Informeerima (to advise) conjugation

Estonian
6 examples

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
informeerin
I advise
informeerid
you advise
informeerib
he/she/it advises
informeerime
we advise
informeerite
you all advise
informeerivad
they advise
ei informeeri
(do/does) not advise
informeeritakse
it is advised
ei informeerita
it is not advised
Conditional mood
informeeriksin, informeeriks
I would advise
informeeriksid, informeeriks
you would advise
informeeriks
he/she/it would advise
informeeriksime, informeeriks
we would advise
informeeriksite, informeeriks
you all would advise
informeeriksid, informeeriks
they would advise
ei informeeriks
would not advise
informeeritaks
it would be advised
ei informeeritaks
it would not be advised
Imperative mood
-
informeeri
advise
informeerigu
let him/her/it advise
informeerigem
let's advise
informeerige
advise
informeerigu
let them advise
-
informeeritagu
be advised
-
Imperative negative mood
-
ära informeeri
do not advise
ärgu informeerigu
let him/her/it not advise
ärgem informeerigem, ärme informeerime
let him/her/it not advise
ärge informeerige
do not advise
ärgu informeerigu
let them not advise
-
ärgu informeeritagu
do not be advised
-
Form
Infinitive -ma
informeerima
advise
Infinitive -da
informeerida
advise
Past active participle
informeerinud
advised
Past passive participle
informeeritud
been advised
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen informeerinud
I have advised
oled informeerinud
you have advised
on informeerinud
he/she/it has advised
oleme informeerinud
we have advised
olete informeerinud
you all have advised
on informeerinud
they have advised
ei ole informeerinud, pole informeerinud
(have/has) not advised
on informeeritud
it has been advised
ei ole informeeritud, pole informeeritud
it has not been advised
Past tense
informeerisin
I advised
informeerisid
you advised
informeeris
he/she/it advised
informeerisime
we advised
informeerisite
you all advised
informeerisid
they advised
ei informeerinud
did not advise
informeeriti
it was advised
ei informeeritud
it was not advised
Pluperfect past tense
olin informeerinud
I had advised
olid informeerinud
you had advised
oli informeerinud
he/she/it had advised
olime informeerinud
we had advised
olite informeerinud
you all had advised
oli informeerinud
they had advised
ei olnud informeerinud, polnud informeerinud
had not advised
oli informeeritud
it had been advised
ei olnud informeeritud, polnud informeeritud
it had not been advised
Conditional perfect mood
oleksin informeerinud; oleks informeerinud; informeerinuksin; informeerinuks
I would have advised
oleksid informeerinud; oleks informeerinud; informeerinuksid; informeerinuks
you would have advised
oleks informeerinud; informeerinuks
he/she/it would have advised
oleksime informeerinud; oleks informeerinud; informeerinuksime; informeerinuks
we would have advised
oleksite informeerinud; oleks informeerinud; informeerinuksite; informeerinuks
you all would have advised
oleksid informeerinud; oleks informeerinud; informeerinuksid; informeerinuks
they would have advised
ei oleks informeerinud; poleks informeerinud; ei informeerinuks
would not have advised
oleks informeeritud
it would have been advised
ei oleks informeeritud; poleks informeeritud
it would not have been advised
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
informeerivat
he/she/it (allegedly) advises
ei informeerivat
(allegedly) does not advise
informeeritavat
(allegedly) it is advised
ei informeeritavat
(allegedly) it is not advised
Quotative perfect tense
olevat informeerinud; informeerinuvat
he/she/it (allegedly) has advised
ei olevat informeerinud; polevat informeerinud; ei informeerinuvat
(allegedly) has not advised
olevat informeeritud
(allegedly) it has been advised
ei olevat informeeritud; polevat informeeritud
(allegedly) it has not been advised
Jussive mood
informeerigu
so that he/she/it advise
ärgu informeerigu
so that he/she/it do not advise
informeeritagu
so that it be advised
ärgu informeeritagu
so that it not be advised
Jussive perfect mood
olgu informeerinud
so that he/she/it have advised
ärgu olgu informeerinud
so that he/she/it do not have advised
olgu informeeritud
so that it have been advised
ärgu olgu informeeritud
so that it not have been advised
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
informeerides
while advising
informeerimas
while advising
informeerimast
(due to/following/for) advising
informeerimaks
for the purpose of advising
informeerimata
without advise
informeeriv
that can be advised
informeeritav
being advised

Examples of informeerima

Example in EstonianTranslation in English
Kõik Hitman Victorid, informeerin, me liigume kursil 1 1 9, ajajärgi 1400 Zulu.All Hitman Victors, be advised, we are rolling freaks to tack 1-1-Niner at 1400 Zulu.
Kõik Hitman Victorid, informeerinAll Hitman Victors, be advised
Ma ei saa seda öelda Hitman'i eest, aga ma informeerin,I can't raise Hitman Actual, but be advised,
Palun informeeri seersant Paulsoni uuest käsuahelast.Please advise Sergeant Paulson of the new chain of command.
Siin Z149, agent 0100 saadeti sundpuhkusele, enne kontakti võtmist... informeerige ohutust asukohast, briifingu jaoks.This is Zulu one four niner. Sierra one zero zero's been forcibly retired prior to contact. Please advise a secure location for briefing.
Hr Woody informeeris, et meil pole isegi unepausi.Come on! Mr. Woody has advised me we do not get time off to sleep even.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

reformeerima
do

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'advise':

None found.
Learning languages?