Normeerima (to ration) conjugation

Estonian
5 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
normeerin
I ration
normeerid
you ration
normeerib
he/she/it rations
normeerime
we ration
normeerite
you all ration
normeerivad
they ration
ei normeeri
(do/does) not ration
normeeritakse
it is rationed
ei normeerita
it is not rationed
Conditional mood
normeeriksin, normeeriks
I would ration
normeeriksid, normeeriks
you would ration
normeeriks
he/she/it would ration
normeeriksime, normeeriks
we would ration
normeeriksite, normeeriks
you all would ration
normeeriksid, normeeriks
they would ration
ei normeeriks
would not ration
normeeritaks
it would be rationed
ei normeeritaks
it would not be rationed
Imperative mood
-
normeeri
ration
normeerigu
let him/her/it ration
normeerigem
let's ration
normeerige
ration
normeerigu
let them ration
-
normeeritagu
be rationed
-
Imperative negative mood
-
ära normeeri
do not ration
ärgu normeerigu
let him/her/it not ration
ärgem normeerigem, ärme normeerime
let him/her/it not ration
ärge normeerige
do not ration
ärgu normeerigu
let them not ration
-
ärgu normeeritagu
do not be rationed
-
Form
Infinitive -ma
normeerima
ration
Infinitive -da
normeerida
ration
Past active participle
normeerinud
rationed
Past passive participle
normeeritud
been rationed
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen normeerinud
I have rationed
oled normeerinud
you have rationed
on normeerinud
he/she/it has rationed
oleme normeerinud
we have rationed
olete normeerinud
you all have rationed
on normeerinud
they have rationed
ei ole normeerinud, pole normeerinud
(have/has) not rationed
on normeeritud
it has been rationed
ei ole normeeritud, pole normeeritud
it has not been rationed
Past tense
normeerisin
I rationed
normeerisid
you rationed
normeeris
he/she/it rationed
normeerisime
we rationed
normeerisite
you all rationed
normeerisid
they rationed
ei normeerinud
did not ration
normeeriti
it was rationed
ei normeeritud
it was not rationed
Pluperfect past tense
olin normeerinud
I had rationed
olid normeerinud
you had rationed
oli normeerinud
he/she/it had rationed
olime normeerinud
we had rationed
olite normeerinud
you all had rationed
oli normeerinud
they had rationed
ei olnud normeerinud, polnud normeerinud
had not rationed
oli normeeritud
it had been rationed
ei olnud normeeritud, polnud normeeritud
it had not been rationed
Conditional perfect mood
oleksin normeerinud; oleks normeerinud; normeerinuksin; normeerinuks
I would have rationed
oleksid normeerinud; oleks normeerinud; normeerinuksid; normeerinuks
you would have rationed
oleks normeerinud; normeerinuks
he/she/it would have rationed
oleksime normeerinud; oleks normeerinud; normeerinuksime; normeerinuks
we would have rationed
oleksite normeerinud; oleks normeerinud; normeerinuksite; normeerinuks
you all would have rationed
oleksid normeerinud; oleks normeerinud; normeerinuksid; normeerinuks
they would have rationed
ei oleks normeerinud; poleks normeerinud; ei normeerinuks
would not have rationed
oleks normeeritud
it would have been rationed
ei oleks normeeritud; poleks normeeritud
it would not have been rationed
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
normeerivat
he/she/it (allegedly) rations
ei normeerivat
(allegedly) does not ration
normeeritavat
(allegedly) it is rationed
ei normeeritavat
(allegedly) it is not rationed
Quotative perfect tense
olevat normeerinud; normeerinuvat
he/she/it (allegedly) has rationed
ei olevat normeerinud; polevat normeerinud; ei normeerinuvat
(allegedly) has not rationed
olevat normeeritud
(allegedly) it has been rationed
ei olevat normeeritud; polevat normeeritud
(allegedly) it has not been rationed
Jussive mood
normeerigu
so that he/she/it ration
ärgu normeerigu
so that he/she/it do not ration
normeeritagu
so that it be rationed
ärgu normeeritagu
so that it not be rationed
Jussive perfect mood
olgu normeerinud
so that he/she/it have rationed
ärgu olgu normeerinud
so that he/she/it do not have rationed
olgu normeeritud
so that it have been rationed
ärgu olgu normeeritud
so that it not have been rationed
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
normeerides
while rationing
normeerimas
while rationing
normeerimast
(due to/following/for) rationing
normeerimaks
for the purpose of rationing
normeerimata
without ration
normeeriv
that can be rationed
normeeritav
being rationed

Examples of normeerima

Example in EstonianTranslation in English
Arvasin, et me normeerime.I thought we were rationing.
Me normeerime, kuid me saame hakkama.We're rationing, but we make do.
Nad normeerivad varsti selle jagamist nagu maomürgi puhul.They ration it out like snakebite serum.
Kas me ei normeeri?Aren't we rationing ?
"Ehkki olin hästivarustatud, otsustasin oma vara normeerida..."Though well-supplied, I've decided to ration my goods...

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

formeerima
fabricate

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

nokautima
do
normaliseerima
normalise
nuutima
do
nuuksuma
mewl
nälpima
do
naturaliseerima
naturalize
lõikuma
converge
nülgima
desquamate
onaneerima
jack off
passima
fadge

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'ration':

None found.
Learning languages?