Tarvitama (to eat) conjugation

Estonian
10 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
tarvitan
I eat
tarvitad
you eat
tarvitab
he/she/it eats
tarvitame
we eat
tarvitate
you all eat
tarvitavad
they eat
ei tarvita
(do/does) not eat
tarvitatakse
it is eaten
ei tarvitata
it is not eaten
Conditional mood
tarvitaksin, tarvitaks
I would eat
tarvitaksid, tarvitaks
you would eat
tarvitaks
he/she/it would eat
tarvitaksime, tarvitaks
we would eat
tarvitaksite, tarvitaks
you all would eat
tarvitaksid, tarvitaks
they would eat
ei tarvitaks
would not eat
tarvitataks
it would be eaten
ei tarvitataks
it would not be eaten
Imperative mood
-
tarvita
eat
tarvitagu
let him/her/it eat
tarvitagem
let's eat
tarvitage
eat
tarvitagu
let them eat
-
tarvitatagu
be eaten
-
Imperative negative mood
-
ära tarvita
do not eat
ärgu tarvitagu
let him/her/it not eat
ärgem tarvitagem, ärme tarvitame
let him/her/it not eat
ärge tarvitage
do not eat
ärgu tarvitagu
let them not eat
-
ärgu tarvitatagu
do not be eaten
-
Form
Infinitive -ma
tarvitama
eat
Infinitive -da
tarvitada
eat
Past active participle
tarvitanud
eaten
Past passive participle
tarvitatud
been eaten
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen tarvitanud
I have eaten
oled tarvitanud
you have eaten
on tarvitanud
he/she/it has eaten
oleme tarvitanud
we have eaten
olete tarvitanud
you all have eaten
on tarvitanud
they have eaten
ei ole tarvitanud, pole tarvitanud
(have/has) not eaten
on tarvitatud
it has been eaten
ei ole tarvitatud, pole tarvitatud
it has not been eaten
Past tense
tarvitasin
I ate
tarvitasid
you ate
tarvitas
he/she/it ate
tarvitasime
we ate
tarvitasite
you all ate
tarvitasid
they ate
ei tarvitanud
did not eat
tarvitati
it was eaten
ei tarvitatud
it was not eaten
Pluperfect past tense
olin tarvitanud
I had eaten
olid tarvitanud
you had eaten
oli tarvitanud
he/she/it had eaten
olime tarvitanud
we had eaten
olite tarvitanud
you all had eaten
oli tarvitanud
they had eaten
ei olnud tarvitanud, polnud tarvitanud
had not eaten
oli tarvitatud
it had been eaten
ei olnud tarvitatud, polnud tarvitatud
it had not been eaten
Conditional perfect mood
oleksin tarvitanud; oleks tarvitanud; tarvitanuksin; tarvitanuks
I would have eaten
oleksid tarvitanud; oleks tarvitanud; tarvitanuksid; tarvitanuks
you would have eaten
oleks tarvitanud; tarvitanuks
he/she/it would have eaten
oleksime tarvitanud; oleks tarvitanud; tarvitanuksime; tarvitanuks
we would have eaten
oleksite tarvitanud; oleks tarvitanud; tarvitanuksite; tarvitanuks
you all would have eaten
oleksid tarvitanud; oleks tarvitanud; tarvitanuksid; tarvitanuks
they would have eaten
ei oleks tarvitanud; poleks tarvitanud; ei tarvitanuks
would not have eaten
oleks tarvitatud
it would have been eaten
ei oleks tarvitatud; poleks tarvitatud
it would not have been eaten
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
tarvitavat
he/she/it (allegedly) eats
ei tarvitavat
(allegedly) does not eat
tarvitatavat
(allegedly) it is eaten
ei tarvitatavat
(allegedly) it is not eaten
Quotative perfect tense
olevat tarvitanud; tarvitanuvat
he/she/it (allegedly) has eaten
ei olevat tarvitanud; polevat tarvitanud; ei tarvitanuvat
(allegedly) has not eaten
olevat tarvitatud
(allegedly) it has been eaten
ei olevat tarvitatud; polevat tarvitatud
(allegedly) it has not been eaten
Jussive mood
tarvitagu
so that he/she/it eat
ärgu tarvitagu
so that he/she/it do not eat
tarvitatagu
so that it be eaten
ärgu tarvitatagu
so that it not be eaten
Jussive perfect mood
olgu tarvitanud
so that he/she/it have eaten
ärgu olgu tarvitanud
so that he/she/it do not have eaten
olgu tarvitatud
so that it have been eaten
ärgu olgu tarvitatud
so that it not have been eaten
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
tarvitades
while eating
tarvitamas
while eating
tarvitamast
(due to/following/for) eating
tarvitamaks
for the purpose of eating
tarvitamata
without eat
tarvitav
that can be eaten
tarvitatav
being eaten

Examples of tarvitama

Example in EstonianTranslation in English
Kõigi nende tablettidega, mida ma praegu tarvitan on südameatakk ilmselt füüsiliselt võimatu.With all the pills I eat at the moment - it is probably physically impossible to have a heart attack.
Sa suitsetad liiga palju, jood liiga palju kohvi ning tarvitad suhkrut liiga palju.You smoke too much, drink too much coffee... - ... and eat too much sugar.
Sest tarvitad vägivalda, nagu see oleks lahendus.Because you treat violence like it's the solution.
Enam ei tarvita piimatooteid, nisu ega suhkrut.No more dairy, no more wheat, no more sugar.
Peale kaheksat nädalat taimset toitu, ei olnud Joey Aucoin ikka veel oma ravimeid uuesti tarvitama hakanud.After eight weeks eating plant-based foods, Joey Aucoin was still off all his medications.
Rush ütles, et kui kaks meist läheks täna kookoneisse, siis see, kes välja jääb, saaks kasutada kahe nädala jooksul minimaalset elutagamist, enne kui see hakkab ära tarvitama hüppeks vajalikku energiatagavara.According to Rush, if two of us go into the pods now, today, the one that stays outside could keep minimal life support going for two weeks before it starts eating into the power reserved for the jump.
Preester võib reedel tarvitada vaid ühte liha ja selleks on nunn.The only kind of meat a priest could eat on Friday was nun. Inside!
Nagu ma juba ütlesin - selleks ajaks, kui mind külmaks tehti, tarvitasin ainult vereülekandeid, annetatud verd.I already told you, man -- by the time I got iced, I was strictly on blood transfusions, donated blood.
Hiljem sain teada, et ta tarvitas narkootikume.And then later, I found out he was taking drugs.
Kas Katerina Marquez tarvitas teie arvamuse kohaselt lennu ajal alkoholi?Is it your opinion that Katerina Marquez drank on that flight?

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

talvitama
winter
tarastama
fence
targutama
argue
tarretama
congeal
teavitama
inform
tervitama
beckon

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'eat':

None found.
Learning languages?