Ilmutama (to develop) conjugation

Estonian
27 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
ilmutan
I develop
ilmutad
you develop
ilmutab
he/she/it develops
ilmutame
we develop
ilmutate
you all develop
ilmutavad
they develop
ei ilmuta
(do/does) not develop
ilmutatakse
it is developed
ei ilmutata
it is not developed
Conditional mood
ilmutaksin, ilmutaks
I would develop
ilmutaksid, ilmutaks
you would develop
ilmutaks
he/she/it would develop
ilmutaksime, ilmutaks
we would develop
ilmutaksite, ilmutaks
you all would develop
ilmutaksid, ilmutaks
they would develop
ei ilmutaks
would not develop
ilmutataks
it would be developed
ei ilmutataks
it would not be developed
Imperative mood
-
ilmuta
develop
ilmutagu
let him/her/it develop
ilmutagem
let's develop
ilmutage
develop
ilmutagu
let them develop
-
ilmutatagu
be developed
-
Imperative negative mood
-
ära ilmuta
do not develop
ärgu ilmutagu
let him/her/it not develop
ärgem ilmutagem, ärme ilmutame
let him/her/it not develop
ärge ilmutage
do not develop
ärgu ilmutagu
let them not develop
-
ärgu ilmutatagu
do not be developed
-
Form
Infinitive -ma
ilmutama
develop
Infinitive -da
ilmutada
develop
Past active participle
ilmutanud
developed
Past passive participle
ilmutatud
been developed
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen ilmutanud
I have developed
oled ilmutanud
you have developed
on ilmutanud
he/she/it has developed
oleme ilmutanud
we have developed
olete ilmutanud
you all have developed
on ilmutanud
they have developed
ei ole ilmutanud, pole ilmutanud
(have/has) not developed
on ilmutatud
it has been developed
ei ole ilmutatud, pole ilmutatud
it has not been developed
Past tense
ilmutasin
I developed
ilmutasid
you developed
ilmutas
he/she/it developed
ilmutasime
we developed
ilmutasite
you all developed
ilmutasid
they developed
ei ilmutanud
did not develop
ilmutati
it was developed
ei ilmutatud
it was not developed
Pluperfect past tense
olin ilmutanud
I had developed
olid ilmutanud
you had developed
oli ilmutanud
he/she/it had developed
olime ilmutanud
we had developed
olite ilmutanud
you all had developed
oli ilmutanud
they had developed
ei olnud ilmutanud, polnud ilmutanud
had not developed
oli ilmutatud
it had been developed
ei olnud ilmutatud, polnud ilmutatud
it had not been developed
Conditional perfect mood
oleksin ilmutanud; oleks ilmutanud; ilmutanuksin; ilmutanuks
I would have developed
oleksid ilmutanud; oleks ilmutanud; ilmutanuksid; ilmutanuks
you would have developed
oleks ilmutanud; ilmutanuks
he/she/it would have developed
oleksime ilmutanud; oleks ilmutanud; ilmutanuksime; ilmutanuks
we would have developed
oleksite ilmutanud; oleks ilmutanud; ilmutanuksite; ilmutanuks
you all would have developed
oleksid ilmutanud; oleks ilmutanud; ilmutanuksid; ilmutanuks
they would have developed
ei oleks ilmutanud; poleks ilmutanud; ei ilmutanuks
would not have developed
oleks ilmutatud
it would have been developed
ei oleks ilmutatud; poleks ilmutatud
it would not have been developed
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
ilmutavat
he/she/it (allegedly) develops
ei ilmutavat
(allegedly) does not develop
ilmutatavat
(allegedly) it is developed
ei ilmutatavat
(allegedly) it is not developed
Quotative perfect tense
olevat ilmutanud; ilmutanuvat
he/she/it (allegedly) has developed
ei olevat ilmutanud; polevat ilmutanud; ei ilmutanuvat
(allegedly) has not developed
olevat ilmutatud
(allegedly) it has been developed
ei olevat ilmutatud; polevat ilmutatud
(allegedly) it has not been developed
Jussive mood
ilmutagu
so that he/she/it develop
ärgu ilmutagu
so that he/she/it do not develop
ilmutatagu
so that it be developed
ärgu ilmutatagu
so that it not be developed
Jussive perfect mood
olgu ilmutanud
so that he/she/it have developed
ärgu olgu ilmutanud
so that he/she/it do not have developed
olgu ilmutatud
so that it have been developed
ärgu olgu ilmutatud
so that it not have been developed
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
ilmutades
while developing
ilmutamas
while developing
ilmutamast
(due to/following/for) developing
ilmutamaks
for the purpose of developing
ilmutamata
without develop
ilmutav
that can be developed
ilmutatav
being developed

