Omavolitsema (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
omavolitsen
I do
omavolitsed
you do
omavolitseb
he/she/it does
omavolitseme
we do
omavolitsete
you all do
omavolitsevad
they do
ei omavolitse
(do/does) not do
omavolitsetakse
it is done
ei omavolitseta
it is not done
Conditional mood
omavolitseksin, omavolitseks
I would do
omavolitseksid, omavolitseks
you would do
omavolitseks
he/she/it would do
omavolitseksime, omavolitseks
we would do
omavolitseksite, omavolitseks
you all would do
omavolitseksid, omavolitseks
they would do
ei omavolitseks
would not do
omavolitsetaks
it would be done
ei omavolitsetaks
it would not be done
Imperative mood
-
omavolitse
do
omavolitsegu
let him/her/it do
omavolitsegem
let's do
omavolitsege
do
omavolitsegu
let them do
-
omavolitsetagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära omavolitse
do not do
ärgu omavolitsegu
let him/her/it not do
ärgem omavolitsegem, ärme omavolitseme
let him/her/it not do
ärge omavolitsege
do not do
ärgu omavolitsegu
let them not do
-
ärgu omavolitsetagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
omavolitsema
do
Infinitive -da
omavolitseda
do
Past active participle
omavolitsenud
done
Past passive participle
omavolitsetud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen omavolitsenud
I have done
oled omavolitsenud
you have done
on omavolitsenud
he/she/it has done
oleme omavolitsenud
we have done
olete omavolitsenud
you all have done
on omavolitsenud
they have done
ei ole omavolitsenud, pole omavolitsenud
(have/has) not done
on omavolitsetud
it has been done
ei ole omavolitsetud, pole omavolitsetud
it has not been done
Past tense
omavolitsesin
I did
omavolitsesid
you did
omavolitses
he/she/it did
omavolitsesime
we did
omavolitsesite
you all did
omavolitsesid
they did
ei omavolitsenud
did not do
omavolitseti
it was done
ei omavolitsetud
it was not done
Pluperfect past tense
olin omavolitsenud
I had done
olid omavolitsenud
you had done
oli omavolitsenud
he/she/it had done
olime omavolitsenud
we had done
olite omavolitsenud
you all had done
oli omavolitsenud
they had done
ei olnud omavolitsenud, polnud omavolitsenud
had not done
oli omavolitsetud
it had been done
ei olnud omavolitsetud, polnud omavolitsetud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin omavolitsenud; oleks omavolitsenud; omavolitsenuksin; omavolitsenuks
I would have done
oleksid omavolitsenud; oleks omavolitsenud; omavolitsenuksid; omavolitsenuks
you would have done
oleks omavolitsenud; omavolitsenuks
he/she/it would have done
oleksime omavolitsenud; oleks omavolitsenud; omavolitsenuksime; omavolitsenuks
we would have done
oleksite omavolitsenud; oleks omavolitsenud; omavolitsenuksite; omavolitsenuks
you all would have done
oleksid omavolitsenud; oleks omavolitsenud; omavolitsenuksid; omavolitsenuks
they would have done
ei oleks omavolitsenud; poleks omavolitsenud; ei omavolitsenuks
would not have done
oleks omavolitsetud
it would have been done
ei oleks omavolitsetud; poleks omavolitsetud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
omavolitsevat
he/she/it (allegedly) does
ei omavolitsevat
(allegedly) does not do
omavolitsetavat
(allegedly) it is done
ei omavolitsetavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat omavolitsenud; omavolitsenuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat omavolitsenud; polevat omavolitsenud; ei omavolitsenuvat
(allegedly) has not done
olevat omavolitsetud
(allegedly) it has been done
ei olevat omavolitsetud; polevat omavolitsetud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
omavolitsegu
so that he/she/it do
ärgu omavolitsegu
so that he/she/it do not do
omavolitsetagu
so that it be done
ärgu omavolitsetagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu omavolitsenud
so that he/she/it have done
ärgu olgu omavolitsenud
so that he/she/it do not have done
olgu omavolitsetud
so that it have been done
ärgu olgu omavolitsetud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
omavolitsedes
while doing
omavolitsemas
while doing
omavolitsemast
(due to/following/for) doing
omavolitsemaks
for the purpose of doing
omavolitsemata
without do
omavolitsev
that can be done
omavolitsetav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

omastama
appropriate
omistama
ascribe
olesklema
veg
nukerdama
do
ohverdama
sacrify
oksetama
do
näidustama
be indicated
osundama
quote
otsestama
do
pihkuma
vent

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?