Finalitzar (to finalize) conjugation

Catalan

Conjugation of eiti

Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Present tense
finalitzo
I finalize
finalitzes
you finalize
finalitza
he/she finalizes
finalitzem
we finalize
finalitzeu
you all finalize
finalitzen
they finalize
Present perfect tense
he finalitzat
I have finalized
has finalitzat
you have finalized
ha finalitzat
he/she has finalized
hem finalitzat
we have finalized
heu finalitzat
you all have finalized
han finalitzat
they have finalized
Future tense
finalitzaré
I will finalize
finalitzaràs
you will finalize
finalitzarà
he/she will finalize
finalitzarem
we will finalize
finalitzareu
you all will finalize
finalitzaran
they will finalize
Conditional mood
finalitzaria
I would finalize
finalitzaries
you would finalize
finalitzaria
he/she would finalize
finalitzaríem
we would finalize
finalitzaríeu
you all would finalize
finalitzarien
they would finalize
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Past perfect tense
havia finalitzat
I had finalized
havies finalitzat
you had finalized
havia finalitzat
he/she had finalized
havíem finalitzat
we had finalized
havíeu finalitzat
you all had finalized
havien finalitzat
they had finalized
Past impf. tense
finalitzava
I was finalizing
finalitzaves
you were finalizing
finalitzava
he/she was finalizing
finalitzàvem
we were finalizing
finalitzàveu
you all were finalizing
finalitzaven
they were finalizing
Imperative mood
-
finalitza
finalize!
finalitzi
let him/her finalize!
finalitzem
let's finalize!
finalitzeu
finalize!
finalitzin
let them finalize!
Imperative negative mood
-
no finalitzis
don't finalize!
no finalitzi
don't let him/her finalize!
no finalitzem
let's not finalize!
no finalitzeu
don't finalize!
no finalitzin
don't let them finalize!
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Conditional perfect tense
hauria finalitzat
I would have finalized
hauries finalitzat
you would have finalized
hauria finalitzat
he/she would have finalized
hauríem finalitzat
we would have finalized
hauríeu finalitzat
you all would have finalized
haurien finalitzat
they would have finalized
Future perfect tense
hauré finalitzat
I will have finalized
hauràs finalitzat
you will have finalized
haurà finalitzat
he/she will have finalized
haurem finalitzat
we will have finalized
haureu finalitzat
you all will have finalized
hauren finalitzat
they will have finalized
Preterite past tense
finalitzí
I finalized
finalitzares
you finalized
finalitzà
he/she finalized
finalitzàrem
we finalized
finalitzàreu
you all finalized
finalitzaren
they finalized
Past anterior tense
haguí finalitzat
I had finalized
hagueres finalitzat
you had finalized
hagué finalitzat
he/she had finalized
haguérem finalitzat
we had finalized
haguéreu finalitzat
you all had finalized
haguéren finalitzat
they had finalized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of present tense
finalitzi
(so that I) finalize
finalitzis
(so that you) finalize
finalitzi
(so that he/she) finalizes
finalitzem
(so that we) finalize
finalitzeu
(so that you all) finalize
finalitzin
(so that they) finalize
Subjunctive of imperfect tense
finalitzés
(so that I) was finalizing
finalitzessis
(so that you) were finalizing
finalitzés
(so that he/she) was finalizing
finalitzéssim
(so that we) were finalizing
finalitzéssiu
(so that you all) were finalizing
finalitzessin
(so that they) were finalizing
Subjunctive of present perfect tense
hagi finalitzat
(so that I) have finalized
hagis finalitzat
(so that you) have finalized
hagi finalitzat
(so that he/she) has finalized
hàgim finalitzat
(so that we) have finalized
hàgiu finalitzat
(so that you all) have finalized
hagin finalitzat
(so that they) have finalized
Subjunctive of past perfect tense
hagués finalitzat
(so that I) had finalized
haguessis finalitzat
(so that you) had finalized
hagués finalitzat
(so that he/she) had finalized
haguéssim finalitzat
(so that we) had finalized
haguéssiu finalitzat
(so that you all) had finalized
haguessin finalitzat
(so that they) had finalized
Jo
Tu
Ell(a)/Vostè
Nosaltres
Vosaltres
Ell(e)s
Subjunctive of periphastic past perfect tense
vagi finalitzar
(so that I) finalized
vagis finalitzar
(so that you) finalized
vagi finalitzar
(so that he/she) finalized
vàgim finalitzar
(so that we) finalized
vàgiu finalitzar
(so that you all) finalized
vagin finalitzar
(so that they) finalized
Periphastic past tense
vaig finalitzar
I finalized
vas finalitzar
you finalized
va finalitzar
he/she finalized
vam finalitzar
we finalized
vau finalitzar
you all finalized
van finalitzar
they finalized
Periphastic past anterior tense
vaig haver finalitzat
I had finalized
vas haver finalitzat
you had finalized
va haver finalitzat
he/she had finalized
vam haver finalitzat
we had finalized
vau haver finalitzat
you all had finalized
van haver finalitzat
they had finalized

More Catalan verbs

Related

Not found
We have none.

Similar

penalitzar
penalise

Similar but longer

Not found
We have none.

Random

esclatar
burst
esgarriar
cause to get lost
examinar
check
experimentar
experiment
familiaritzar
familiarize
ferrar
horseshoe
filtrar
filter
finançar
finance
fotografiar
photograph
fracassar
fail

Other Catalan verbs with the meaning similar to 'finalize':

None found.
Learning languages?