Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Sõbrutsema (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
sõbrutsen
sõbrutsed
sõbrutseb
sõbrutseme
sõbrutsete
sõbrutsevad
ei sõbrutse
sõbrutsetakse
ei sõbrutseta
Past tense
sõbrutsesin
sõbrutsesid
sõbrutses
sõbrutsesime
sõbrutsesite
sõbrutsesid
ei sõbrutsenud
sõbrutseti
ei sõbrutsetud
Conditional mood
sõbrutseksin, sõbrutseks
sõbrutseksid, sõbrutseks
sõbrutseks
sõbrutseksime, sõbrutseks
sõbrutseksite, sõbrutseks
sõbrutseksid, sõbrutseks
ei sõbrutseks
sõbrutsetaks
ei sõbrutsetaks
Imperative mood
sõbrutse
sõbrutsegu
sõbrutsegem
sõbrutsege
sõbrutsegu
sõbrutsetagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära sõbrutse
ärgu sõbrutsegu
ärgem sõbrutsegem, ärme sõbrutseme
ärge sõbrutsege
ärgu sõbrutsegu
ärgu sõbrutsetagu
Form
Infinitive -ma
sõbrutsema
Infinitive -da
sõbrutseda
Past active participle
sõbrutsenud
Past passive participle
sõbrutsetud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen sõbrutsenud
oled sõbrutsenud
on sõbrutsenud
oleme sõbrutsenud
olete sõbrutsenud
on sõbrutsenud
ei ole sõbrutsenud, pole sõbrutsenud
on sõbrutsetud
ei ole sõbrutsetud, pole sõbrutsetud
Pluperfect past tense
olin sõbrutsenud
olid sõbrutsenud
oli sõbrutsenud
olime sõbrutsenud
olite sõbrutsenud
oli sõbrutsenud
ei olnud sõbrutsenud, polnud sõbrutsenud
oli sõbrutsetud
ei olnud sõbrutsetud, polnud sõbrutsetud
Conditional perfect mood
oleksin sõbrutsenud; oleks sõbrutsenud; sõbrutsenuksin; sõbrutsenuks
oleksid sõbrutsenud; oleks sõbrutsenud; sõbrutsenuksid; sõbrutsenuks
oleks sõbrutsenud; sõbrutsenuks
oleksime sõbrutsenud; oleks sõbrutsenud; sõbrutsenuksime; sõbrutsenuks
oleksite sõbrutsenud; oleks sõbrutsenud; sõbrutsenuksite; sõbrutsenuks
oleksid sõbrutsenud; oleks sõbrutsenud; sõbrutsenuksid; sõbrutsenuks
ei oleks sõbrutsenud; poleks sõbrutsenud; ei sõbrutsenuks
oleks sõbrutsetud
ei oleks sõbrutsetud; poleks sõbrutsetud
Quotative tense
sõbrutsevat
ei sõbrutsevat
sõbrutsetavat
ei sõbrutsetavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat sõbrutsenud; sõbrutsenuvat
ei olevat sõbrutsenud; polevat sõbrutsenud; ei sõbrutsenuvat
olevat sõbrutsetud
ei olevat sõbrutsetud; polevat sõbrutsetud
Jussive mood
sõbrutsegu
ärgu sõbrutsegu
sõbrutsetagu
ärgu sõbrutsetagu
Jussive perfect mood
olgu sõbrutsenud
ärgu olgu sõbrutsenud
olgu sõbrutsetud
ärgu olgu sõbrutsetud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
sõbrutsedes
sõbrutsemas
sõbrutsemast
sõbrutsemaks
sõbrutsemata
sõbrutsev
sõbrutsetav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.