Eksileerima (to do) conjugation

Estonian

Conjugation of eiti

Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
eksileerin
I do
eksileerid
you do
eksileerib
he/she/it does
eksileerime
we do
eksileerite
you all do
eksileerivad
they do
ei eksileeri
(do/does) not do
eksileeritakse
it is done
ei eksileerita
it is not done
Conditional mood
eksileeriksin, eksileeriks
I would do
eksileeriksid, eksileeriks
you would do
eksileeriks
he/she/it would do
eksileeriksime, eksileeriks
we would do
eksileeriksite, eksileeriks
you all would do
eksileeriksid, eksileeriks
they would do
ei eksileeriks
would not do
eksileeritaks
it would be done
ei eksileeritaks
it would not be done
Imperative mood
-
eksileeri
do
eksileerigu
let him/her/it do
eksileerigem
let's do
eksileerige
do
eksileerigu
let them do
-
eksileeritagu
be done
-
Imperative negative mood
-
ära eksileeri
do not do
ärgu eksileerigu
let him/her/it not do
ärgem eksileerigem, ärme eksileerime
let him/her/it not do
ärge eksileerige
do not do
ärgu eksileerigu
let them not do
-
ärgu eksileeritagu
do not be done
-
Form
Infinitive -ma
eksileerima
do
Infinitive -da
eksileerida
do
Past active participle
eksileerinud
done
Past passive participle
eksileeritud
been done
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen eksileerinud
I have done
oled eksileerinud
you have done
on eksileerinud
he/she/it has done
oleme eksileerinud
we have done
olete eksileerinud
you all have done
on eksileerinud
they have done
ei ole eksileerinud, pole eksileerinud
(have/has) not done
on eksileeritud
it has been done
ei ole eksileeritud, pole eksileeritud
it has not been done
Past tense
eksileerisin
I did
eksileerisid
you did
eksileeris
he/she/it did
eksileerisime
we did
eksileerisite
you all did
eksileerisid
they did
ei eksileerinud
did not do
eksileeriti
it was done
ei eksileeritud
it was not done
Pluperfect past tense
olin eksileerinud
I had done
olid eksileerinud
you had done
oli eksileerinud
he/she/it had done
olime eksileerinud
we had done
olite eksileerinud
you all had done
oli eksileerinud
they had done
ei olnud eksileerinud, polnud eksileerinud
had not done
oli eksileeritud
it had been done
ei olnud eksileeritud, polnud eksileeritud
it had not been done
Conditional perfect mood
oleksin eksileerinud; oleks eksileerinud; eksileerinuksin; eksileerinuks
I would have done
oleksid eksileerinud; oleks eksileerinud; eksileerinuksid; eksileerinuks
you would have done
oleks eksileerinud; eksileerinuks
he/she/it would have done
oleksime eksileerinud; oleks eksileerinud; eksileerinuksime; eksileerinuks
we would have done
oleksite eksileerinud; oleks eksileerinud; eksileerinuksite; eksileerinuks
you all would have done
oleksid eksileerinud; oleks eksileerinud; eksileerinuksid; eksileerinuks
they would have done
ei oleks eksileerinud; poleks eksileerinud; ei eksileerinuks
would not have done
oleks eksileeritud
it would have been done
ei oleks eksileeritud; poleks eksileeritud
it would not have been done
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative tense
eksileerivat
he/she/it (allegedly) does
ei eksileerivat
(allegedly) does not do
eksileeritavat
(allegedly) it is done
ei eksileeritavat
(allegedly) it is not done
Quotative perfect tense
olevat eksileerinud; eksileerinuvat
he/she/it (allegedly) has done
ei olevat eksileerinud; polevat eksileerinud; ei eksileerinuvat
(allegedly) has not done
olevat eksileeritud
(allegedly) it has been done
ei olevat eksileeritud; polevat eksileeritud
(allegedly) it has not been done
Jussive mood
eksileerigu
so that he/she/it do
ärgu eksileerigu
so that he/she/it do not do
eksileeritagu
so that it be done
ärgu eksileeritagu
so that it not be done
Jussive perfect mood
olgu eksileerinud
so that he/she/it have done
ärgu olgu eksileerinud
so that he/she/it do not have done
olgu eksileeritud
so that it have been done
ärgu olgu eksileeritud
so that it not have been done
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
eksileerides
while doing
eksileerimas
while doing
eksileerimast
(due to/following/for) doing
eksileerimaks
for the purpose of doing
eksileerimata
without do
eksileeriv
that can be done
eksileeritav
being done

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'do':

None found.
Learning languages?