Paljastama (to bare) conjugation

Estonian
9 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
paljastan
I bare
paljastad
you bare
paljastab
he/she/it bares
paljastame
we bare
paljastate
you all bare
paljastavad
they bare
ei paljasta
(do/does) not bare
paljastatakse
it is bared
ei paljastata
it is not bared
Conditional mood
paljastaksin, paljastaks
I would bare
paljastaksid, paljastaks
you would bare
paljastaks
he/she/it would bare
paljastaksime, paljastaks
we would bare
paljastaksite, paljastaks
you all would bare
paljastaksid, paljastaks
they would bare
ei paljastaks
would not bare
paljastataks
it would be bared
ei paljastataks
it would not be bared
Imperative mood
-
paljasta
bare
paljastagu
let him/her/it bare
paljastagem
let's bare
paljastage
bare
paljastagu
let them bare
-
paljastatagu
be bared
-
Imperative negative mood
-
ära paljasta
do not bare
ärgu paljastagu
let him/her/it not bare
ärgem paljastagem, ärme paljastame
let him/her/it not bare
ärge paljastage
do not bare
ärgu paljastagu
let them not bare
-
ärgu paljastatagu
do not be bared
-
Form
Infinitive -ma
paljastama
bare
Infinitive -da
paljastada
bare
Past active participle
paljastanud
bared
Past passive participle
paljastatud
been bared
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen paljastanud
I have bared
oled paljastanud
you have bared
on paljastanud
he/she/it has bared
oleme paljastanud
we have bared
olete paljastanud
you all have bared
on paljastanud
they have bared
ei ole paljastanud, pole paljastanud
(have/has) not bared
on paljastatud
it has been bared
ei ole paljastatud, pole paljastatud
it has not been bared
Past tense
paljastasin
I bared
paljastasid
you bared
paljastas
he/she/it bared
paljastasime
we bared
paljastasite
you all bared
paljastasid
they bared
ei paljastanud
did not bare
paljastati
it was bared
ei paljastatud
it was not bared
Pluperfect past tense
olin paljastanud
I had bared
olid paljastanud
you had bared
oli paljastanud
he/she/it had bared
olime paljastanud
we had bared
olite paljastanud
you all had bared
oli paljastanud
they had bared
ei olnud paljastanud, polnud paljastanud
had not bared
oli paljastatud
it had been bared
ei olnud paljastatud, polnud paljastatud
it had not been bared
Conditional perfect mood
oleksin paljastanud; oleks paljastanud; paljastanuksin; paljastanuks
I would have bared
oleksid paljastanud; oleks paljastanud; paljastanuksid; paljastanuks
you would have bared
oleks paljastanud; paljastanuks
he/she/it would have bared
oleksime paljastanud; oleks paljastanud; paljastanuksime; paljastanuks
we would have bared
oleksite paljastanud; oleks paljastanud; paljastanuksite; paljastanuks
you all would have bared
oleksid paljastanud; oleks paljastanud; paljastanuksid; paljastanuks
they would have bared
ei oleks paljastanud; poleks paljastanud; ei paljastanuks
would not have bared
oleks paljastatud
it would have been bared
ei oleks paljastatud; poleks paljastatud
it would not have been bared
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
paljastavat
he/she/it (allegedly) bares
ei paljastavat
(allegedly) does not bare
paljastatavat
(allegedly) it is bared
ei paljastatavat
(allegedly) it is not bared
Quotative perfect tense
olevat paljastanud; paljastanuvat
he/she/it (allegedly) has bared
ei olevat paljastanud; polevat paljastanud; ei paljastanuvat
(allegedly) has not bared
olevat paljastatud
(allegedly) it has been bared
ei olevat paljastatud; polevat paljastatud
(allegedly) it has not been bared
Jussive mood
paljastagu
so that he/she/it bare
ärgu paljastagu
so that he/she/it do not bare
paljastatagu
so that it be bared
ärgu paljastatagu
so that it not be bared
Jussive perfect mood
olgu paljastanud
so that he/she/it have bared
ärgu olgu paljastanud
so that he/she/it do not have bared
olgu paljastatud
so that it have been bared
ärgu olgu paljastatud
so that it not have been bared
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
paljastades
while baring
paljastamas
while baring
paljastamast
(due to/following/for) baring
paljastamaks
for the purpose of baring
paljastamata
without bare
paljastav
that can be bared
paljastatav
being bared

Examples of paljastama

Example in EstonianTranslation in English
Emane paljastab oma hambad, andmaks märku, et soovib temaga paarituda.The female bares her teeth to show she wants to mate with him.
Kutsikas paljastab hambad.The pup bares his teeth.
Rind niisiis paljasta.- Therefore, lay bare your bosom.
Kuid kui te kavatsete oma patte oma valijate ees paljastama hakata...?But if you were to bare your sins to the people who put you in office...?
Marukoera ei saa õpetada hambaid mitte paljastama.You cannot school rabid dog not to bare teeth.
Me sõidame kohe Stoke'i, kus mu veendunud kavatsuseks on läheneda linna müüridele, paljastada oma kaunid kannikad, ja karjuda, "Vaadake, nii kõrgelt ma teid hindan!"We ride at once to rebellious Stoke, where it is my sworn intent to approach the city walls, bare my broad buttocks, and shout, "Behold, I honour thee most highly!"
On erakordne juhus kohata kedagi, kellele võid oma hinge paljastada.It's an extraordinary thing to meet someone who you can bare your soul to.
- Ma paljastasin su ees eile oma hinge.- I bared my soul to you last night.
- Ja Edie paljastas ennast Carlosele.- And Edie bared more her soul for Carlos.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

haljastama
do
neljastama
quarter
paigastama
do
paljandama
do
paljastuma
be exposed
valjastama
embrace
viljastama
fertilise
väljastama
output

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'bare':

None found.
Learning languages?