Kompileerima (to compile) conjugation

Estonian
2 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
kompileerin
I compile
kompileerid
you compile
kompileerib
he/she/it compiles
kompileerime
we compile
kompileerite
you all compile
kompileerivad
they compile
ei kompileeri
(do/does) not compile
kompileeritakse
it is compiled
ei kompileerita
it is not compiled
Conditional mood
kompileeriksin, kompileeriks
I would compile
kompileeriksid, kompileeriks
you would compile
kompileeriks
he/she/it would compile
kompileeriksime, kompileeriks
we would compile
kompileeriksite, kompileeriks
you all would compile
kompileeriksid, kompileeriks
they would compile
ei kompileeriks
would not compile
kompileeritaks
it would be compiled
ei kompileeritaks
it would not be compiled
Imperative mood
-
kompileeri
compile
kompileerigu
let him/her/it compile
kompileerigem
let's compile
kompileerige
compile
kompileerigu
let them compile
-
kompileeritagu
be compiled
-
Imperative negative mood
-
ära kompileeri
do not compile
ärgu kompileerigu
let him/her/it not compile
ärgem kompileerigem, ärme kompileerime
let him/her/it not compile
ärge kompileerige
do not compile
ärgu kompileerigu
let them not compile
-
ärgu kompileeritagu
do not be compiled
-
Form
Infinitive -ma
kompileerima
compile
Infinitive -da
kompileerida
compile
Past active participle
kompileerinud
compiled
Past passive participle
kompileeritud
been compiled
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen kompileerinud
I have compiled
oled kompileerinud
you have compiled
on kompileerinud
he/she/it has compiled
oleme kompileerinud
we have compiled
olete kompileerinud
you all have compiled
on kompileerinud
they have compiled
ei ole kompileerinud, pole kompileerinud
(have/has) not compiled
on kompileeritud
it has been compiled
ei ole kompileeritud, pole kompileeritud
it has not been compiled
Past tense
kompileerisin
I compiled
kompileerisid
you compiled
kompileeris
he/she/it compiled
kompileerisime
we compiled
kompileerisite
you all compiled
kompileerisid
they compiled
ei kompileerinud
did not compile
kompileeriti
it was compiled
ei kompileeritud
it was not compiled
Pluperfect past tense
olin kompileerinud
I had compiled
olid kompileerinud
you had compiled
oli kompileerinud
he/she/it had compiled
olime kompileerinud
we had compiled
olite kompileerinud
you all had compiled
oli kompileerinud
they had compiled
ei olnud kompileerinud, polnud kompileerinud
had not compiled
oli kompileeritud
it had been compiled
ei olnud kompileeritud, polnud kompileeritud
it had not been compiled
Conditional perfect mood
oleksin kompileerinud; oleks kompileerinud; kompileerinuksin; kompileerinuks
I would have compiled
oleksid kompileerinud; oleks kompileerinud; kompileerinuksid; kompileerinuks
you would have compiled
oleks kompileerinud; kompileerinuks
he/she/it would have compiled
oleksime kompileerinud; oleks kompileerinud; kompileerinuksime; kompileerinuks
we would have compiled
oleksite kompileerinud; oleks kompileerinud; kompileerinuksite; kompileerinuks
you all would have compiled
oleksid kompileerinud; oleks kompileerinud; kompileerinuksid; kompileerinuks
they would have compiled
ei oleks kompileerinud; poleks kompileerinud; ei kompileerinuks
would not have compiled
oleks kompileeritud
it would have been compiled
ei oleks kompileeritud; poleks kompileeritud
it would not have been compiled
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
kompileerivat
he/she/it (allegedly) compiles
ei kompileerivat
(allegedly) does not compile
kompileeritavat
(allegedly) it is compiled
ei kompileeritavat
(allegedly) it is not compiled
Quotative perfect tense
olevat kompileerinud; kompileerinuvat
he/she/it (allegedly) has compiled
ei olevat kompileerinud; polevat kompileerinud; ei kompileerinuvat
(allegedly) has not compiled
olevat kompileeritud
(allegedly) it has been compiled
ei olevat kompileeritud; polevat kompileeritud
(allegedly) it has not been compiled
Jussive mood
kompileerigu
so that he/she/it compile
ärgu kompileerigu
so that he/she/it do not compile
kompileeritagu
so that it be compiled
ärgu kompileeritagu
so that it not be compiled
Jussive perfect mood
olgu kompileerinud
so that he/she/it have compiled
ärgu olgu kompileerinud
so that he/she/it do not have compiled
olgu kompileeritud
so that it have been compiled
ärgu olgu kompileeritud
so that it not have been compiled
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
kompileerides
while compiling
kompileerimas
while compiling
kompileerimast
(due to/following/for) compiling
kompileerimaks
for the purpose of compiling
kompileerimata
without compile
kompileeriv
that can be compiled
kompileeritav
being compiled

Examples of kompileerima

Example in EstonianTranslation in English
-Kas sa kavatsed kompileerida poole tunni jooksul-- -Tasa, teie kõik!-Are you gonna compile for a half an hour-- -Quiet, all of you!
Kas sa kavatsed kompileerida poole tunni jooksul...- Are you gonna compile for a half an hour... - Quiet, all of you!

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

kompareerima
do
komponeerima
compose

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'compile':

None found.
Learning languages?