Motoritzar (to motorize) conjugation

Catalan

Conjugation of eiti

Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Present tense
motoritzo
I motorize
motoritzes
you motorize
motoritza
he/she motorizes
motoritzem
we motorize
motoritzeu
you all motorize
motoritzen
they motorize
Present perfect tense
he motoritzat
I have motorized
has motoritzat
you have motorized
ha motoritzat
he/she has motorized
hem motoritzat
we have motorized
heu motoritzat
you all have motorized
han motoritzat
they have motorized
Future tense
motoritzaré
I will motorize
motoritzaràs
you will motorize
motoritzarà
he/she will motorize
motoritzarem
we will motorize
motoritzareu
you all will motorize
motoritzaran
they will motorize
Conditional mood
motoritzaria
I would motorize
motoritzaries
you would motorize
motoritzaria
he/she would motorize
motoritzaríem
we would motorize
motoritzaríeu
you all would motorize
motoritzarien
they would motorize
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Past perfect tense
havia motoritzat
I had motorized
havies motoritzat
you had motorized
havia motoritzat
he/she had motorized
havíem motoritzat
we had motorized
havíeu motoritzat
you all had motorized
havien motoritzat
they had motorized
Past impf. tense
motoritzava
I was motorizing
motoritzaves
you were motorizing
motoritzava
he/she was motorizing
motoritzàvem
we were motorizing
motoritzàveu
you all were motorizing
motoritzaven
they were motorizing
Imperative mood
-
motoritza
motorize!
motoritzi
let him/her motorize!
motoritzem
let's motorize!
motoritzeu
motorize!
motoritzin
let them motorize!
Imperative negative mood
-
no motoritzis
don't motorize!
no motoritzi
don't let him/her motorize!
no motoritzem
let's not motorize!
no motoritzeu
don't motorize!
no motoritzin
don't let them motorize!
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Conditional perfect tense
hauria motoritzat
I would have motorized
hauries motoritzat
you would have motorized
hauria motoritzat
he/she would have motorized
hauríem motoritzat
we would have motorized
hauríeu motoritzat
you all would have motorized
haurien motoritzat
they would have motorized
Future perfect tense
hauré motoritzat
I will have motorized
hauràs motoritzat
you will have motorized
haurà motoritzat
he/she will have motorized
haurem motoritzat
we will have motorized
haureu motoritzat
you all will have motorized
hauren motoritzat
they will have motorized
Preterite past tense
motoritzí
I motorized
motoritzares
you motorized
motoritzà
he/she motorized
motoritzàrem
we motorized
motoritzàreu
you all motorized
motoritzaren
they motorized
Past anterior tense
haguí motoritzat
I had motorized
hagueres motoritzat
you had motorized
hagué motoritzat
he/she had motorized
haguérem motoritzat
we had motorized
haguéreu motoritzat
you all had motorized
haguéren motoritzat
they had motorized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of present tense
motoritzi
(so that I) motorize
motoritzis
(so that you) motorize
motoritzi
(so that he/she) motorizes
motoritzem
(so that we) motorize
motoritzeu
(so that you all) motorize
motoritzin
(so that they) motorize
Subjunctive of imperfect tense
motoritzés
(so that I) was motorizing
motoritzessis
(so that you) were motorizing
motoritzés
(so that he/she) was motorizing
motoritzéssim
(so that we) were motorizing
motoritzéssiu
(so that you all) were motorizing
motoritzessin
(so that they) were motorizing
Subjunctive of present perfect tense
hagi motoritzat
(so that I) have motorized
hagis motoritzat
(so that you) have motorized
hagi motoritzat
(so that he/she) has motorized
hàgim motoritzat
(so that we) have motorized
hàgiu motoritzat
(so that you all) have motorized
hagin motoritzat
(so that they) have motorized
Subjunctive of past perfect tense
hagués motoritzat
(so that I) had motorized
haguessis motoritzat
(so that you) had motorized
hagués motoritzat
(so that he/she) had motorized
haguéssim motoritzat
(so that we) had motorized
haguéssiu motoritzat
(so that you all) had motorized
haguessin motoritzat
(so that they) had motorized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of periphastic past perfect tense
vagi motoritzar
(so that I) motorized
vagis motoritzar
(so that you) motorized
vagi motoritzar
(so that he/she) motorized
vàgim motoritzar
(so that we) motorized
vàgiu motoritzar
(so that you all) motorized
vagin motoritzar
(so that they) motorized
Periphastic past tense
vaig motoritzar
I motorized
vas motoritzar
you motorized
va motoritzar
he/she motorized
vam motoritzar
we motorized
vau motoritzar
you all motorized
van motoritzar
they motorized
Periphastic past anterior tense
vaig haver motoritzat
I had motorized
vas haver motoritzat
you had motorized
va haver motoritzat
he/she had motorized
vam haver motoritzat
we had motorized
vau haver motoritzat
you all had motorized
van haver motoritzat
they had motorized

More Catalan verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

autoritzar
authorize
memoritzar
memorize

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

justificar
justify
llevar
remove
llevar-se
get up
massacrar
massacre
merèixer
deserve
moldre
grind
motivar
motivate
moure
move
ocupar-se
occupy
oposar
oppose

Other Catalan verbs with the meaning similar to 'motorize':

None found.
Learning languages?