Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Sõristama (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
sõristan
sõristad
sõristab
sõristame
sõristate
sõristavad
ei sõrista
sõristatakse
ei sõristata
Past tense
sõristasin
sõristasid
sõristas
sõristasime
sõristasite
sõristasid
ei sõristanud
sõristati
ei sõristatud
Conditional mood
sõristaksin, sõristaks
sõristaksid, sõristaks
sõristaks
sõristaksime, sõristaks
sõristaksite, sõristaks
sõristaksid, sõristaks
ei sõristaks
sõristataks
ei sõristataks
Imperative mood
sõrista
sõristagu
sõristagem
sõristage
sõristagu
sõristatagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära sõrista
ärgu sõristagu
ärgem sõristagem, ärme sõristame
ärge sõristage
ärgu sõristagu
ärgu sõristatagu
Form
Infinitive -ma
sõristama
Infinitive -da
sõristada
Past active participle
sõristanud
Past passive participle
sõristatud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen sõristanud
oled sõristanud
on sõristanud
oleme sõristanud
olete sõristanud
on sõristanud
ei ole sõristanud, pole sõristanud
on sõristatud
ei ole sõristatud, pole sõristatud
Pluperfect past tense
olin sõristanud
olid sõristanud
oli sõristanud
olime sõristanud
olite sõristanud
oli sõristanud
ei olnud sõristanud, polnud sõristanud
oli sõristatud
ei olnud sõristatud, polnud sõristatud
Conditional perfect mood
oleksin sõristanud; oleks sõristanud; sõristanuksin; sõristanuks
oleksid sõristanud; oleks sõristanud; sõristanuksid; sõristanuks
oleks sõristanud; sõristanuks
oleksime sõristanud; oleks sõristanud; sõristanuksime; sõristanuks
oleksite sõristanud; oleks sõristanud; sõristanuksite; sõristanuks
oleksid sõristanud; oleks sõristanud; sõristanuksid; sõristanuks
ei oleks sõristanud; poleks sõristanud; ei sõristanuks
oleks sõristatud
ei oleks sõristatud; poleks sõristatud
Quotative tense
sõristavat
ei sõristavat
sõristatavat
ei sõristatavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat sõristanud; sõristanuvat
ei olevat sõristanud; polevat sõristanud; ei sõristanuvat
olevat sõristatud
ei olevat sõristatud; polevat sõristatud
Jussive mood
sõristagu
ärgu sõristagu
sõristatagu
ärgu sõristatagu
Jussive perfect mood
olgu sõristanud
ärgu olgu sõristanud
olgu sõristatud
ärgu olgu sõristatud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
sõristades
sõristamas
sõristamast
sõristamaks
sõristamata
sõristav
sõristatav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

joristama
do
jõristama
do
karistama
amerce
kiristama
gnash
koristama
mop up
kuristama
gargle
kõristama
rattle
käristama
tear
laristama
do
liristama
do
loristama
do
luristama
slurp
läristama
do
löristama
do
müristama
rumble

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.