
Learning languages?