Speak any language with confidence

Take our quick quiz to start your journey to fluency today!

Get started

Diskrimineerima (to discriminate) conjugation

Estonian
15 examples
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Present tense
diskrimineerin
diskrimineerid
diskrimineerib
diskrimineerime
diskrimineerite
diskrimineerivad
ei diskrimineeri
diskrimineeritakse
ei diskrimineerita
Past tense
diskrimineerisin
diskrimineerisid
diskrimineeris
diskrimineerisime
diskrimineerisite
diskrimineerisid
ei diskrimineerinud
diskrimineeriti
ei diskrimineeritud
Conditional mood
diskrimineeriksin, diskrimineeriks
diskrimineeriksid, diskrimineeriks
diskrimineeriks
diskrimineeriksime, diskrimineeriks
diskrimineeriksite, diskrimineeriks
diskrimineeriksid, diskrimineeriks
ei diskrimineeriks
diskrimineeritaks
ei diskrimineeritaks
Imperative mood
diskrimineeri
diskrimineerigu
diskrimineerigem
diskrimineerige
diskrimineerigu
diskrimineeritagu
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Passive
Imperative negative mood
ära diskrimineeri
ärgu diskrimineerigu
ärgem diskrimineerigem, ärme diskrimineerime
ärge diskrimineerige
ärgu diskrimineerigu
ärgu diskrimineeritagu
Form
Infinitive -ma
diskrimineerima
Infinitive -da
diskrimineerida
Past active participle
diskrimineerinud
Past passive participle
diskrimineeritud
Ma
Sa
Ta
Me
Te
Nad
Negative
Passive
Pass. Neg.
Perfect tense
olen diskrimineerinud
oled diskrimineerinud
on diskrimineerinud
oleme diskrimineerinud
olete diskrimineerinud
on diskrimineerinud
ei ole diskrimineerinud, pole diskrimineerinud
on diskrimineeritud
ei ole diskrimineeritud, pole diskrimineeritud
Pluperfect past tense
olin diskrimineerinud
olid diskrimineerinud
oli diskrimineerinud
olime diskrimineerinud
olite diskrimineerinud
oli diskrimineerinud
ei olnud diskrimineerinud, polnud diskrimineerinud
oli diskrimineeritud
ei olnud diskrimineeritud, polnud diskrimineeritud
Conditional perfect mood
oleksin diskrimineerinud; oleks diskrimineerinud; diskrimineerinuksin; diskrimineerinuks
oleksid diskrimineerinud; oleks diskrimineerinud; diskrimineerinuksid; diskrimineerinuks
oleks diskrimineerinud; diskrimineerinuks
oleksime diskrimineerinud; oleks diskrimineerinud; diskrimineerinuksime; diskrimineerinuks
oleksite diskrimineerinud; oleks diskrimineerinud; diskrimineerinuksite; diskrimineerinuks
oleksid diskrimineerinud; oleks diskrimineerinud; diskrimineerinuksid; diskrimineerinuks
ei oleks diskrimineerinud; poleks diskrimineerinud; ei diskrimineerinuks
oleks diskrimineeritud
ei oleks diskrimineeritud; poleks diskrimineeritud
Quotative tense
diskrimineerivat
ei diskrimineerivat
diskrimineeritavat
ei diskrimineeritavat
Ta
Negative
Passive
Pass. Neg.
Quotative perfect tense
olevat diskrimineerinud; diskrimineerinuvat
ei olevat diskrimineerinud; polevat diskrimineerinud; ei diskrimineerinuvat
olevat diskrimineeritud
ei olevat diskrimineeritud; polevat diskrimineeritud
Jussive mood
diskrimineerigu
ärgu diskrimineerigu
diskrimineeritagu
ärgu diskrimineeritagu
Jussive perfect mood
olgu diskrimineerinud
ärgu olgu diskrimineerinud
olgu diskrimineeritud
ärgu olgu diskrimineeritud
des form
ma inessive
ma elative
ma translative
ma abessive
participle pres. active
participle pres. passive
Other forms
diskrimineerides
diskrimineerimas
diskrimineerimast
diskrimineerimaks
diskrimineerimata
diskrimineeriv
diskrimineeritav

Examples of diskrimineerima

Example in EstonianTranslation in English
Nüüd sa diskrimineerid juba brünette?Now you discriminate against brunettes?
Leian, et ühiskond diskrimineerib ja rõhub teiesuguseid. - "Teiesuguseid?"Uh, I believe that society discriminates and disenfranchises you folks. - "You folks"? - Subtle.
Leian, et ühiskond diskrimineerib ja rõhub teiesuguseid.Uh, I believe that society discriminates and disenfranchises you folks. "You folks"?
Ühiskond diskrimineerib kõiki, kes normidele ei vasta.Society discriminates against anyone who deviates from the norm.
Aga armastus ei diskrimineeri.But love don't discriminate.
Aga ma ei diskrimineeri inimesi rassi, soo või puude järgi.But I'm not one to discriminate based on race, gender or disability.
Isa ei diskrimineeri.Father doesn't discriminate.
Ärge diskrimineerige puuetega inimesi.Don't discriminate against the disabled
Kui sa tahad peatada Bashiri ja tema Aameerika vastu võitlemist, pead sa neid diskrimineerima nii tööle võtmise kui ka eluaseme andmisega.Well, if you want to stop Bashir and his war on American principles, you could discriminate against his family in employment and housing.
See, et neil on laps, ei tähenda, et peaksime neid diskrimineerima.Just because they have a baby doesn't mean we should discriminate.
Kedagi ei tohi diskrimineerida.You can't discriminate anyone.
Kes oleme meie, et seda diskrimineerida?Who are we to discriminate?
Lapsega paari ei tohiks diskrimineerida ja Kate'i meierei on ju mega.Just because they have a baby doesn't mean we should discriminate. Plus, Kate's rack is killer right now.
Inimesed on mind alati diskrimineerinud.I mean, people have always discriminated against me.
Mind on kogu elu diskrimineeritud.I have been discriminated against my whole life.

More Estonian verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

Not found
We have none.

Similar but longer

Not found
We have none.

Other Estonian verbs with the meaning similar to 'discriminate':

None found.