Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Lõhastuma (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
lõhastun
lõhastud
lõhastub
lõhastume
lõhastute
lõhastuvad
ei lõhastu
lõhastutakse
ei lõhastuta
Past tense
lõhastusin
lõhastusid
lõhastus
lõhastusime
lõhastusite
lõhastusid
ei lõhastunud
lõhastuti
ei lõhastutud
Conditional mood
lõhastuksin, lõhastuks
lõhastuksid, lõhastuks
lõhastuks
lõhastuksime, lõhastuks
lõhastuksite, lõhastuks
lõhastuksid, lõhastuks
ei lõhastuks
lõhastutaks
ei lõhastutaks
Imperative mood
lõhastu
lõhastugu
lõhastugem
lõhastuge
lõhastugu
lõhastutagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära lõhastu
ärgu lõhastugu
ärgem lõhastugem, ärme lõhastume
ärge lõhastuge
ärgu lõhastugu
ärgu lõhastutagu
Form
Infinitive -ma
lõhastuma
Infinitive -da
lõhastuda
Past active participle
lõhastunud
Past passive participle
lõhastutud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen lõhastunud
oled lõhastunud
on lõhastunud
oleme lõhastunud
olete lõhastunud
on lõhastunud
ei ole lõhastunud, pole lõhastunud
on lõhastutud
ei ole lõhastutud, pole lõhastutud
Pluperfect past tense
olin lõhastunud
olid lõhastunud
oli lõhastunud
olime lõhastunud
olite lõhastunud
oli lõhastunud
ei olnud lõhastunud, polnud lõhastunud
oli lõhastutud
ei olnud lõhastutud, polnud lõhastutud
Conditional perfect mood
oleksin lõhastunud; oleks lõhastunud; lõhastunuksin; lõhastunuks
oleksid lõhastunud; oleks lõhastunud; lõhastunuksid; lõhastunuks
oleks lõhastunud; lõhastunuks
oleksime lõhastunud; oleks lõhastunud; lõhastunuksime; lõhastunuks
oleksite lõhastunud; oleks lõhastunud; lõhastunuksite; lõhastunuks
oleksid lõhastunud; oleks lõhastunud; lõhastunuksid; lõhastunuks
ei oleks lõhastunud; poleks lõhastunud; ei lõhastunuks
oleks lõhastutud
ei oleks lõhastutud; poleks lõhastutud
Quotative tense
lõhastuvat
ei lõhastuvat
lõhastutavat
ei lõhastutavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat lõhastunud; lõhastunuvat
ei olevat lõhastunud; polevat lõhastunud; ei lõhastunuvat
olevat lõhastutud
ei olevat lõhastutud; polevat lõhastutud
Jussive mood
lõhastugu
ärgu lõhastugu
lõhastutagu
ärgu lõhastutagu
Jussive perfect mood
olgu lõhastunud
ärgu olgu lõhastunud
olgu lõhastutud
ärgu olgu lõhastutud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
lõhastudes
lõhastumas
lõhastumast
lõhastumaks
lõhastumata
lõhastuv
lõhastutav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kehastuma
materialize
kohastuma
do
labastuma
coarsen
libastuma
slide
limastuma
do
linastuma
screen
lõbustuma
do
lõhastama
tear apart
lõhestuma
fissure
lõhustuma
split
nahastuma
do
pehastuma
do
puhastuma
do
tuhastuma
do
vihastuma
huff

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.