Juurutama (to bring in) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
juurutan
I bring in
juurutad
you bring in
juurutab
he/she/it brings in
juurutame
we bring in
juurutate
you all bring in
juurutavad
they bring in
ei juuruta
(do/does) not bring in
juurutatakse
it is brought in
ei juurutata
it is not brought in
Conditional mood
juurutaksin, juurutaks
I would bring in
juurutaksid, juurutaks
you would bring in
juurutaks
he/she/it would bring in
juurutaksime, juurutaks
we would bring in
juurutaksite, juurutaks
you all would bring in
juurutaksid, juurutaks
they would bring in
ei juurutaks
would not bring in
juurutataks
it would be brought in
ei juurutataks
it would not be brought in
Imperative mood
-
juuruta
bring in
juurutagu
let him/her/it bring in
juurutagem
let's bring in
juurutage
bring in
juurutagu
let them bring in
-
juurutatagu
be brought in
-
Imperative negative mood
-
ära juuruta
do not bring in
ärgu juurutagu
let him/her/it not bring in
ärgem juurutagem, ärme juurutame
let him/her/it not bring in
ärge juurutage
do not bring in
ärgu juurutagu
let them not bring in
-
ärgu juurutatagu
do not be brought in
-
Form
Infinitive -ma
juurutama
bring in
Infinitive -da
juurutada
bring in
Past active participle
juurutanud
brought in
Past passive participle
juurutatud
been brought in
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen juurutanud
I have brought in
oled juurutanud
you have brought in
on juurutanud
he/she/it has brought in
oleme juurutanud
we have brought in
olete juurutanud
you all have brought in
on juurutanud
they have brought in
ei ole juurutanud, pole juurutanud
(have/has) not brought in
on juurutatud
it has been brought in
ei ole juurutatud, pole juurutatud
it has not been brought in
Past tense
juurutasin
I brought in
juurutasid
you brought in
juurutas
he/she/it brought in
juurutasime
we brought in
juurutasite
you all brought in
juurutasid
they brought in
ei juurutanud
did not bring in
juurutati
it was brought in
ei juurutatud
it was not brought in
Pluperfect past tense
olin juurutanud
I had brought in
olid juurutanud
you had brought in
oli juurutanud
he/she/it had brought in
olime juurutanud
we had brought in
olite juurutanud
you all had brought in
oli juurutanud
they had brought in
ei olnud juurutanud, polnud juurutanud
had not brought in
oli juurutatud
it had been brought in
ei olnud juurutatud, polnud juurutatud
it had not been brought in
Conditional perfect mood
oleksin juurutanud; oleks juurutanud; juurutanuksin; juurutanuks
I would have brought in
oleksid juurutanud; oleks juurutanud; juurutanuksid; juurutanuks
you would have brought in
oleks juurutanud; juurutanuks
he/she/it would have brought in
oleksime juurutanud; oleks juurutanud; juurutanuksime; juurutanuks
we would have brought in
oleksite juurutanud; oleks juurutanud; juurutanuksite; juurutanuks
you all would have brought in
oleksid juurutanud; oleks juurutanud; juurutanuksid; juurutanuks
they would have brought in
ei oleks juurutanud; poleks juurutanud; ei juurutanuks
would not have brought in
oleks juurutatud
it would have been brought in
ei oleks juurutatud; poleks juurutatud
it would not have been brought in
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
juurutavat
he/she/it (allegedly) brings in
ei juurutavat
(allegedly) does not bring in
juurutatavat
(allegedly) it is brought in
ei juurutatavat
(allegedly) it is not brought in
Quotative perfect tense
olevat juurutanud; juurutanuvat
he/she/it (allegedly) has brought in
ei olevat juurutanud; polevat juurutanud; ei juurutanuvat
(allegedly) has not brought in
olevat juurutatud
(allegedly) it has been brought in
ei olevat juurutatud; polevat juurutatud
(allegedly) it has not been brought in
Jussive mood
juurutagu
so that he/she/it bring in
ärgu juurutagu
so that he/she/it do not bring in
juurutatagu
so that it be brought in
ärgu juurutatagu
so that it not be brought in
Jussive perfect mood
olgu juurutanud
so that he/she/it have brought in
ärgu olgu juurutanud
so that he/she/it do not have brought in
olgu juurutatud
so that it have been brought in
ärgu olgu juurutatud
so that it not have been brought in
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
juurutades
while bringing in
juurutamas
while bringing in
juurutamast
(due to/following/for) bringing in
juurutamaks
for the purpose of bringing in
juurutamata
without bring in
juurutav
that can be brought in
juurutatav
being brought in

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'bring in':

None found.
Learning languages?