Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Turnima (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
turnin
turnid
turnib
turnime
turnite
turnivad
ei turni
turnitakse
ei turnita
Past tense
turnisin
turnisid
turnis
turnisime
turnisite
turnisid
ei turninud
turniti
ei turnitud
Conditional mood
turniksin, turniks
turniksid, turniks
turniks
turniksime, turniks
turniksite, turniks
turniksid, turniks
ei turniks
turnitaks
ei turnitaks
Imperative mood
turni
turnigu
turnigem
turnige
turnigu
turnitagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära turni
ärgu turnigu
ärgem turnigem, ärme turnime
ärge turnige
ärgu turnigu
ärgu turnitagu
Form
Infinitive -ma
turnima
Infinitive -da
turnida
Past active participle
turninud
Past passive participle
turnitud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen turninud
oled turninud
on turninud
oleme turninud
olete turninud
on turninud
ei ole turninud, pole turninud
on turnitud
ei ole turnitud, pole turnitud
Pluperfect past tense
olin turninud
olid turninud
oli turninud
olime turninud
olite turninud
oli turninud
ei olnud turninud, polnud turninud
oli turnitud
ei olnud turnitud, polnud turnitud
Conditional perfect mood
oleksin turninud; oleks turninud; turninuksin; turninuks
oleksid turninud; oleks turninud; turninuksid; turninuks
oleks turninud; turninuks
oleksime turninud; oleks turninud; turninuksime; turninuks
oleksite turninud; oleks turninud; turninuksite; turninuks
oleksid turninud; oleks turninud; turninuksid; turninuks
ei oleks turninud; poleks turninud; ei turninuks
oleks turnitud
ei oleks turnitud; poleks turnitud
Quotative tense
turnivat
ei turnivat
turnitavat
ei turnitavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat turninud; turninuvat
ei olevat turninud; polevat turninud; ei turninuvat
olevat turnitud
ei olevat turnitud; polevat turnitud
Jussive mood
turnigu
ärgu turnigu
turnitagu
ärgu turnitagu
Jussive perfect mood
olgu turninud
ärgu olgu turninud
olgu turnitud
ärgu olgu turnitud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
turnides
turnimas
turnimast
turnimaks
turnimata
turniv
turnitav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kärnima
do
tarnima
purvey
taunima
deplore
teenima
bring home
toonima
stain
tuhnima
dig around for
tungima
push
tuppima
do
turduma
do
turmama
do
turmuma
do
tursuma
bloat
turvama
safeguard
turvuma
do
tustima
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

tuppima
do
turtsuma
bristle at
tiksuma
tick
tissima
do
toppima
stuff
tilkuma
dribble
tolereerima
tolerate
tõlkima
interpret
tümpsima
clump
tärkima
notch

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.