Rohelduma (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
roheldun
I do
roheldud
you do
roheldub
he/she/it does
roheldume
we do
roheldute
you all do
rohelduvad
they do
ei roheldu
(do/does) not do
roheldutakse
it is done
ei rohelduta
it is not done
Conditional mood
rohelduksin, rohelduks
I would do
rohelduksid, rohelduks
you would do
rohelduks
he/she/it would do
rohelduksime, rohelduks
we would do
rohelduksite, rohelduks
you all would do
rohelduksid, rohelduks
they would do
ei rohelduks
would not do
roheldutaks
it would be done
ei roheldutaks
it would not be done
Imperative mood
-
roheldu
do
roheldugu
let him/her/it do
roheldugem
let's do
rohelduge
do
roheldugu
let them do
-
roheldutagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära roheldu
do not do
ärgu roheldugu
let him/her/it not do
ärgem roheldugem, ärme roheldume
let him/her/it not do
ärge rohelduge
do not do
ärgu roheldugu
let them not do
-
ärgu roheldutagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
rohelduma
do
Infinitive -da
rohelduda
do
Past active participle
roheldunud
done
Past passive participle
roheldutud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen roheldunud
I have done
oled roheldunud
you have done
on roheldunud
he/she/it has done
oleme roheldunud
we have done
olete roheldunud
you all have done
on roheldunud
they have done
ei ole roheldunud, pole roheldunud
(have/has) not done
on roheldutud
it has been done
ei ole roheldutud, pole roheldutud
it has not been done
Past tense
roheldusin
I did
roheldusid
you did
roheldus
he/she/it did
roheldusime
we did
roheldusite
you all did
roheldusid
they did
ei roheldunud
did not do
rohelduti
it was done
ei roheldutud
it was not done
Pluperfect past tense
olin roheldunud
I had done
olid roheldunud
you had done
oli roheldunud
he/she/it had done
olime roheldunud
we had done
olite roheldunud
you all had done
oli roheldunud
they had done
ei olnud roheldunud, polnud roheldunud
had not done
oli roheldutud
it had been done
ei olnud roheldutud, polnud roheldutud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin roheldunud; oleks roheldunud; roheldunuksin; roheldunuks
I would have done
oleksid roheldunud; oleks roheldunud; roheldunuksid; roheldunuks
you would have done
oleks roheldunud; roheldunuks
he/she/it would have done
oleksime roheldunud; oleks roheldunud; roheldunuksime; roheldunuks
we would have done
oleksite roheldunud; oleks roheldunud; roheldunuksite; roheldunuks
you all would have done
oleksid roheldunud; oleks roheldunud; roheldunuksid; roheldunuks
they would have done
ei oleks roheldunud; poleks roheldunud; ei roheldunuks
would not have done
oleks roheldutud
it would have been done
ei oleks roheldutud; poleks roheldutud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
rohelduvat
he/she/it (allegedly) does
ei rohelduvat
(allegedly) does not do
roheldutavat
(allegedly) it is done
ei roheldutavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat roheldunud; roheldunuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat roheldunud; polevat roheldunud; ei roheldunuvat
(allegedly) has not done
olevat roheldutud
(allegedly) it has been done
ei olevat roheldutud; polevat roheldutud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
roheldugu
so that he/she/it do
ärgu roheldugu
so that he/she/it do not do
roheldutagu
so that it be done
ärgu roheldutagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu roheldunud
so that he/she/it have done
ärgu olgu roheldunud
so that he/she/it do not have done
olgu roheldutud
so that it have been done
ärgu olgu roheldutud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
roheldudes
while doing
roheldumas
while doing
roheldumast
(due to/following/for) doing
roheldumaks
for the purpose of doing
roheldumata
without do
rohelduv
that can be done
roheldutav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

vahelduma
alternate

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?