Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Võretama (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
võretan
võretad
võretab
võretame
võretate
võretavad
ei võreta
võretatakse
ei võretata
Past tense
võretasin
võretasid
võretas
võretasime
võretasite
võretasid
ei võretanud
võretati
ei võretatud
Conditional mood
võretaksin, võretaks
võretaksid, võretaks
võretaks
võretaksime, võretaks
võretaksite, võretaks
võretaksid, võretaks
ei võretaks
võretataks
ei võretataks
Imperative mood
võreta
võretagu
võretagem
võretage
võretagu
võretatagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära võreta
ärgu võretagu
ärgem võretagem, ärme võretame
ärge võretage
ärgu võretagu
ärgu võretatagu
Form
Infinitive -ma
võretama
Infinitive -da
võretada
Past active participle
võretanud
Past passive participle
võretatud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen võretanud
oled võretanud
on võretanud
oleme võretanud
olete võretanud
on võretanud
ei ole võretanud, pole võretanud
on võretatud
ei ole võretatud, pole võretatud
Pluperfect past tense
olin võretanud
olid võretanud
oli võretanud
olime võretanud
olite võretanud
oli võretanud
ei olnud võretanud, polnud võretanud
oli võretatud
ei olnud võretatud, polnud võretatud
Conditional perfect mood
oleksin võretanud; oleks võretanud; võretanuksin; võretanuks
oleksid võretanud; oleks võretanud; võretanuksid; võretanuks
oleks võretanud; võretanuks
oleksime võretanud; oleks võretanud; võretanuksime; võretanuks
oleksite võretanud; oleks võretanud; võretanuksite; võretanuks
oleksid võretanud; oleks võretanud; võretanuksid; võretanuks
ei oleks võretanud; poleks võretanud; ei võretanuks
oleks võretatud
ei oleks võretatud; poleks võretatud
Quotative tense
võretavat
ei võretavat
võretatavat
ei võretatavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat võretanud; võretanuvat
ei olevat võretanud; polevat võretanud; ei võretanuvat
olevat võretatud
ei olevat võretatud; polevat võretatud
Jussive mood
võretagu
ärgu võretagu
võretatagu
ärgu võretatagu
Jussive perfect mood
olgu võretanud
ärgu olgu võretanud
olgu võretatud
ärgu olgu võretatud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
võretades
võretamas
võretamast
võretamaks
võretamata
võretav
võretatav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kiretama
gleam
muretama
worry
nõretama
do
puretama
hound
püretama
hound
siretama
do
suretama
deaden
teretama
bid hello
vahetama
change
valetama
be false
vasetama
copper
veretama
sanguine
vinetama
do
viretama
do
võpatama
flinch

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.