Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Mõnitama (to gibe) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
mõnitan
mõnitad
mõnitab
mõnitame
mõnitate
mõnitavad
ei mõnita
mõnitatakse
ei mõnitata
Past tense
mõnitasin
mõnitasid
mõnitas
mõnitasime
mõnitasite
mõnitasid
ei mõnitanud
mõnitati
ei mõnitatud
Conditional mood
mõnitaksin, mõnitaks
mõnitaksid, mõnitaks
mõnitaks
mõnitaksime, mõnitaks
mõnitaksite, mõnitaks
mõnitaksid, mõnitaks
ei mõnitaks
mõnitataks
ei mõnitataks
Imperative mood
mõnita
mõnitagu
mõnitagem
mõnitage
mõnitagu
mõnitatagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära mõnita
ärgu mõnitagu
ärgem mõnitagem, ärme mõnitame
ärge mõnitage
ärgu mõnitagu
ärgu mõnitatagu
Form
Infinitive -ma
mõnitama
Infinitive -da
mõnitada
Past active participle
mõnitanud
Past passive participle
mõnitatud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen mõnitanud
oled mõnitanud
on mõnitanud
oleme mõnitanud
olete mõnitanud
on mõnitanud
ei ole mõnitanud, pole mõnitanud
on mõnitatud
ei ole mõnitatud, pole mõnitatud
Pluperfect past tense
olin mõnitanud
olid mõnitanud
oli mõnitanud
olime mõnitanud
olite mõnitanud
oli mõnitanud
ei olnud mõnitanud, polnud mõnitanud
oli mõnitatud
ei olnud mõnitatud, polnud mõnitatud
Conditional perfect mood
oleksin mõnitanud; oleks mõnitanud; mõnitanuksin; mõnitanuks
oleksid mõnitanud; oleks mõnitanud; mõnitanuksid; mõnitanuks
oleks mõnitanud; mõnitanuks
oleksime mõnitanud; oleks mõnitanud; mõnitanuksime; mõnitanuks
oleksite mõnitanud; oleks mõnitanud; mõnitanuksite; mõnitanuks
oleksid mõnitanud; oleks mõnitanud; mõnitanuksid; mõnitanuks
ei oleks mõnitanud; poleks mõnitanud; ei mõnitanuks
oleks mõnitatud
ei oleks mõnitatud; poleks mõnitatud
Quotative tense
mõnitavat
ei mõnitavat
mõnitatavat
ei mõnitatavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat mõnitanud; mõnitanuvat
ei olevat mõnitanud; polevat mõnitanud; ei mõnitanuvat
olevat mõnitatud
ei olevat mõnitatud; polevat mõnitatud
Jussive mood
mõnitagu
ärgu mõnitagu
mõnitatagu
ärgu mõnitatagu
Jussive perfect mood
olgu mõnitanud
ärgu olgu mõnitanud
olgu mõnitatud
ärgu olgu mõnitatud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
mõnitades
mõnitamas
mõnitamast
mõnitamaks
mõnitamata
mõnitav
mõnitatav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

hanitama
do
kenitama
spruce
mahitama
connive
mehitama
man
musitama
do
mõjutama
affect
mõmatama
growl
mökitama
bleat
ränitama
do
tänitama
vociferate
venitama
dawdle

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'gibe':

None found.