Valitsema (to dominate) conjugation

Estonian
23 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
valitsen
I dominate
valitsed
you dominate
valitseb
he/she/it dominates
valitseme
we dominate
valitsete
you all dominate
valitsevad
they dominate
ei valitse
(do/does) not dominate
valitsetakse
it is dominated
ei valitseta
it is not dominated
Conditional mood
valitseksin, valitseks
I would dominate
valitseksid, valitseks
you would dominate
valitseks
he/she/it would dominate
valitseksime, valitseks
we would dominate
valitseksite, valitseks
you all would dominate
valitseksid, valitseks
they would dominate
ei valitseks
would not dominate
valitsetaks
it would be dominated
ei valitsetaks
it would not be dominated
Imperative mood
-
valitse
dominate
valitsegu
let him/her/it dominate
valitsegem
let's dominate
valitsege
dominate
valitsegu
let them dominate
-
valitsetagu
be dominated
-
Imperative negative mood
-
ära valitse
do not dominate
ärgu valitsegu
let him/her/it not dominate
ärgem valitsegem, ärme valitseme
let him/her/it not dominate
ärge valitsege
do not dominate
ärgu valitsegu
let them not dominate
-
ärgu valitsetagu
do not be dominated
-
Form
Infinitive -ma
valitsema
dominate
Infinitive -da
valitseda
dominate
Past active participle
valitsenud
dominated
Past passive participle
valitsetud
been dominated
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen valitsenud
I have dominated
oled valitsenud
you have dominated
on valitsenud
he/she/it has dominated
oleme valitsenud
we have dominated
olete valitsenud
you all have dominated
on valitsenud
they have dominated
ei ole valitsenud, pole valitsenud
(have/has) not dominated
on valitsetud
it has been dominated
ei ole valitsetud, pole valitsetud
it has not been dominated
Past tense
valitsesin
I dominated
valitsesid
you dominated
valitses
he/she/it dominated
valitsesime
we dominated
valitsesite
you all dominated
valitsesid
they dominated
ei valitsenud
did not dominate
valitseti
it was dominated
ei valitsetud
it was not dominated
Pluperfect past tense
olin valitsenud
I had dominated
olid valitsenud
you had dominated
oli valitsenud
he/she/it had dominated
olime valitsenud
we had dominated
olite valitsenud
you all had dominated
oli valitsenud
they had dominated
ei olnud valitsenud, polnud valitsenud
had not dominated
oli valitsetud
it had been dominated
ei olnud valitsetud, polnud valitsetud
it had not been dominated
Conditional perfect mood
oleksin valitsenud; oleks valitsenud; valitsenuksin; valitsenuks
I would have dominated
oleksid valitsenud; oleks valitsenud; valitsenuksid; valitsenuks
you would have dominated
oleks valitsenud; valitsenuks
he/she/it would have dominated
oleksime valitsenud; oleks valitsenud; valitsenuksime; valitsenuks
we would have dominated
oleksite valitsenud; oleks valitsenud; valitsenuksite; valitsenuks
you all would have dominated
oleksid valitsenud; oleks valitsenud; valitsenuksid; valitsenuks
they would have dominated
ei oleks valitsenud; poleks valitsenud; ei valitsenuks
would not have dominated
oleks valitsetud
it would have been dominated
ei oleks valitsetud; poleks valitsetud
it would not have been dominated
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
valitsevat
he/she/it (allegedly) dominates
ei valitsevat
(allegedly) does not dominate
valitsetavat
(allegedly) it is dominated
ei valitsetavat
(allegedly) it is not dominated
Quotative perfect tense
olevat valitsenud; valitsenuvat
he/she/it (allegedly) has dominated
ei olevat valitsenud; polevat valitsenud; ei valitsenuvat
(allegedly) has not dominated
olevat valitsetud
(allegedly) it has been dominated
ei olevat valitsetud; polevat valitsetud
(allegedly) it has not been dominated
Jussive mood
valitsegu
so that he/she/it dominate
ärgu valitsegu
so that he/she/it do not dominate
valitsetagu
so that it be dominated
ärgu valitsetagu
so that it not be dominated
Jussive perfect mood
olgu valitsenud
so that he/she/it have dominated
ärgu olgu valitsenud
so that he/she/it do not have dominated
olgu valitsetud
so that it have been dominated
ärgu olgu valitsetud
so that it not have been dominated
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
valitsedes
while dominating
valitsemas
while dominating
valitsemast
(due to/following/for) dominating
valitsemaks
for the purpose of dominating
valitsemata
without dominate
valitsev
that can be dominated
valitsetav
being dominated

