Nahastuma (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
nahastun
I do
nahastud
you do
nahastub
he/she/it does
nahastume
we do
nahastute
you all do
nahastuvad
they do
ei nahastu
(do/does) not do
nahastutakse
it is done
ei nahastuta
it is not done
Conditional mood
nahastuksin, nahastuks
I would do
nahastuksid, nahastuks
you would do
nahastuks
he/she/it would do
nahastuksime, nahastuks
we would do
nahastuksite, nahastuks
you all would do
nahastuksid, nahastuks
they would do
ei nahastuks
would not do
nahastutaks
it would be done
ei nahastutaks
it would not be done
Imperative mood
-
nahastu
do
nahastugu
let him/her/it do
nahastugem
let's do
nahastuge
do
nahastugu
let them do
-
nahastutagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära nahastu
do not do
ärgu nahastugu
let him/her/it not do
ärgem nahastugem, ärme nahastume
let him/her/it not do
ärge nahastuge
do not do
ärgu nahastugu
let them not do
-
ärgu nahastutagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
nahastuma
do
Infinitive -da
nahastuda
do
Past active participle
nahastunud
done
Past passive participle
nahastutud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen nahastunud
I have done
oled nahastunud
you have done
on nahastunud
he/she/it has done
oleme nahastunud
we have done
olete nahastunud
you all have done
on nahastunud
they have done
ei ole nahastunud, pole nahastunud
(have/has) not done
on nahastutud
it has been done
ei ole nahastutud, pole nahastutud
it has not been done
Past tense
nahastusin
I did
nahastusid
you did
nahastus
he/she/it did
nahastusime
we did
nahastusite
you all did
nahastusid
they did
ei nahastunud
did not do
nahastuti
it was done
ei nahastutud
it was not done
Pluperfect past tense
olin nahastunud
I had done
olid nahastunud
you had done
oli nahastunud
he/she/it had done
olime nahastunud
we had done
olite nahastunud
you all had done
oli nahastunud
they had done
ei olnud nahastunud, polnud nahastunud
had not done
oli nahastutud
it had been done
ei olnud nahastutud, polnud nahastutud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin nahastunud; oleks nahastunud; nahastunuksin; nahastunuks
I would have done
oleksid nahastunud; oleks nahastunud; nahastunuksid; nahastunuks
you would have done
oleks nahastunud; nahastunuks
he/she/it would have done
oleksime nahastunud; oleks nahastunud; nahastunuksime; nahastunuks
we would have done
oleksite nahastunud; oleks nahastunud; nahastunuksite; nahastunuks
you all would have done
oleksid nahastunud; oleks nahastunud; nahastunuksid; nahastunuks
they would have done
ei oleks nahastunud; poleks nahastunud; ei nahastunuks
would not have done
oleks nahastutud
it would have been done
ei oleks nahastutud; poleks nahastutud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
nahastuvat
he/she/it (allegedly) does
ei nahastuvat
(allegedly) does not do
nahastutavat
(allegedly) it is done
ei nahastutavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat nahastunud; nahastunuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat nahastunud; polevat nahastunud; ei nahastunuvat
(allegedly) has not done
olevat nahastutud
(allegedly) it has been done
ei olevat nahastutud; polevat nahastutud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
nahastugu
so that he/she/it do
ärgu nahastugu
so that he/she/it do not do
nahastutagu
so that it be done
ärgu nahastutagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu nahastunud
so that he/she/it have done
ärgu olgu nahastunud
so that he/she/it do not have done
olgu nahastutud
so that it have been done
ärgu olgu nahastutud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
nahastudes
while doing
nahastumas
while doing
nahastumast
(due to/following/for) doing
nahastumaks
for the purpose of doing
nahastumata
without do
nahastuv
that can be done
nahastutav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kehastuma
materialize
kohastuma
do
lõhastuma
do
nahastama
do
nikastuma
sprain
pehastuma
do
puhastuma
do
tuhastuma
do
vihastuma
huff

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

nahastama
do
nahatama
do
mühistama
do
mühama
roar
mulistama
do
nõrguma
filter
naksatama
snap
nakatuma
catch the infection
netistama
do
mälestama
commemorate

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?