Naturaliseerima (to naturalize) conjugation

Estonian
4 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
naturaliseerin
I naturalize
naturaliseerid
you naturalize
naturaliseerib
he/she/it naturalizes
naturaliseerime
we naturalize
naturaliseerite
you all naturalize
naturaliseerivad
they naturalize
ei naturaliseeri
(do/does) not naturalize
naturaliseeritakse
it is naturalized
ei naturaliseerita
it is not naturalized
Conditional mood
naturaliseeriksin, naturaliseeriks
I would naturalize
naturaliseeriksid, naturaliseeriks
you would naturalize
naturaliseeriks
he/she/it would naturalize
naturaliseeriksime, naturaliseeriks
we would naturalize
naturaliseeriksite, naturaliseeriks
you all would naturalize
naturaliseeriksid, naturaliseeriks
they would naturalize
ei naturaliseeriks
would not naturalize
naturaliseeritaks
it would be naturalized
ei naturaliseeritaks
it would not be naturalized
Imperative mood
-
naturaliseeri
naturalize
naturaliseerigu
let him/her/it naturalize
naturaliseerigem
let's naturalize
naturaliseerige
naturalize
naturaliseerigu
let them naturalize
-
naturaliseeritagu
be naturalized
-
Imperative negative mood
-
ära naturaliseeri
do not naturalize
ärgu naturaliseerigu
let him/her/it not naturalize
ärgem naturaliseerigem, ärme naturaliseerime
let him/her/it not naturalize
ärge naturaliseerige
do not naturalize
ärgu naturaliseerigu
let them not naturalize
-
ärgu naturaliseeritagu
do not be naturalized
-
Form
Infinitive -ma
naturaliseerima
naturalize
Infinitive -da
naturaliseerida
naturalize
Past active participle
naturaliseerinud
naturalized
Past passive participle
naturaliseeritud
been naturalized
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen naturaliseerinud
I have naturalized
oled naturaliseerinud
you have naturalized
on naturaliseerinud
he/she/it has naturalized
oleme naturaliseerinud
we have naturalized
olete naturaliseerinud
you all have naturalized
on naturaliseerinud
they have naturalized
ei ole naturaliseerinud, pole naturaliseerinud
(have/has) not naturalized
on naturaliseeritud
it has been naturalized
ei ole naturaliseeritud, pole naturaliseeritud
it has not been naturalized
Past tense
naturaliseerisin
I naturalized
naturaliseerisid
you naturalized
naturaliseeris
he/she/it naturalized
naturaliseerisime
we naturalized
naturaliseerisite
you all naturalized
naturaliseerisid
they naturalized
ei naturaliseerinud
did not naturalize
naturaliseeriti
it was naturalized
ei naturaliseeritud
it was not naturalized
Pluperfect past tense
olin naturaliseerinud
I had naturalized
olid naturaliseerinud
you had naturalized
oli naturaliseerinud
he/she/it had naturalized
olime naturaliseerinud
we had naturalized
olite naturaliseerinud
you all had naturalized
oli naturaliseerinud
they had naturalized
ei olnud naturaliseerinud, polnud naturaliseerinud
had not naturalized
oli naturaliseeritud
it had been naturalized
ei olnud naturaliseeritud, polnud naturaliseeritud
it had not been naturalized
Conditional perfect mood
oleksin naturaliseerinud; oleks naturaliseerinud; naturaliseerinuksin; naturaliseerinuks
I would have naturalized
oleksid naturaliseerinud; oleks naturaliseerinud; naturaliseerinuksid; naturaliseerinuks
you would have naturalized
oleks naturaliseerinud; naturaliseerinuks
he/she/it would have naturalized
oleksime naturaliseerinud; oleks naturaliseerinud; naturaliseerinuksime; naturaliseerinuks
we would have naturalized
oleksite naturaliseerinud; oleks naturaliseerinud; naturaliseerinuksite; naturaliseerinuks
you all would have naturalized
oleksid naturaliseerinud; oleks naturaliseerinud; naturaliseerinuksid; naturaliseerinuks
they would have naturalized
ei oleks naturaliseerinud; poleks naturaliseerinud; ei naturaliseerinuks
would not have naturalized
oleks naturaliseeritud
it would have been naturalized
ei oleks naturaliseeritud; poleks naturaliseeritud
it would not have been naturalized
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
naturaliseerivat
he/she/it (allegedly) naturalizes
ei naturaliseerivat
(allegedly) does not naturalize
naturaliseeritavat
(allegedly) it is naturalized
ei naturaliseeritavat
(allegedly) it is not naturalized
Quotative perfect tense
olevat naturaliseerinud; naturaliseerinuvat
he/she/it (allegedly) has naturalized
ei olevat naturaliseerinud; polevat naturaliseerinud; ei naturaliseerinuvat
(allegedly) has not naturalized
olevat naturaliseeritud
(allegedly) it has been naturalized
ei olevat naturaliseeritud; polevat naturaliseeritud
(allegedly) it has not been naturalized
Jussive mood
naturaliseerigu
so that he/she/it naturalize
ärgu naturaliseerigu
so that he/she/it do not naturalize
naturaliseeritagu
so that it be naturalized
ärgu naturaliseeritagu
so that it not be naturalized
Jussive perfect mood
olgu naturaliseerinud
so that he/she/it have naturalized
ärgu olgu naturaliseerinud
so that he/she/it do not have naturalized
olgu naturaliseeritud
so that it have been naturalized
ärgu olgu naturaliseeritud
so that it not have been naturalized
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
naturaliseerides
while naturalizing
naturaliseerimas
while naturalizing
naturaliseerimast
(due to/following/for) naturalizing
naturaliseerimaks
for the purpose of naturalizing
naturaliseerimata
without naturalize
naturaliseeriv
that can be naturalized
naturaliseeritav
being naturalized

Examples of naturaliseerima

Example in EstonianTranslation in English
Tõenäoline otsus naturaliseerida, muudab nad samasuguseks ameeriklaseks nagu sina.Probably decided to naturalize. Makes 'em every bit as American as you.
Neile meeldib meie muld, meie vana galloromaani kodumaa. Seda valitsevad naturaliseerinud juudid!Our old Gallo- Roman homeland... ...now governed by a naturalized Jew.
Seda valitsevad naturaliseerinud juudid!- Roman homeland now governed by a naturalized Jew.
Mind on juba naturaliseeritud.I've already been naturalized.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

naturaliseeruma
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'naturalize':

None found.
Learning languages?