Autoriseerima (to authorise) conjugation

Estonian
6 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
autoriseerin
I authorise
autoriseerid
you authorise
autoriseerib
he/she/it authorises
autoriseerime
we authorise
autoriseerite
you all authorise
autoriseerivad
they authorise
ei autoriseeri
(do/does) not authorise
autoriseeritakse
it is authorised
ei autoriseerita
it is not authorised
Conditional mood
autoriseeriksin, autoriseeriks
I would authorise
autoriseeriksid, autoriseeriks
you would authorise
autoriseeriks
he/she/it would authorise
autoriseeriksime, autoriseeriks
we would authorise
autoriseeriksite, autoriseeriks
you all would authorise
autoriseeriksid, autoriseeriks
they would authorise
ei autoriseeriks
would not authorise
autoriseeritaks
it would be authorised
ei autoriseeritaks
it would not be authorised
Imperative mood
-
autoriseeri
authorise
autoriseerigu
let him/her/it authorise
autoriseerigem
let's authorise
autoriseerige
authorise
autoriseerigu
let them authorise
-
autoriseeritagu
be authorised
-
Imperative negative mood
-
ära autoriseeri
do not authorise
ärgu autoriseerigu
let him/her/it not authorise
ärgem autoriseerigem, ärme autoriseerime
let him/her/it not authorise
ärge autoriseerige
do not authorise
ärgu autoriseerigu
let them not authorise
-
ärgu autoriseeritagu
do not be authorised
-
Form
Infinitive -ma
autoriseerima
authorise
Infinitive -da
autoriseerida
authorise
Past active participle
autoriseerinud
authorised
Past passive participle
autoriseeritud
been authorised
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen autoriseerinud
I have authorised
oled autoriseerinud
you have authorised
on autoriseerinud
he/she/it has authorised
oleme autoriseerinud
we have authorised
olete autoriseerinud
you all have authorised
on autoriseerinud
they have authorised
ei ole autoriseerinud, pole autoriseerinud
(have/has) not authorised
on autoriseeritud
it has been authorised
ei ole autoriseeritud, pole autoriseeritud
it has not been authorised
Past tense
autoriseerisin
I authorised
autoriseerisid
you authorised
autoriseeris
he/she/it authorised
autoriseerisime
we authorised
autoriseerisite
you all authorised
autoriseerisid
they authorised
ei autoriseerinud
did not authorise
autoriseeriti
it was authorised
ei autoriseeritud
it was not authorised
Pluperfect past tense
olin autoriseerinud
I had authorised
olid autoriseerinud
you had authorised
oli autoriseerinud
he/she/it had authorised
olime autoriseerinud
we had authorised
olite autoriseerinud
you all had authorised
oli autoriseerinud
they had authorised
ei olnud autoriseerinud, polnud autoriseerinud
had not authorised
oli autoriseeritud
it had been authorised
ei olnud autoriseeritud, polnud autoriseeritud
it had not been authorised
Conditional perfect mood
oleksin autoriseerinud; oleks autoriseerinud; autoriseerinuksin; autoriseerinuks
I would have authorised
oleksid autoriseerinud; oleks autoriseerinud; autoriseerinuksid; autoriseerinuks
you would have authorised
oleks autoriseerinud; autoriseerinuks
he/she/it would have authorised
oleksime autoriseerinud; oleks autoriseerinud; autoriseerinuksime; autoriseerinuks
we would have authorised
oleksite autoriseerinud; oleks autoriseerinud; autoriseerinuksite; autoriseerinuks
you all would have authorised
oleksid autoriseerinud; oleks autoriseerinud; autoriseerinuksid; autoriseerinuks
they would have authorised
ei oleks autoriseerinud; poleks autoriseerinud; ei autoriseerinuks
would not have authorised
oleks autoriseeritud
it would have been authorised
ei oleks autoriseeritud; poleks autoriseeritud
it would not have been authorised
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
autoriseerivat
he/she/it (allegedly) authorises
ei autoriseerivat
(allegedly) does not authorise
autoriseeritavat
(allegedly) it is authorised
ei autoriseeritavat
(allegedly) it is not authorised
Quotative perfect tense
olevat autoriseerinud; autoriseerinuvat
he/she/it (allegedly) has authorised
ei olevat autoriseerinud; polevat autoriseerinud; ei autoriseerinuvat
(allegedly) has not authorised
olevat autoriseeritud
(allegedly) it has been authorised
ei olevat autoriseeritud; polevat autoriseeritud
(allegedly) it has not been authorised
Jussive mood
autoriseerigu
so that he/she/it authorise
ärgu autoriseerigu
so that he/she/it do not authorise
autoriseeritagu
so that it be authorised
ärgu autoriseeritagu
so that it not be authorised
Jussive perfect mood
olgu autoriseerinud
so that he/she/it have authorised
ärgu olgu autoriseerinud
so that he/she/it do not have authorised
olgu autoriseeritud
so that it have been authorised
ärgu olgu autoriseeritud
so that it not have been authorised
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
autoriseerides
while authorising
autoriseerimas
while authorising
autoriseerimast
(due to/following/for) authorising
autoriseerimaks
for the purpose of authorising
autoriseerimata
without authorise
autoriseeriv
that can be authorised
autoriseeritav
being authorised

Examples of autoriseerima

Example in EstonianTranslation in English
Mis on miks ma kaldun autoriseerima missiooni... naasma tagasi Chulakile ja lubama sul oma poeg tagasi tuua.Which is why I am inclined to authorise a mission... to return to Chulak and allow you to bring your son back.
Et ma kunagi ei autoriseerinud tema surma.That I never authorised his death.
Ma olen just autoriseerinud üldlaialdase ümberkorralduse protokolli.I've just authorised a unitwide backslash protocol.
Kas see... operatsioon on autoriseeritud presidendi poolt?Has this... operation been authorised by the president?
Bobi allkiri näitab, et ta autoriseeris ülekande!Bob's code signature will show that he authorised the transaction order!
Valge Maja autoriseeris Iowa reservvägedel lõhkepead otsima hakata.White House authorised adding lowa army reserve units to the ground search.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

motoriseerima
motorize

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'authorise':

None found.
Learning languages?

Receive top verbs, tips and our newsletter free!

Languages Interested In