Komplitseerima (to complicate) conjugation

Estonian
4 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
komplitseerin
I complicate
komplitseerid
you complicate
komplitseerib
he/she/it complicates
komplitseerime
we complicate
komplitseerite
you all complicate
komplitseerivad
they complicate
ei komplitseeri
(do/does) not complicate
komplitseeritakse
it is complicated
ei komplitseerita
it is not complicated
Conditional mood
komplitseeriksin, komplitseeriks
I would complicate
komplitseeriksid, komplitseeriks
you would complicate
komplitseeriks
he/she/it would complicate
komplitseeriksime, komplitseeriks
we would complicate
komplitseeriksite, komplitseeriks
you all would complicate
komplitseeriksid, komplitseeriks
they would complicate
ei komplitseeriks
would not complicate
komplitseeritaks
it would be complicated
ei komplitseeritaks
it would not be complicated
Imperative mood
-
komplitseeri
complicate
komplitseerigu
let him/her/it complicate
komplitseerigem
let's complicate
komplitseerige
complicate
komplitseerigu
let them complicate
-
komplitseeritagu
be complicated
-
Imperative negative mood
-
ära komplitseeri
do not complicate
ärgu komplitseerigu
let him/her/it not complicate
ärgem komplitseerigem, ärme komplitseerime
let him/her/it not complicate
ärge komplitseerige
do not complicate
ärgu komplitseerigu
let them not complicate
-
ärgu komplitseeritagu
do not be complicated
-
Form
Infinitive -ma
komplitseerima
complicate
Infinitive -da
komplitseerida
complicate
Past active participle
komplitseerinud
complicated
Past passive participle
komplitseeritud
been complicated
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen komplitseerinud
I have complicated
oled komplitseerinud
you have complicated
on komplitseerinud
he/she/it has complicated
oleme komplitseerinud
we have complicated
olete komplitseerinud
you all have complicated
on komplitseerinud
they have complicated
ei ole komplitseerinud, pole komplitseerinud
(have/has) not complicated
on komplitseeritud
it has been complicated
ei ole komplitseeritud, pole komplitseeritud
it has not been complicated
Past tense
komplitseerisin
I complicated
komplitseerisid
you complicated
komplitseeris
he/she/it complicated
komplitseerisime
we complicated
komplitseerisite
you all complicated
komplitseerisid
they complicated
ei komplitseerinud
did not complicate
komplitseeriti
it was complicated
ei komplitseeritud
it was not complicated
Pluperfect past tense
olin komplitseerinud
I had complicated
olid komplitseerinud
you had complicated
oli komplitseerinud
he/she/it had complicated
olime komplitseerinud
we had complicated
olite komplitseerinud
you all had complicated
oli komplitseerinud
they had complicated
ei olnud komplitseerinud, polnud komplitseerinud
had not complicated
oli komplitseeritud
it had been complicated
ei olnud komplitseeritud, polnud komplitseeritud
it had not been complicated
Conditional perfect mood
oleksin komplitseerinud; oleks komplitseerinud; komplitseerinuksin; komplitseerinuks
I would have complicated
oleksid komplitseerinud; oleks komplitseerinud; komplitseerinuksid; komplitseerinuks
you would have complicated
oleks komplitseerinud; komplitseerinuks
he/she/it would have complicated
oleksime komplitseerinud; oleks komplitseerinud; komplitseerinuksime; komplitseerinuks
we would have complicated
oleksite komplitseerinud; oleks komplitseerinud; komplitseerinuksite; komplitseerinuks
you all would have complicated
oleksid komplitseerinud; oleks komplitseerinud; komplitseerinuksid; komplitseerinuks
they would have complicated
ei oleks komplitseerinud; poleks komplitseerinud; ei komplitseerinuks
would not have complicated
oleks komplitseeritud
it would have been complicated
ei oleks komplitseeritud; poleks komplitseeritud
it would not have been complicated
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
komplitseerivat
he/she/it (allegedly) complicates
ei komplitseerivat
(allegedly) does not complicate
komplitseeritavat
(allegedly) it is complicated
ei komplitseeritavat
(allegedly) it is not complicated
Quotative perfect tense
olevat komplitseerinud; komplitseerinuvat
he/she/it (allegedly) has complicated
ei olevat komplitseerinud; polevat komplitseerinud; ei komplitseerinuvat
(allegedly) has not complicated
olevat komplitseeritud
(allegedly) it has been complicated
ei olevat komplitseeritud; polevat komplitseeritud
(allegedly) it has not been complicated
Jussive mood
komplitseerigu
so that he/she/it complicate
ärgu komplitseerigu
so that he/she/it do not complicate
komplitseeritagu
so that it be complicated
ärgu komplitseeritagu
so that it not be complicated
Jussive perfect mood
olgu komplitseerinud
so that he/she/it have complicated
ärgu olgu komplitseerinud
so that he/she/it do not have complicated
olgu komplitseeritud
so that it have been complicated
ärgu olgu komplitseeritud
so that it not have been complicated
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
komplitseerides
while complicating
komplitseerimas
while complicating
komplitseerimast
(due to/following/for) complicating
komplitseerimaks
for the purpose of complicating
komplitseerimata
without complicate
komplitseeriv
that can be complicated
komplitseeritav
being complicated

Examples of komplitseerima

Example in EstonianTranslation in English
Jah, see komplitseerib me plaani.Aye. It complicates our plan.
See komplitseerib meie situatsiooni.Yeah, well, obviously this complicates our situation.
Mul on siseprobleem, mis võib asju komplitseerida.I have an internal problem. Could complicate things.
Ilma tingimused, mis on järjest halvenenud on nüüdseks komplitseeritud ettearvamatute inimfaktorite poolt.Weather conditions, which have been deteriorating all day, have now been complicated by an unforeseen human factor.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

komplitseeruma
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'complicate':

None found.
Learning languages?