Examples of valitsema

Example in EstonianTranslation in English
Niisiis, kui sa valitsed rahva üle vägivalla abil, nad hakkavad lõpuks vastu võitlema, sest et neil pole midagi kaotada.Now, if you dominate the people with violence, they will eventually fight back because they have nothing to lose.
Austria õukonnas valitseb ülirange tseremoniaal. Täpsemini, Hispaania õukonna tseremoniaal, millest igas olukorras kinni pidada tuleb.At the Austrian Court predominates a rigorous ceremonial... the Spanish ceremonial that must be obeyed, in any situation.
Bark Orgaanika valitseb California turgu.Bark Organics dominates the California market.
Kuid traktorite toodang valitseb siin planeedil.Nonetheless, their output dominates the planet.
Kui te valitsete neid inimesi vägivallaga, siis nad hakkavad vastu, sest neil pole midagi kaotada.Now, if you dominate the people with violence, they will eventually fight back because they have nothing to lose.
-See tõestab, mr president, seda, et rääkivad ahvid valitsevad maad ja hävitavad selle aastal 3950.- You have evidence, Mr President, that one day talking apes will dominate this Earth and destroy it by 3950-something.
Kas tahate, et nende järglased valitsevad maad?Do you want their progeny to dominate the world?
Kui me ootame kasvõi ühe päeva, valitsevad nad Jaapanit.If we delay even a single day, they will dominate Japan.
Kõiki meid mõjutavad valikute tegemisel kultuur, milles elame, meie vanemad ja valitsevad väärtused.All of us are influenced in all of our choices by the culture we live in, by our parents and by the values that dominate.
Aga mind ei valitse enam hirm."And yet, I'm no longer dominated by fear.
Point on selles, et... inimene peab loomade üle valitsema. Või teistpidi, inimene peab valitsema selle üle, mis siin riigis toimub.The point... is... that man... needs to dominate... creatures and, ultimately, man must... dictate what happens in this country.
Point on selles, et... inimene peab loomade üle valitsema.The point is that... the man he/she needs to dominate the creatures.
Saberlingi salajase pühapaiga liikmed, selle ettevõtmise kaasvandenõulased. Kas oleme valmis valitsema?Members of the Saberling inner sanctum, my co-conspirators in this endeavor, are we ready to dominate?
- Et universumi üle valitseda, vajuta esimese asjana kollast nuppu.So, to dominate the universe, hit the yellow button first.
Elu üle tuleb valitseda, kui seda oskad.What a sissy! Live is something you dominate, Nick!
Hiiglaslikud kiskjad nagu Saurophaganax ja Allosaurus kasutasid oma jõudu ja suurust, et valitseda oma ala ja kõiki teisi, kes selle sees olid.Giant predators like Saurophaganax and Allosaurus used their power and size to dominate their domain and all those within it.
Ja sellesse sõrmusesse valas ta kogu oma julmuse, õeluse ja soovi valitseda kõige elava üle.And into this Ring he poured his cruelty, his malice and his will to dominate all life.
Üks meeskond on valitsenud Casa Cristo esimest osa.As we near the end of the first leg of the Casa Cristo, one team has dominated.
Üks meeskond on valitsenud Casa Cristo esimest osa.As we near the end of the first leg of the Casa Cristo, one team has dominated.
Nad valitsesid kõikjal, kus neid ka leida võis.They dominated every continent where they were found.
Ivy tõesti valitses viimast lainet.Ivy really dominated that last wave.
Nende võimas laevastik valitses Vahemere kaubandusteedel.Their powerfull fleeth dominated the trade network of the Mediterranaen.
Rooma süsteem oma tipul valitses maailma, mida me tunneme.The Roman system at it's peak dominated the known world.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

talitsema
repress desires
tülitsema
argufy
vagatsema
cant
vahutsema
do
varitsema
ambush
veritsema
bleed
vesitsema
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

valima
choose
valjastama
embrace
vaigatama
do
värvuma
dye
valmistama
dress out
valama
effuse
valulema
smart
varustuma
furnish with
vabastama
absolve
väänduma
buckle

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'dominate':

None found.
Learning languages?