Komposteerima (to compost) conjugation

Estonian
3 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
komposteerin
I compost
komposteerid
you compost
komposteerib
he/she/it composts
komposteerime
we compost
komposteerite
you all compost
komposteerivad
they compost
ei komposteeri
(do/does) not compost
komposteeritakse
it is composted
ei komposteerita
it is not composted
Conditional mood
komposteeriksin, komposteeriks
I would compost
komposteeriksid, komposteeriks
you would compost
komposteeriks
he/she/it would compost
komposteeriksime, komposteeriks
we would compost
komposteeriksite, komposteeriks
you all would compost
komposteeriksid, komposteeriks
they would compost
ei komposteeriks
would not compost
komposteeritaks
it would be composted
ei komposteeritaks
it would not be composted
Imperative mood
-
komposteeri
compost
komposteerigu
let him/her/it compost
komposteerigem
let's compost
komposteerige
compost
komposteerigu
let them compost
-
komposteeritagu
be composted
-
Imperative negative mood
-
ära komposteeri
do not compost
ärgu komposteerigu
let him/her/it not compost
ärgem komposteerigem, ärme komposteerime
let him/her/it not compost
ärge komposteerige
do not compost
ärgu komposteerigu
let them not compost
-
ärgu komposteeritagu
do not be composted
-
Form
Infinitive -ma
komposteerima
compost
Infinitive -da
komposteerida
compost
Past active participle
komposteerinud
composted
Past passive participle
komposteeritud
been composted
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen komposteerinud
I have composted
oled komposteerinud
you have composted
on komposteerinud
he/she/it has composted
oleme komposteerinud
we have composted
olete komposteerinud
you all have composted
on komposteerinud
they have composted
ei ole komposteerinud, pole komposteerinud
(have/has) not composted
on komposteeritud
it has been composted
ei ole komposteeritud, pole komposteeritud
it has not been composted
Past tense
komposteerisin
I composted
komposteerisid
you composted
komposteeris
he/she/it composted
komposteerisime
we composted
komposteerisite
you all composted
komposteerisid
they composted
ei komposteerinud
did not compost
komposteeriti
it was composted
ei komposteeritud
it was not composted
Pluperfect past tense
olin komposteerinud
I had composted
olid komposteerinud
you had composted
oli komposteerinud
he/she/it had composted
olime komposteerinud
we had composted
olite komposteerinud
you all had composted
oli komposteerinud
they had composted
ei olnud komposteerinud, polnud komposteerinud
had not composted
oli komposteeritud
it had been composted
ei olnud komposteeritud, polnud komposteeritud
it had not been composted
Conditional perfect mood
oleksin komposteerinud; oleks komposteerinud; komposteerinuksin; komposteerinuks
I would have composted
oleksid komposteerinud; oleks komposteerinud; komposteerinuksid; komposteerinuks
you would have composted
oleks komposteerinud; komposteerinuks
he/she/it would have composted
oleksime komposteerinud; oleks komposteerinud; komposteerinuksime; komposteerinuks
we would have composted
oleksite komposteerinud; oleks komposteerinud; komposteerinuksite; komposteerinuks
you all would have composted
oleksid komposteerinud; oleks komposteerinud; komposteerinuksid; komposteerinuks
they would have composted
ei oleks komposteerinud; poleks komposteerinud; ei komposteerinuks
would not have composted
oleks komposteeritud
it would have been composted
ei oleks komposteeritud; poleks komposteeritud
it would not have been composted
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
komposteerivat
he/she/it (allegedly) composts
ei komposteerivat
(allegedly) does not compost
komposteeritavat
(allegedly) it is composted
ei komposteeritavat
(allegedly) it is not composted
Quotative perfect tense
olevat komposteerinud; komposteerinuvat
he/she/it (allegedly) has composted
ei olevat komposteerinud; polevat komposteerinud; ei komposteerinuvat
(allegedly) has not composted
olevat komposteeritud
(allegedly) it has been composted
ei olevat komposteeritud; polevat komposteeritud
(allegedly) it has not been composted
Jussive mood
komposteerigu
so that he/she/it compost
ärgu komposteerigu
so that he/she/it do not compost
komposteeritagu
so that it be composted
ärgu komposteeritagu
so that it not be composted
Jussive perfect mood
olgu komposteerinud
so that he/she/it have composted
ärgu olgu komposteerinud
so that he/she/it do not have composted
olgu komposteeritud
so that it have been composted
ärgu olgu komposteeritud
so that it not have been composted
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
komposteerides
while composting
komposteerimas
while composting
komposteerimast
(due to/following/for) composting
komposteerimaks
for the purpose of composting
komposteerimata
without compost
komposteeriv
that can be composted
komposteeritav
being composted

Examples of komposteerima

Example in EstonianTranslation in English
Ja kas teate, et me nüüd komposteerime?Oh. And do you know that we're composting now?
Saan viimaks komposteerida!I can finally compost!
Ma sorteerisin prügi ning harrastasin taaskäitlust, ma komposteerisin vahetasin lambipirnid, käisin duši all lühemalt pesin hambaid kinnise kraaniga, kustutasin toast lahkudes tuled ja sõitsin auto asemel kõikjale jalgrattaga.I separated the trash, I composted, changed all the light bulbs, took short showers, shut the water when I brushed my teeth, I turned off the lights when leaving the room, and I traveled by bicycle everywhere.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'compost':

None found.
Learning languages?