Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Ratsustuma (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
ratsustun
ratsustud
ratsustub
ratsustume
ratsustute
ratsustuvad
ei ratsustu
ratsustutakse
ei ratsustuta
Past tense
ratsustusin
ratsustusid
ratsustus
ratsustusime
ratsustusite
ratsustusid
ei ratsustunud
ratsustuti
ei ratsustutud
Conditional mood
ratsustuksin, ratsustuks
ratsustuksid, ratsustuks
ratsustuks
ratsustuksime, ratsustuks
ratsustuksite, ratsustuks
ratsustuksid, ratsustuks
ei ratsustuks
ratsustutaks
ei ratsustutaks
Imperative mood
ratsustu
ratsustugu
ratsustugem
ratsustuge
ratsustugu
ratsustutagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära ratsustu
ärgu ratsustugu
ärgem ratsustugem, ärme ratsustume
ärge ratsustuge
ärgu ratsustugu
ärgu ratsustutagu
Form
Infinitive -ma
ratsustuma
Infinitive -da
ratsustuda
Past active participle
ratsustunud
Past passive participle
ratsustutud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen ratsustunud
oled ratsustunud
on ratsustunud
oleme ratsustunud
olete ratsustunud
on ratsustunud
ei ole ratsustunud, pole ratsustunud
on ratsustutud
ei ole ratsustutud, pole ratsustutud
Pluperfect past tense
olin ratsustunud
olid ratsustunud
oli ratsustunud
olime ratsustunud
olite ratsustunud
oli ratsustunud
ei olnud ratsustunud, polnud ratsustunud
oli ratsustutud
ei olnud ratsustutud, polnud ratsustutud
Conditional perfect mood
oleksin ratsustunud; oleks ratsustunud; ratsustunuksin; ratsustunuks
oleksid ratsustunud; oleks ratsustunud; ratsustunuksid; ratsustunuks
oleks ratsustunud; ratsustunuks
oleksime ratsustunud; oleks ratsustunud; ratsustunuksime; ratsustunuks
oleksite ratsustunud; oleks ratsustunud; ratsustunuksite; ratsustunuks
oleksid ratsustunud; oleks ratsustunud; ratsustunuksid; ratsustunuks
ei oleks ratsustunud; poleks ratsustunud; ei ratsustunuks
oleks ratsustutud
ei oleks ratsustutud; poleks ratsustutud
Quotative tense
ratsustuvat
ei ratsustuvat
ratsustutavat
ei ratsustutavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat ratsustunud; ratsustunuvat
ei olevat ratsustunud; polevat ratsustunud; ei ratsustunuvat
olevat ratsustutud
ei olevat ratsustutud; polevat ratsustutud
Jussive mood
ratsustugu
ärgu ratsustugu
ratsustutagu
ärgu ratsustutagu
Jussive perfect mood
olgu ratsustunud
ärgu olgu ratsustunud
olgu ratsustutud
ärgu olgu ratsustutud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
ratsustudes
ratsustumas
ratsustumast
ratsustumaks
ratsustumata
ratsustuv
ratsustutav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

rahvustuma
do
ratsustama
do
ühtsustuma
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.