Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Nätsima (to do) conjugation

Estonian
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
nätsin
nätsid
nätsib
nätsime
nätsite
nätsivad
ei nätsi
nätsitakse
ei nätsita
Past tense
nätsisin
nätsisid
nätsis
nätsisime
nätsisite
nätsisid
ei nätsinud
nätsiti
ei nätsitud
Conditional mood
nätsiksin, nätsiks
nätsiksid, nätsiks
nätsiks
nätsiksime, nätsiks
nätsiksite, nätsiks
nätsiksid, nätsiks
ei nätsiks
nätsitaks
ei nätsitaks
Imperative mood
nätsi
nätsigu
nätsigem
nätsige
nätsigu
nätsitagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära nätsi
ärgu nätsigu
ärgem nätsigem, ärme nätsime
ärge nätsige
ärgu nätsigu
ärgu nätsitagu
Form
Infinitive -ma
nätsima
Infinitive -da
nätsida
Past active participle
nätsinud
Past passive participle
nätsitud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen nätsinud
oled nätsinud
on nätsinud
oleme nätsinud
olete nätsinud
on nätsinud
ei ole nätsinud, pole nätsinud
on nätsitud
ei ole nätsitud, pole nätsitud
Pluperfect past tense
olin nätsinud
olid nätsinud
oli nätsinud
olime nätsinud
olite nätsinud
oli nätsinud
ei olnud nätsinud, polnud nätsinud
oli nätsitud
ei olnud nätsitud, polnud nätsitud
Conditional perfect mood
oleksin nätsinud; oleks nätsinud; nätsinuksin; nätsinuks
oleksid nätsinud; oleks nätsinud; nätsinuksid; nätsinuks
oleks nätsinud; nätsinuks
oleksime nätsinud; oleks nätsinud; nätsinuksime; nätsinuks
oleksite nätsinud; oleks nätsinud; nätsinuksite; nätsinuks
oleksid nätsinud; oleks nätsinud; nätsinuksid; nätsinuks
ei oleks nätsinud; poleks nätsinud; ei nätsinuks
oleks nätsitud
ei oleks nätsitud; poleks nätsitud
Quotative tense
nätsivat
ei nätsivat
nätsitavat
ei nätsitavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat nätsinud; nätsinuvat
ei olevat nätsinud; polevat nätsinud; ei nätsinuvat
olevat nätsitud
ei olevat nätsitud; polevat nätsitud
Jussive mood
nätsigu
ärgu nätsigu
nätsitagu
ärgu nätsitagu
Jussive perfect mood
olgu nätsinud
ärgu olgu nätsinud
olgu nätsitud
ärgu olgu nätsitud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
nätsides
nätsimas
nätsimast
nätsimaks
nätsimata
nätsiv
nätsitav

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

lutsima
suck
lätsima
do
mätsima
squash
naksima
hack
nähvima
do
näkkima
do
näksima
browse
nälgima
famish
nälpima
do
nämmima
do
näppima
mess with
näpsima
do
nätsuma
do
patsima
do
potsima
do

Similar but longer

närtsima
wither

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.