Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Korkima (to cork) conjugation

Estonian
6 examples
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
korgin
korgid
korgib
korgime
korgite
korgivad
ei korgi
korgitakse
ei korgita
Past tense
korkisin
korkisid
korkis
korkisime
korkisite
korkisid
ei korkinud
korgiti
ei korgitud
Conditional mood
korgiksin, korgiks
korgiksid, korgiks
korgiks
korgiksime, korgiks
korgiksite, korgiks
korgiksid, korgiks
ei korgiks
korgitaks
ei korgitaks
Imperative mood
korgi
korkigu
korkigem
korkige
korkigu
korgitagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära korgi
ärgu korkigu
ärgem korkigem, ärme korgime
ärge korkige
ärgu korkigu
ärgu korgitagu
Form
Infinitive -ma
korkima
Infinitive -da
korkida
Past active participle
korkinud
Past passive participle
korgitud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen korkinud
oled korkinud
on korkinud
oleme korkinud
olete korkinud
on korkinud
ei ole korkinud, pole korkinud
on korgitud
ei ole korgitud, pole korgitud
Pluperfect past tense
olin korkinud
olid korkinud
oli korkinud
olime korkinud
olite korkinud
oli korkinud
ei olnud korkinud, polnud korkinud
oli korgitud
ei olnud korgitud, polnud korgitud
Conditional perfect mood
oleksin korkinud; oleks korkinud; korkinuksin; korkinuks
oleksid korkinud; oleks korkinud; korkinuksid; korkinuks
oleks korkinud; korkinuks
oleksime korkinud; oleks korkinud; korkinuksime; korkinuks
oleksite korkinud; oleks korkinud; korkinuksite; korkinuks
oleksid korkinud; oleks korkinud; korkinuksid; korkinuks
ei oleks korkinud; poleks korkinud; ei korkinuks
oleks korgitud
ei oleks korgitud; poleks korgitud
Quotative tense
korkivat
ei korkivat
korgitavat
ei korgitavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat korkinud; korkinuvat
ei olevat korkinud; polevat korkinud; ei korkinuvat
olevat korgitud
ei olevat korgitud; polevat korgitud
Jussive mood
korkigu
ärgu korkigu
korgitagu
ärgu korgitagu
Jussive perfect mood
olgu korkinud
ärgu olgu korkinud
olgu korgitud
ärgu olgu korgitud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
korkides
korkimas
korkimast
korkimaks
korkimata
korkiv
korgitav

Examples of korkima

Example in EstonianTranslation in English
Ja ma raputan tema uksi, korgin lahti tema tünnid ja joon isu täis.And I will shatter her doors, uncork her casks, and drink my fill.
- Igal aasta korkisin koos veinidega kinni ka aasta oma noorusest.- In each vintage I've corked away another year of my youth.
Siis korkis kinni ja viskas kaheksajalalapsele.And then he corked it and sealed it tight... and threw it to a baby octopus.
- Teen korgi lahti.- I'll pop the cork.
- Tõmbame korgi välja.Let's pop the cork.
Oh, pagan, kõik,mille sa saad lahti korkida, lahti kaanetada või lahti keerata, ma joon seda.Oh, hell, anything you can uncork, uncap or unscrew, I'll drink it.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kelkima
bluster
kerkima
arise
kinkima
bestow
kohmima
do
koksima
do
kolkima
buffet
kommima
do
kompima
feel out
koodima
encode
kookima
winkle out
koorima
cabbage
koppima
rap
kopsima
rap
kordama
drill
korduma
come around

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

kopsuma
click
kortsima
skirt
kippuma
tend towards
koorima
cabbage
kitkuma
pluck
kopsima
rap
käunuma
do
kääksuma
do
kõõksuma
do
juurima
root

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'cork':

None found.