Tuisutama (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
tuisutan
I do
tuisutad
you do
tuisutab
he/she/it does
tuisutame
we do
tuisutate
you all do
tuisutavad
they do
ei tuisuta
(do/does) not do
tuisutatakse
it is done
ei tuisutata
it is not done
Conditional mood
tuisutaksin, tuisutaks
I would do
tuisutaksid, tuisutaks
you would do
tuisutaks
he/she/it would do
tuisutaksime, tuisutaks
we would do
tuisutaksite, tuisutaks
you all would do
tuisutaksid, tuisutaks
they would do
ei tuisutaks
would not do
tuisutataks
it would be done
ei tuisutataks
it would not be done
Imperative mood
-
tuisuta
do
tuisutagu
let him/her/it do
tuisutagem
let's do
tuisutage
do
tuisutagu
let them do
-
tuisutatagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära tuisuta
do not do
ärgu tuisutagu
let him/her/it not do
ärgem tuisutagem, ärme tuisutame
let him/her/it not do
ärge tuisutage
do not do
ärgu tuisutagu
let them not do
-
ärgu tuisutatagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
tuisutama
do
Infinitive -da
tuisutada
do
Past active participle
tuisutanud
done
Past passive participle
tuisutatud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen tuisutanud
I have done
oled tuisutanud
you have done
on tuisutanud
he/she/it has done
oleme tuisutanud
we have done
olete tuisutanud
you all have done
on tuisutanud
they have done
ei ole tuisutanud, pole tuisutanud
(have/has) not done
on tuisutatud
it has been done
ei ole tuisutatud, pole tuisutatud
it has not been done
Past tense
tuisutasin
I did
tuisutasid
you did
tuisutas
he/she/it did
tuisutasime
we did
tuisutasite
you all did
tuisutasid
they did
ei tuisutanud
did not do
tuisutati
it was done
ei tuisutatud
it was not done
Pluperfect past tense
olin tuisutanud
I had done
olid tuisutanud
you had done
oli tuisutanud
he/she/it had done
olime tuisutanud
we had done
olite tuisutanud
you all had done
oli tuisutanud
they had done
ei olnud tuisutanud, polnud tuisutanud
had not done
oli tuisutatud
it had been done
ei olnud tuisutatud, polnud tuisutatud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin tuisutanud; oleks tuisutanud; tuisutanuksin; tuisutanuks
I would have done
oleksid tuisutanud; oleks tuisutanud; tuisutanuksid; tuisutanuks
you would have done
oleks tuisutanud; tuisutanuks
he/she/it would have done
oleksime tuisutanud; oleks tuisutanud; tuisutanuksime; tuisutanuks
we would have done
oleksite tuisutanud; oleks tuisutanud; tuisutanuksite; tuisutanuks
you all would have done
oleksid tuisutanud; oleks tuisutanud; tuisutanuksid; tuisutanuks
they would have done
ei oleks tuisutanud; poleks tuisutanud; ei tuisutanuks
would not have done
oleks tuisutatud
it would have been done
ei oleks tuisutatud; poleks tuisutatud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
tuisutavat
he/she/it (allegedly) does
ei tuisutavat
(allegedly) does not do
tuisutatavat
(allegedly) it is done
ei tuisutatavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat tuisutanud; tuisutanuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat tuisutanud; polevat tuisutanud; ei tuisutanuvat
(allegedly) has not done
olevat tuisutatud
(allegedly) it has been done
ei olevat tuisutatud; polevat tuisutatud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
tuisutagu
so that he/she/it do
ärgu tuisutagu
so that he/she/it do not do
tuisutatagu
so that it be done
ärgu tuisutatagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu tuisutanud
so that he/she/it have done
ärgu olgu tuisutanud
so that he/she/it do not have done
olgu tuisutatud
so that it have been done
ärgu olgu tuisutatud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
tuisutades
while doing
tuisutamas
while doing
tuisutamast
(due to/following/for) doing
tuisutamaks
for the purpose of doing
tuisutamata
without do
tuisutav
that can be done
tuisutatav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

haisutama
stink
kaisutama
canoodle
kiisutama
do
liisutama
do
muisutama
do
niisutama
besprinkle
paisutama
impound
piisutama
do
roisutama
do
seisutama
do
suisutama
do
tapsutama
do
tatsutama
do
tiksutama
tick
tipsutama
tipple

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?