Okuleerima (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
okuleerin
I do
okuleerid
you do
okuleerib
he/she/it does
okuleerime
we do
okuleerite
you all do
okuleerivad
they do
ei okuleeri
(do/does) not do
okuleeritakse
it is done
ei okuleerita
it is not done
Conditional mood
okuleeriksin, okuleeriks
I would do
okuleeriksid, okuleeriks
you would do
okuleeriks
he/she/it would do
okuleeriksime, okuleeriks
we would do
okuleeriksite, okuleeriks
you all would do
okuleeriksid, okuleeriks
they would do
ei okuleeriks
would not do
okuleeritaks
it would be done
ei okuleeritaks
it would not be done
Imperative mood
-
okuleeri
do
okuleerigu
let him/her/it do
okuleerigem
let's do
okuleerige
do
okuleerigu
let them do
-
okuleeritagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära okuleeri
do not do
ärgu okuleerigu
let him/her/it not do
ärgem okuleerigem, ärme okuleerime
let him/her/it not do
ärge okuleerige
do not do
ärgu okuleerigu
let them not do
-
ärgu okuleeritagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
okuleerima
do
Infinitive -da
okuleerida
do
Past active participle
okuleerinud
done
Past passive participle
okuleeritud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen okuleerinud
I have done
oled okuleerinud
you have done
on okuleerinud
he/she/it has done
oleme okuleerinud
we have done
olete okuleerinud
you all have done
on okuleerinud
they have done
ei ole okuleerinud, pole okuleerinud
(have/has) not done
on okuleeritud
it has been done
ei ole okuleeritud, pole okuleeritud
it has not been done
Past tense
okuleerisin
I did
okuleerisid
you did
okuleeris
he/she/it did
okuleerisime
we did
okuleerisite
you all did
okuleerisid
they did
ei okuleerinud
did not do
okuleeriti
it was done
ei okuleeritud
it was not done
Pluperfect past tense
olin okuleerinud
I had done
olid okuleerinud
you had done
oli okuleerinud
he/she/it had done
olime okuleerinud
we had done
olite okuleerinud
you all had done
oli okuleerinud
they had done
ei olnud okuleerinud, polnud okuleerinud
had not done
oli okuleeritud
it had been done
ei olnud okuleeritud, polnud okuleeritud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin okuleerinud; oleks okuleerinud; okuleerinuksin; okuleerinuks
I would have done
oleksid okuleerinud; oleks okuleerinud; okuleerinuksid; okuleerinuks
you would have done
oleks okuleerinud; okuleerinuks
he/she/it would have done
oleksime okuleerinud; oleks okuleerinud; okuleerinuksime; okuleerinuks
we would have done
oleksite okuleerinud; oleks okuleerinud; okuleerinuksite; okuleerinuks
you all would have done
oleksid okuleerinud; oleks okuleerinud; okuleerinuksid; okuleerinuks
they would have done
ei oleks okuleerinud; poleks okuleerinud; ei okuleerinuks
would not have done
oleks okuleeritud
it would have been done
ei oleks okuleeritud; poleks okuleeritud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
okuleerivat
he/she/it (allegedly) does
ei okuleerivat
(allegedly) does not do
okuleeritavat
(allegedly) it is done
ei okuleeritavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat okuleerinud; okuleerinuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat okuleerinud; polevat okuleerinud; ei okuleerinuvat
(allegedly) has not done
olevat okuleeritud
(allegedly) it has been done
ei olevat okuleeritud; polevat okuleeritud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
okuleerigu
so that he/she/it do
ärgu okuleerigu
so that he/she/it do not do
okuleeritagu
so that it be done
ärgu okuleeritagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu okuleerinud
so that he/she/it have done
ärgu olgu okuleerinud
so that he/she/it do not have done
olgu okuleeritud
so that it have been done
ärgu olgu okuleeritud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
okuleerides
while doing
okuleerimas
while doing
okuleerimast
(due to/following/for) doing
okuleerimaks
for the purpose of doing
okuleerimata
without do
okuleeriv
that can be done
okuleeritav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

okupeerima
occupy

Similar but longer

inokuleerima
do

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?