Miksima (to mix) conjugation

Estonian
14 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
miksin
I mix
miksid
you mix
miksib
he/she/it mixes
miksime
we mix
miksite
you all mix
miksivad
they mix
ei miksi
(do/does) not mix
miksitakse
it is mixed
ei miksita
it is not mixed
Conditional mood
miksiksin, miksiks
I would mix
miksiksid, miksiks
you would mix
miksiks
he/she/it would mix
miksiksime, miksiks
we would mix
miksiksite, miksiks
you all would mix
miksiksid, miksiks
they would mix
ei miksiks
would not mix
miksitaks
it would be mixed
ei miksitaks
it would not be mixed
Imperative mood
-
miksi
mix
miksigu
let him/her/it mix
miksigem
let's mix
miksige
mix
miksigu
let them mix
-
miksitagu
be mixed
-
Imperative negative mood
-
ära miksi
do not mix
ärgu miksigu
let him/her/it not mix
ärgem miksigem, ärme miksime
let him/her/it not mix
ärge miksige
do not mix
ärgu miksigu
let them not mix
-
ärgu miksitagu
do not be mixed
-
Form
Infinitive -ma
miksima
mix
Infinitive -da
miksida
mix
Past active participle
miksinud
mixed
Past passive participle
miksitud
been mixed
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen miksinud
I have mixed
oled miksinud
you have mixed
on miksinud
he/she/it has mixed
oleme miksinud
we have mixed
olete miksinud
you all have mixed
on miksinud
they have mixed
ei ole miksinud, pole miksinud
(have/has) not mixed
on miksitud
it has been mixed
ei ole miksitud, pole miksitud
it has not been mixed
Past tense
miksisin
I mixed
miksisid
you mixed
miksis
he/she/it mixed
miksisime
we mixed
miksisite
you all mixed
miksisid
they mixed
ei miksinud
did not mix
miksiti
it was mixed
ei miksitud
it was not mixed
Pluperfect past tense
olin miksinud
I had mixed
olid miksinud
you had mixed
oli miksinud
he/she/it had mixed
olime miksinud
we had mixed
olite miksinud
you all had mixed
oli miksinud
they had mixed
ei olnud miksinud, polnud miksinud
had not mixed
oli miksitud
it had been mixed
ei olnud miksitud, polnud miksitud
it had not been mixed
Conditional perfect mood
oleksin miksinud; oleks miksinud; miksinuksin; miksinuks
I would have mixed
oleksid miksinud; oleks miksinud; miksinuksid; miksinuks
you would have mixed
oleks miksinud; miksinuks
he/she/it would have mixed
oleksime miksinud; oleks miksinud; miksinuksime; miksinuks
we would have mixed
oleksite miksinud; oleks miksinud; miksinuksite; miksinuks
you all would have mixed
oleksid miksinud; oleks miksinud; miksinuksid; miksinuks
they would have mixed
ei oleks miksinud; poleks miksinud; ei miksinuks
would not have mixed
oleks miksitud
it would have been mixed
ei oleks miksitud; poleks miksitud
it would not have been mixed
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
miksivat
he/she/it (allegedly) mixes
ei miksivat
(allegedly) does not mix
miksitavat
(allegedly) it is mixed
ei miksitavat
(allegedly) it is not mixed
Quotative perfect tense
olevat miksinud; miksinuvat
he/she/it (allegedly) has mixed
ei olevat miksinud; polevat miksinud; ei miksinuvat
(allegedly) has not mixed
olevat miksitud
(allegedly) it has been mixed
ei olevat miksitud; polevat miksitud
(allegedly) it has not been mixed
Jussive mood
miksigu
so that he/she/it mix
ärgu miksigu
so that he/she/it do not mix
miksitagu
so that it be mixed
ärgu miksitagu
so that it not be mixed
Jussive perfect mood
olgu miksinud
so that he/she/it have mixed
ärgu olgu miksinud
so that he/she/it do not have mixed
olgu miksitud
so that it have been mixed
ärgu olgu miksitud
so that it not have been mixed
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
miksides
while mixing
miksimas
while mixing
miksimast
(due to/following/for) mixing
miksimaks
for the purpose of mixing
miksimata
without mix
miksiv
that can be mixed
miksitav
being mixed

Examples of miksima

Example in EstonianTranslation in English
Hei, kas sa said mu miksid?Hey, did you get my mixes?
Mulle meeldisid su miksid, muide.I loved your mixes, by the way.
Teeme sellest miksid, eks?Turn it into a mix tape, right?
Jumalad miksivad seda ilma ikka täiega.The gods are really mixing it up tonight.
Kaks üksikisikut miksivad oma geene, segavad kaarte ja loovad indiviidi, kes seisab viirustele paremini vastu. Rohkem erisugusema, kui mees või naine on.Two individuals by mixing their genes... shuffle the cards and create an individual who resists viruses better. the more disimilar he or she is.
Kaks üksikisikut miksivad oma geene, segavad kaarte ja loovad indiviidi, kes seisab viirustele paremini vastu.Two individuals, by mixing their genes, shuffle the cards and create an individual who resists viruses better.
Kaks üksikisikut miksivad oma geene, segavad kaarte ja loovad indiviidi, kes seisab viirustele paremini vastuTwo individuals, by mixing their genes, shuffle the cards and create an individual who resists viruses better.
Kui ei telliks, saadaksin su tagasi autosse uuesti pöördesseajamise miksi kuulama!If you didn't order the Pappy, I'd send you back to the car to listen to the get-psyched mix again!
Bobby viib mu Los Angeles'isse albumit kokku miksima.Bobby is taking me to LA to do the final mix on my album.
Hästi, hakkame miksima.All right. Let's remix this business.
Ei, tegelikult, ma mõtlesin seda oma materjali jaoks miksida.No, actually, I was thinking about sampling it for my mix tape.
Ja mõnikord kui mul jookseb juhe kokku ja ma ei suuda miksida, ma ei suuda..And sometimes if I'm stuck and I can't mix, I can't--
Aga asi oleks veel parem, kui album olnuks õieti miksitud.But... it might have been better if the, uh... album had been mixed right.
Ma miksisin neid seekord.I mixed them this time, you know.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

faksima
fax
keksima
hopscotch
koksima
do
kõksima
do
laksima
do
messima
do
miilima
do
minkima
rouge
moosima
do
mässima
wind
mätsima
squash
möksima
do
müksima
joggle
naksima
hack
näksima
browse

Similar but longer

miksitama
do

Random

miilima
do
minkima
rouge
mahtima
do
lüüsima
sluice
lappima
mend
messima
do
marssima
footslog
matsereerima
do
mõlkuma
be contstantly in mind
manguma
cadge

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'mix':

None found.
Learning languages?