Laaduma (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
laadun
I do
laadud
you do
laadub
he/she/it does
laadume
we do
laadute
you all do
laaduvad
they do
ei laadu
(do/does) not do
laadutakse
it is done
ei laaduta
it is not done
Conditional mood
laaduksin, laaduks
I would do
laaduksid, laaduks
you would do
laaduks
he/she/it would do
laaduksime, laaduks
we would do
laaduksite, laaduks
you all would do
laaduksid, laaduks
they would do
ei laaduks
would not do
laadutaks
it would be done
ei laadutaks
it would not be done
Imperative mood
-
laadu
do
laadugu
let him/her/it do
laadugem
let's do
laaduge
do
laadugu
let them do
-
laadutagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära laadu
do not do
ärgu laadugu
let him/her/it not do
ärgem laadugem, ärme laadume
let him/her/it not do
ärge laaduge
do not do
ärgu laadugu
let them not do
-
ärgu laadutagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
laaduma
do
Infinitive -da
laaduda
do
Past active participle
laadunud
done
Past passive participle
laadutud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen laadunud
I have done
oled laadunud
you have done
on laadunud
he/she/it has done
oleme laadunud
we have done
olete laadunud
you all have done
on laadunud
they have done
ei ole laadunud, pole laadunud
(have/has) not done
on laadutud
it has been done
ei ole laadutud, pole laadutud
it has not been done
Past tense
laadusin
I did
laadusid
you did
laadus
he/she/it did
laadusime
we did
laadusite
you all did
laadusid
they did
ei laadunud
did not do
laaduti
it was done
ei laadutud
it was not done
Pluperfect past tense
olin laadunud
I had done
olid laadunud
you had done
oli laadunud
he/she/it had done
olime laadunud
we had done
olite laadunud
you all had done
oli laadunud
they had done
ei olnud laadunud, polnud laadunud
had not done
oli laadutud
it had been done
ei olnud laadutud, polnud laadutud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin laadunud; oleks laadunud; laadunuksin; laadunuks
I would have done
oleksid laadunud; oleks laadunud; laadunuksid; laadunuks
you would have done
oleks laadunud; laadunuks
he/she/it would have done
oleksime laadunud; oleks laadunud; laadunuksime; laadunuks
we would have done
oleksite laadunud; oleks laadunud; laadunuksite; laadunuks
you all would have done
oleksid laadunud; oleks laadunud; laadunuksid; laadunuks
they would have done
ei oleks laadunud; poleks laadunud; ei laadunuks
would not have done
oleks laadutud
it would have been done
ei oleks laadutud; poleks laadutud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
laaduvat
he/she/it (allegedly) does
ei laaduvat
(allegedly) does not do
laadutavat
(allegedly) it is done
ei laadutavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat laadunud; laadunuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat laadunud; polevat laadunud; ei laadunuvat
(allegedly) has not done
olevat laadutud
(allegedly) it has been done
ei olevat laadutud; polevat laadutud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
laadugu
so that he/she/it do
ärgu laadugu
so that he/she/it do not do
laadutagu
so that it be done
ärgu laadutagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu laadunud
so that he/she/it have done
ärgu olgu laadunud
so that he/she/it do not have done
olgu laadutud
so that it have been done
ärgu olgu laadutud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
laadudes
while doing
laadumas
while doing
laadumast
(due to/following/for) doing
laadumaks
for the purpose of doing
laadumata
without do
laaduv
that can be done
laadutav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kaaduma
capsize
laabuma
go well
laadima
charge
laajama
do
laanima
do
laapama
do
laapima
do
laasima
do
laasuma
do
laatuma
be confluent
laekuma
do
laenuma
do
lahjuma
become emaciated
lahkuma
absent
lahtuma
cool down

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?