Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Tõristama (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
tõristan
tõristad
tõristab
tõristame
tõristate
tõristavad
ei tõrista
tõristatakse
ei tõristata
Past tense
tõristasin
tõristasid
tõristas
tõristasime
tõristasite
tõristasid
ei tõristanud
tõristati
ei tõristatud
Conditional mood
tõristaksin, tõristaks
tõristaksid, tõristaks
tõristaks
tõristaksime, tõristaks
tõristaksite, tõristaks
tõristaksid, tõristaks
ei tõristaks
tõristataks
ei tõristataks
Imperative mood
tõrista
tõristagu
tõristagem
tõristage
tõristagu
tõristatagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära tõrista
ärgu tõristagu
ärgem tõristagem, ärme tõristame
ärge tõristage
ärgu tõristagu
ärgu tõristatagu
Form
Infinitive -ma
tõristama
Infinitive -da
tõristada
Past active participle
tõristanud
Past passive participle
tõristatud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen tõristanud
oled tõristanud
on tõristanud
oleme tõristanud
olete tõristanud
on tõristanud
ei ole tõristanud, pole tõristanud
on tõristatud
ei ole tõristatud, pole tõristatud
Pluperfect past tense
olin tõristanud
olid tõristanud
oli tõristanud
olime tõristanud
olite tõristanud
oli tõristanud
ei olnud tõristanud, polnud tõristanud
oli tõristatud
ei olnud tõristatud, polnud tõristatud
Conditional perfect mood
oleksin tõristanud; oleks tõristanud; tõristanuksin; tõristanuks
oleksid tõristanud; oleks tõristanud; tõristanuksid; tõristanuks
oleks tõristanud; tõristanuks
oleksime tõristanud; oleks tõristanud; tõristanuksime; tõristanuks
oleksite tõristanud; oleks tõristanud; tõristanuksite; tõristanuks
oleksid tõristanud; oleks tõristanud; tõristanuksid; tõristanuks
ei oleks tõristanud; poleks tõristanud; ei tõristanuks
oleks tõristatud
ei oleks tõristatud; poleks tõristatud
Quotative tense
tõristavat
ei tõristavat
tõristatavat
ei tõristatavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat tõristanud; tõristanuvat
ei olevat tõristanud; polevat tõristanud; ei tõristanuvat
olevat tõristatud
ei olevat tõristatud; polevat tõristatud
Jussive mood
tõristagu
ärgu tõristagu
tõristatagu
ärgu tõristatagu
Jussive perfect mood
olgu tõristanud
ärgu olgu tõristanud
olgu tõristatud
ärgu olgu tõristatud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
tõristades
tõristamas
tõristamast
tõristamaks
tõristamata
tõristav
tõristatav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

joristama
do
jõristama
do
karistama
amerce
kiristama
gnash
koristama
mop up
kuristama
gargle
kõristama
rattle
käristama
tear
laristama
do
liristama
do
loristama
do
luristama
slurp
läristama
do
löristama
do
müristama
rumble

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.