Arvustama (to criticize) conjugation

Estonian
2 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
arvustan
I criticize
arvustad
you criticize
arvustab
he/she/it criticizes
arvustame
we criticize
arvustate
you all criticize
arvustavad
they criticize
ei arvusta
(do/does) not criticize
arvustatakse
it is criticized
ei arvustata
it is not criticized
Conditional mood
arvustaksin, arvustaks
I would criticize
arvustaksid, arvustaks
you would criticize
arvustaks
he/she/it would criticize
arvustaksime, arvustaks
we would criticize
arvustaksite, arvustaks
you all would criticize
arvustaksid, arvustaks
they would criticize
ei arvustaks
would not criticize
arvustataks
it would be criticized
ei arvustataks
it would not be criticized
Imperative mood
-
arvusta
criticize
arvustagu
let him/her/it criticize
arvustagem
let's criticize
arvustage
criticize
arvustagu
let them criticize
-
arvustatagu
be criticized
-
Imperative negative mood
-
ära arvusta
do not criticize
ärgu arvustagu
let him/her/it not criticize
ärgem arvustagem, ärme arvustame
let him/her/it not criticize
ärge arvustage
do not criticize
ärgu arvustagu
let them not criticize
-
ärgu arvustatagu
do not be criticized
-
Form
Infinitive -ma
arvustama
criticize
Infinitive -da
arvustada
criticize
Past active participle
arvustanud
criticized
Past passive participle
arvustatud
been criticized
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen arvustanud
I have criticized
oled arvustanud
you have criticized
on arvustanud
he/she/it has criticized
oleme arvustanud
we have criticized
olete arvustanud
you all have criticized
on arvustanud
they have criticized
ei ole arvustanud, pole arvustanud
(have/has) not criticized
on arvustatud
it has been criticized
ei ole arvustatud, pole arvustatud
it has not been criticized
Past tense
arvustasin
I criticized
arvustasid
you criticized
arvustas
he/she/it criticized
arvustasime
we criticized
arvustasite
you all criticized
arvustasid
they criticized
ei arvustanud
did not criticize
arvustati
it was criticized
ei arvustatud
it was not criticized
Pluperfect past tense
olin arvustanud
I had criticized
olid arvustanud
you had criticized
oli arvustanud
he/she/it had criticized
olime arvustanud
we had criticized
olite arvustanud
you all had criticized
oli arvustanud
they had criticized
ei olnud arvustanud, polnud arvustanud
had not criticized
oli arvustatud
it had been criticized
ei olnud arvustatud, polnud arvustatud
it had not been criticized
Conditional perfect mood
oleksin arvustanud; oleks arvustanud; arvustanuksin; arvustanuks
I would have criticized
oleksid arvustanud; oleks arvustanud; arvustanuksid; arvustanuks
you would have criticized
oleks arvustanud; arvustanuks
he/she/it would have criticized
oleksime arvustanud; oleks arvustanud; arvustanuksime; arvustanuks
we would have criticized
oleksite arvustanud; oleks arvustanud; arvustanuksite; arvustanuks
you all would have criticized
oleksid arvustanud; oleks arvustanud; arvustanuksid; arvustanuks
they would have criticized
ei oleks arvustanud; poleks arvustanud; ei arvustanuks
would not have criticized
oleks arvustatud
it would have been criticized
ei oleks arvustatud; poleks arvustatud
it would not have been criticized
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
arvustavat
he/she/it (allegedly) criticizes
ei arvustavat
(allegedly) does not criticize
arvustatavat
(allegedly) it is criticized
ei arvustatavat
(allegedly) it is not criticized
Quotative perfect tense
olevat arvustanud; arvustanuvat
he/she/it (allegedly) has criticized
ei olevat arvustanud; polevat arvustanud; ei arvustanuvat
(allegedly) has not criticized
olevat arvustatud
(allegedly) it has been criticized
ei olevat arvustatud; polevat arvustatud
(allegedly) it has not been criticized
Jussive mood
arvustagu
so that he/she/it criticize
ärgu arvustagu
so that he/she/it do not criticize
arvustatagu
so that it be criticized
ärgu arvustatagu
so that it not be criticized
Jussive perfect mood
olgu arvustanud
so that he/she/it have criticized
ärgu olgu arvustanud
so that he/she/it do not have criticized
olgu arvustatud
so that it have been criticized
ärgu olgu arvustatud
so that it not have been criticized
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
arvustades
while criticizing
arvustamas
while criticizing
arvustamast
(due to/following/for) criticizing
arvustamaks
for the purpose of criticizing
arvustamata
without criticize
arvustav
that can be criticized
arvustatav
being criticized

Examples of arvustama

Example in EstonianTranslation in English
Me oletame, arvustame, vaidleme, arvutame, vastame ja imestame.We speculate, criticize, argue, calculate, reflect and wonder.
Ja ma olen viimane inimene, kes võiks arvustada kedagi, kes langeb vale inimese küüsi.And I'm the last guy to criticize someone for falling for the wrong person.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

annustama
do
argistama
do
armastama
be fond of
armistama
do
armustama
do
arvestama
bargain for
augustama
perforate
aurustama
aerify

Similar but longer

arvutistama
do
karvustama
do

Random

arvestama
bargain for
arvutama
calculate
ainestama
materialize
argipäevastama
do
aletama
do
armustama
do
alistuma
knuckle under
bituumendama
do
asenduma
give place to
baseeruma
predicate on

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'criticize':

None found.
Learning languages?