Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Põhjendama (to account for) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
põhjendan
põhjendad
põhjendab
põhjendame
põhjendate
põhjendavad
ei põhjenda
põhjendatakse
ei põhjendata
Past tense
põhjendasin
põhjendasid
põhjendas
põhjendasime
põhjendasite
põhjendasid
ei põhjendanud
põhjendati
ei põhjendatud
Conditional mood
põhjendaksin, põhjendaks
põhjendaksid, põhjendaks
põhjendaks
põhjendaksime, põhjendaks
põhjendaksite, põhjendaks
põhjendaksid, põhjendaks
ei põhjendaks
põhjendataks
ei põhjendataks
Imperative mood
põhjenda
põhjendagu
põhjendagem
põhjendage
põhjendagu
põhjendatagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära põhjenda
ärgu põhjendagu
ärgem põhjendagem, ärme põhjendame
ärge põhjendage
ärgu põhjendagu
ärgu põhjendatagu
Form
Infinitive -ma
põhjendama
Infinitive -da
põhjendada
Past active participle
põhjendanud
Past passive participle
põhjendatud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen põhjendanud
oled põhjendanud
on põhjendanud
oleme põhjendanud
olete põhjendanud
on põhjendanud
ei ole põhjendanud, pole põhjendanud
on põhjendatud
ei ole põhjendatud, pole põhjendatud
Pluperfect past tense
olin põhjendanud
olid põhjendanud
oli põhjendanud
olime põhjendanud
olite põhjendanud
oli põhjendanud
ei olnud põhjendanud, polnud põhjendanud
oli põhjendatud
ei olnud põhjendatud, polnud põhjendatud
Conditional perfect mood
oleksin põhjendanud; oleks põhjendanud; põhjendanuksin; põhjendanuks
oleksid põhjendanud; oleks põhjendanud; põhjendanuksid; põhjendanuks
oleks põhjendanud; põhjendanuks
oleksime põhjendanud; oleks põhjendanud; põhjendanuksime; põhjendanuks
oleksite põhjendanud; oleks põhjendanud; põhjendanuksite; põhjendanuks
oleksid põhjendanud; oleks põhjendanud; põhjendanuksid; põhjendanuks
ei oleks põhjendanud; poleks põhjendanud; ei põhjendanuks
oleks põhjendatud
ei oleks põhjendatud; poleks põhjendatud
Quotative tense
põhjendavat
ei põhjendavat
põhjendatavat
ei põhjendatavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat põhjendanud; põhjendanuvat
ei olevat põhjendanud; polevat põhjendanud; ei põhjendanuvat
olevat põhjendatud
ei olevat põhjendatud; polevat põhjendatud
Jussive mood
põhjendagu
ärgu põhjendagu
põhjendatagu
ärgu põhjendatagu
Jussive perfect mood
olgu põhjendanud
ärgu olgu põhjendanud
olgu põhjendatud
ärgu olgu põhjendatud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
põhjendades
põhjendamas
põhjendamast
põhjendamaks
põhjendamata
põhjendav
põhjendatav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

lahjendama
adulterate
põimendama
do
tühjendama
clean out

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'account for':

None found.