Hinnastama (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
hinnastan
I do
hinnastad
you do
hinnastab
he/she/it does
hinnastame
we do
hinnastate
you all do
hinnastavad
they do
ei hinnasta
(do/does) not do
hinnastatakse
it is done
ei hinnastata
it is not done
Conditional mood
hinnastaksin, hinnastaks
I would do
hinnastaksid, hinnastaks
you would do
hinnastaks
he/she/it would do
hinnastaksime, hinnastaks
we would do
hinnastaksite, hinnastaks
you all would do
hinnastaksid, hinnastaks
they would do
ei hinnastaks
would not do
hinnastataks
it would be done
ei hinnastataks
it would not be done
Imperative mood
-
hinnasta
do
hinnastagu
let him/her/it do
hinnastagem
let's do
hinnastage
do
hinnastagu
let them do
-
hinnastatagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära hinnasta
do not do
ärgu hinnastagu
let him/her/it not do
ärgem hinnastagem, ärme hinnastame
let him/her/it not do
ärge hinnastage
do not do
ärgu hinnastagu
let them not do
-
ärgu hinnastatagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
hinnastama
do
Infinitive -da
hinnastada
do
Past active participle
hinnastanud
done
Past passive participle
hinnastatud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen hinnastanud
I have done
oled hinnastanud
you have done
on hinnastanud
he/she/it has done
oleme hinnastanud
we have done
olete hinnastanud
you all have done
on hinnastanud
they have done
ei ole hinnastanud, pole hinnastanud
(have/has) not done
on hinnastatud
it has been done
ei ole hinnastatud, pole hinnastatud
it has not been done
Past tense
hinnastasin
I did
hinnastasid
you did
hinnastas
he/she/it did
hinnastasime
we did
hinnastasite
you all did
hinnastasid
they did
ei hinnastanud
did not do
hinnastati
it was done
ei hinnastatud
it was not done
Pluperfect past tense
olin hinnastanud
I had done
olid hinnastanud
you had done
oli hinnastanud
he/she/it had done
olime hinnastanud
we had done
olite hinnastanud
you all had done
oli hinnastanud
they had done
ei olnud hinnastanud, polnud hinnastanud
had not done
oli hinnastatud
it had been done
ei olnud hinnastatud, polnud hinnastatud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin hinnastanud; oleks hinnastanud; hinnastanuksin; hinnastanuks
I would have done
oleksid hinnastanud; oleks hinnastanud; hinnastanuksid; hinnastanuks
you would have done
oleks hinnastanud; hinnastanuks
he/she/it would have done
oleksime hinnastanud; oleks hinnastanud; hinnastanuksime; hinnastanuks
we would have done
oleksite hinnastanud; oleks hinnastanud; hinnastanuksite; hinnastanuks
you all would have done
oleksid hinnastanud; oleks hinnastanud; hinnastanuksid; hinnastanuks
they would have done
ei oleks hinnastanud; poleks hinnastanud; ei hinnastanuks
would not have done
oleks hinnastatud
it would have been done
ei oleks hinnastatud; poleks hinnastatud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
hinnastavat
he/she/it (allegedly) does
ei hinnastavat
(allegedly) does not do
hinnastatavat
(allegedly) it is done
ei hinnastatavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat hinnastanud; hinnastanuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat hinnastanud; polevat hinnastanud; ei hinnastanuvat
(allegedly) has not done
olevat hinnastatud
(allegedly) it has been done
ei olevat hinnastatud; polevat hinnastatud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
hinnastagu
so that he/she/it do
ärgu hinnastagu
so that he/she/it do not do
hinnastatagu
so that it be done
ärgu hinnastatagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu hinnastanud
so that he/she/it have done
ärgu olgu hinnastanud
so that he/she/it do not have done
olgu hinnastatud
so that it have been done
ärgu olgu hinnastatud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
hinnastades
while doing
hinnastamas
while doing
hinnastamast
(due to/following/for) doing
hinnastamaks
for the purpose of doing
hinnastamata
without do
hinnastav
that can be done
hinnastatav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

hiinastama
do
hingastama
do
hingestama
animate
kinnastama
glove
linnastama
urbanize
rinnastama
range
vinnastama
cock

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

hingitsema
be hardly breathing
hirmutama
cow
helletama
do
helenduma
fluoresce
hingeldama
hyperventilate
hilinema
belate
häiritsema
bother
helmitama
do
huvitama
interest
helvestuma
flocculate

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?