Examples of ilmutama

Example in EstonianTranslation in English
Lee, mitu korda ma pean sulle ütlema, et kui on punane tuli, siis ma ilmutan.Lee, how many times have I got to tell you, when the red light's on, I'm developing.
Ma ei jõua ära oodata, kui need ära ilmutan!I can not wait to get these developed!
Ma viin nad stuudiosse ja ilmutan ära.Look, l'll tell you what l'll do, l'll take them to the studio and l'll get some prints developed.
Tead, mis ma nendega teen. Ma viin nad stuudiosse ja ilmutan ära.Look, I'll tell you what I'll do, I'll take them to the studio and I'll get some prints developed.
Kui need olendid ilmutavad kunagi mõtlemisvõimet, arutlemisvõimet... isegi kõige algelisemal tasemel...Ifthesecreaturesever develop the power to think... to reason... even in the most primitive way...
Kus nad peatuvad, kus oma autosid remondivad, pilte ilmutavad, ükskõik, kui väikesed asjad.Where they shop... get their cars repaired, pictures developed... anything, no matter how small.
Me oleme lihtsalt kaks sõpra, kes ilmutavad koos pilte.We're just two friends developing film together.
Ta ilmub vaid siis kui film ilmutatakse.He only appears when the film is developed.
Pealik, ilmuta mu kaamera film võimalikult kiiresti ära.Chief, I'm gonna need you to develop my gun camera footage asap.
Vaata, minu kogemustest, inimene ei ilmuta sellist sorti kiindumust kui just teda pole selleni juhitud, et suhe on midagi rohkemat, kui lihtsalt juhuslik.Look, in my experience, a person doesn't develop this kind of fixation unless she's been led to think the relationship is more than just casual.
Ma pean need ära ilmutama.I have to develop these.
Ma tegin paar fotot ja sõitsin koju filmi ilmutama.I just took the shots and went straight home to develop.
Ma tegin pildid ja läksin otse koju ilmutama.I just took the shots and went straight home to develop.
Me peaks need pildid ära ilmutama.- We should develop those pictures.
Ei, robotid suudavad inimeste tundeid ilmutada.No, robots can develop human feelings.
Ema, me peame laskma need ära ilmutada.Hey Mom, we need get these developed.
Anna veel paar sekundit. Ja... See on üks vana rull, mida ma ei ilmutanud.Just give it a couple more seconds and.... lt's an old roll l never developed.
Sinu osakond on ilmutanud märkimis- väärselt kõrget õnnetusjuhtumite arvu.Your department has developed a remarkably high casualty rate.
Väga palju sellest mis ta on ilmutanud kutsuksin mina petekujutliselt ratsionaalseks.So much so that she's developed what I call delusional rationalisations.
Väga palju sellest, mis ta on ilmutanud, kutsuksin mina petlikult ratsionaalseks.So much so that she's developed what I call delusional rationalizations.
Sinu osakond on ilmutanud märkimis- väärselt kõrget õnnetusjuhtumite arvu.Your department has developed a remarkably high casualty rate.
Ma just ilmutasin uued pildid.I just developed some new pictures.
Ma leidsin majast filmirulli, seega ma ilmutasin neid.Look, I found a roll of her film in the house, so I developed it.
Mõnikord ilmutasid kujutised ise omaenda elu, omaenda müstilist staariseisust.Sometimes images themselves developed their own life, their own mysterious stardom.
Fogarty ilmutas äsja.Fogarty just developed it.
Ta ilmutas pilte, kus sa magasid...He developed photographs of you sleeping...
Ta ilmutas tõsist kiindumust minu õe vastu.She developed a real infatuation for my sister.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

ammutama
derive
hämutama
do
ilastama
drivel
ilustama
beautify
immutama
imbibe
irrutama
unfasten
istutama
plant

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'develop':

None found.
Learning languages?