Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Äritsema (to traffic) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
äritsen
äritsed
äritseb
äritseme
äritsete
äritsevad
ei äritse
äritsetakse
ei äritseta
Past tense
äritsesin
äritsesid
äritses
äritsesime
äritsesite
äritsesid
ei äritsenud
äritseti
ei äritsetud
Conditional mood
äritseksin, äritseks
äritseksid, äritseks
äritseks
äritseksime, äritseks
äritseksite, äritseks
äritseksid, äritseks
ei äritseks
äritsetaks
ei äritsetaks
Imperative mood
äritse
äritsegu
äritsegem
äritsege
äritsegu
äritsetagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära äritse
ärgu äritsegu
ärgem äritsegem, ärme äritseme
ärge äritsege
ärgu äritsegu
ärgu äritsetagu
Form
Infinitive -ma
äritsema
Infinitive -da
äritseda
Past active participle
äritsenud
Past passive participle
äritsetud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen äritsenud
oled äritsenud
on äritsenud
oleme äritsenud
olete äritsenud
on äritsenud
ei ole äritsenud, pole äritsenud
on äritsetud
ei ole äritsetud, pole äritsetud
Pluperfect past tense
olin äritsenud
olid äritsenud
oli äritsenud
olime äritsenud
olite äritsenud
oli äritsenud
ei olnud äritsenud, polnud äritsenud
oli äritsetud
ei olnud äritsetud, polnud äritsetud
Conditional perfect mood
oleksin äritsenud; oleks äritsenud; äritsenuksin; äritsenuks
oleksid äritsenud; oleks äritsenud; äritsenuksid; äritsenuks
oleks äritsenud; äritsenuks
oleksime äritsenud; oleks äritsenud; äritsenuksime; äritsenuks
oleksite äritsenud; oleks äritsenud; äritsenuksite; äritsenuks
oleksid äritsenud; oleks äritsenud; äritsenuksid; äritsenuks
ei oleks äritsenud; poleks äritsenud; ei äritsenuks
oleks äritsetud
ei oleks äritsetud; poleks äritsetud
Quotative tense
äritsevat
ei äritsevat
äritsetavat
ei äritsetavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat äritsenud; äritsenuvat
ei olevat äritsenud; polevat äritsenud; ei äritsenuvat
olevat äritsetud
ei olevat äritsetud; polevat äritsetud
Jussive mood
äritsegu
ärgu äritsegu
äritsetagu
ärgu äritsetagu
Jussive perfect mood
olgu äritsenud
ärgu olgu äritsenud
olgu äritsetud
ärgu olgu äritsetud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
äritsedes
äritsemas
äritsemast
äritsemaks
äritsemata
äritsev
äritsetav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kaitsema
do
maitsema
smack
suitsema
smoke
ägetsema
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'traffic':

None found.