Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Parem normima (to better ration) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
normin
normid
normib
normime
normite
normivad
ei normi
normitakse
ei normita
Past tense
parem normisin
parem normisid
parem normis
parem normisime
parem normisite
parem normisid
ei norminud
normiti
ei normitud
Conditional mood
normiksin, normiks
normiksid, normiks
normiks
normiksime, normiks
normiksite, normiks
normiksid, normiks
ei normiks
normitaks
ei normitaks
Imperative mood
normi
normigu
normigem
normige
normigu
normitagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära normi
ärgu normigu
ärgem normigem, ärme normime
ärge normige
ärgu normigu
ärgu normitagu
Form
Infinitive -ma
parem normima
Infinitive -da
normida
Past active participle
norminud
Past passive participle
normitud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen norminud
oled norminud
on norminud
oleme norminud
olete norminud
on norminud
ei ole norminud, pole norminud
on normitud
ei ole normitud, pole normitud
Pluperfect past tense
olin norminud
olid norminud
oli norminud
olime norminud
olite norminud
oli norminud
ei olnud norminud, polnud norminud
oli normitud
ei olnud normitud, polnud normitud
Conditional perfect mood
oleksin norminud; oleks norminud; norminuksin; norminuks
oleksid norminud; oleks norminud; norminuksid; norminuks
oleks norminud; norminuks
oleksime norminud; oleks norminud; norminuksime; norminuks
oleksite norminud; oleks norminud; norminuksite; norminuks
oleksid norminud; oleks norminud; norminuksid; norminuks
ei oleks norminud; poleks norminud; ei norminuks
oleks normitud
ei oleks normitud; poleks normitud
Quotative tense
parem normivat
ei parem normivat
normitavat
ei normitavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat norminud; norminuvat
ei olevat norminud; polevat norminud; ei norminuvat
olevat normitud
ei olevat normitud; polevat normitud
Jussive mood
normigu
ärgu normigu
normitagu
ärgu normitagu
Jussive perfect mood
olgu norminud
ärgu olgu norminud
olgu normitud
ärgu olgu normitud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
normides
parem normimas
parem normimast
parem normimaks
parem normimata
parem normiv
normitav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'better ration':

None found.