Minimeerima (to minimise) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
minimeerin
I minimise
minimeerid
you minimise
minimeerib
he/she/it minimises
minimeerime
we minimise
minimeerite
you all minimise
minimeerivad
they minimise
ei minimeeri
(do/does) not minimise
minimeeritakse
it is minimised
ei minimeerita
it is not minimised
Conditional mood
minimeeriksin, minimeeriks
I would minimise
minimeeriksid, minimeeriks
you would minimise
minimeeriks
he/she/it would minimise
minimeeriksime, minimeeriks
we would minimise
minimeeriksite, minimeeriks
you all would minimise
minimeeriksid, minimeeriks
they would minimise
ei minimeeriks
would not minimise
minimeeritaks
it would be minimised
ei minimeeritaks
it would not be minimised
Imperative mood
-
minimeeri
minimise
minimeerigu
let him/her/it minimise
minimeerigem
let's minimise
minimeerige
minimise
minimeerigu
let them minimise
-
minimeeritagu
be minimised
-
Imperative negative mood
-
ära minimeeri
do not minimise
ärgu minimeerigu
let him/her/it not minimise
ärgem minimeerigem, ärme minimeerime
let him/her/it not minimise
ärge minimeerige
do not minimise
ärgu minimeerigu
let them not minimise
-
ärgu minimeeritagu
do not be minimised
-
Form
Infinitive -ma
minimeerima
minimise
Infinitive -da
minimeerida
minimise
Past active participle
minimeerinud
minimised
Past passive participle
minimeeritud
been minimised
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen minimeerinud
I have minimised
oled minimeerinud
you have minimised
on minimeerinud
he/she/it has minimised
oleme minimeerinud
we have minimised
olete minimeerinud
you all have minimised
on minimeerinud
they have minimised
ei ole minimeerinud, pole minimeerinud
(have/has) not minimised
on minimeeritud
it has been minimised
ei ole minimeeritud, pole minimeeritud
it has not been minimised
Past tense
minimeerisin
I minimised
minimeerisid
you minimised
minimeeris
he/she/it minimised
minimeerisime
we minimised
minimeerisite
you all minimised
minimeerisid
they minimised
ei minimeerinud
did not minimise
minimeeriti
it was minimised
ei minimeeritud
it was not minimised
Pluperfect past tense
olin minimeerinud
I had minimised
olid minimeerinud
you had minimised
oli minimeerinud
he/she/it had minimised
olime minimeerinud
we had minimised
olite minimeerinud
you all had minimised
oli minimeerinud
they had minimised
ei olnud minimeerinud, polnud minimeerinud
had not minimised
oli minimeeritud
it had been minimised
ei olnud minimeeritud, polnud minimeeritud
it had not been minimised
Conditional perfect mood
oleksin minimeerinud; oleks minimeerinud; minimeerinuksin; minimeerinuks
I would have minimised
oleksid minimeerinud; oleks minimeerinud; minimeerinuksid; minimeerinuks
you would have minimised
oleks minimeerinud; minimeerinuks
he/she/it would have minimised
oleksime minimeerinud; oleks minimeerinud; minimeerinuksime; minimeerinuks
we would have minimised
oleksite minimeerinud; oleks minimeerinud; minimeerinuksite; minimeerinuks
you all would have minimised
oleksid minimeerinud; oleks minimeerinud; minimeerinuksid; minimeerinuks
they would have minimised
ei oleks minimeerinud; poleks minimeerinud; ei minimeerinuks
would not have minimised
oleks minimeeritud
it would have been minimised
ei oleks minimeeritud; poleks minimeeritud
it would not have been minimised
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
minimeerivat
he/she/it (allegedly) minimises
ei minimeerivat
(allegedly) does not minimise
minimeeritavat
(allegedly) it is minimised
ei minimeeritavat
(allegedly) it is not minimised
Quotative perfect tense
olevat minimeerinud; minimeerinuvat
he/she/it (allegedly) has minimised
ei olevat minimeerinud; polevat minimeerinud; ei minimeerinuvat
(allegedly) has not minimised
olevat minimeeritud
(allegedly) it has been minimised
ei olevat minimeeritud; polevat minimeeritud
(allegedly) it has not been minimised
Jussive mood
minimeerigu
so that he/she/it minimise
ärgu minimeerigu
so that he/she/it do not minimise
minimeeritagu
so that it be minimised
ärgu minimeeritagu
so that it not be minimised
Jussive perfect mood
olgu minimeerinud
so that he/she/it have minimised
ärgu olgu minimeerinud
so that he/she/it do not have minimised
olgu minimeeritud
so that it have been minimised
ärgu olgu minimeeritud
so that it not have been minimised
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
minimeerides
while minimising
minimeerimas
while minimising
minimeerimast
(due to/following/for) minimising
minimeerimaks
for the purpose of minimising
minimeerimata
without minimise
minimeeriv
that can be minimised
minimeeritav
being minimised

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'minimise':

None found.
Learning languages?